نکاتی درباره‌ی یادگیری زبان پرتغالی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تنها موسسه تخصصی برای آموزش زبان پرتغالی در ایران است. امروز به نکاتی درباره‌ی یادگیری زبان پرتغالی اشاره می کنیم که یادگیری زبان پرتغالی را برایتان شیرین تر می کند.

نکاتی درباره‌ی یادگیری زبان پرتغالی
نکاتی درباره‌ی یادگیری زبان پرتغالی

آیا برای نکاتی درباره‌ی یادگیری زبان پرتغالی آماده اید؟

بسیاری از ما المپیک را در برزیل تماشا کردیم. بر خلاف تمام گزارشات بد که همیشه در بازی‌های المپیک شاهد هستیم- برخی از روزنامه‌های بریتانیایی مسابقات زمستانی ونکوور در سال ۲۰۱۰ را بدترین المپیک در جهان نامیدند- اما المپیک در برزیل گویا برای همه دلچسب بوده است.

مردم می‌پرسند اگر من به برزیل بروم آیا می‌توانم ارتباط برقرار کنم؟ آن‌ها به چه زبانی صحبت می‌کنند؟ اول از همه اینکه شاید برخی ندانند که برزیلی‌ها به زبان پرتغالی تکلم می‌کنند. هیچ زبان برزیلی‌ای وجود ندارد، زبان آن‌جا پرتغالی است. اگر می‌خواهید به آن‌جا رفته و تنها به قدری از زبان برخوردار باشید که سلام کنید و با مردم دوستانه برخورد نمایید، تمام کاری که باید انجام دهید اینست که یک کتاب عبارات خریداری کنید، تلاش کنید سه، چهار یا پنج اصطلاح را به خاطر بسپارید و این تمام آن چیزیست که توانایی انجامش را خواهید داشت. من این تجربه را در سفرم به ویتنام داشتم. پس از شش یا هفت روز تمام چیزی که می‌توانستم بگویم این بود که: ممنونم، لطفاً و خداحافظ. ما نمی‌توانیم به آن سرعت اینهمه زبان را به ذهن بسپاریم؛ لااقل مغز من که نمی‌تواند.

بهرحال اگر می‌خواهید وارد این زبان شوید که جداً هم پیشنهاد می‌کنم این کار را بکنید، ۲۰۰ میلیون نفر در برزیل هستند. یک جای واقعاً دیدنی، دستکم به من که اینطور گفته‌اند. پرتغال را که می‌دانم مکانی دوست‌داشتنی برای دیدن است. زبانی مهم در دنیاست و بسیار شبیه زبان اسپانیایی است.

اگر شما علاقه‌مند به یادگیری زبان اسپانیایی هستید، باید تعدادی نکته را درباره‌ی یادگیری زبان اسپانیایی چک کنید. ولی، اگر شما از قبل اسپانیایی بلد هستید، آن وقت یادگیری زبان پرتغالی برای شما راحت تر است، تا جایی که لغات مدنظر هستند. اگر شما اول زبان پرتغلالی را یاد بگیرید، آن وقت می توانید زبان اسپانیایی، فرانسوی، ایتالیایی، و دیگر زبان‌های عاشقانه را بیاموزید.

پس بهترین نکته درباره‌ی یادگیری زبان پرتغالی چیست؟ من پیشنهاد می‌کنم که شما به سراغ افعال پرتغالی و ضروریات گرامر بروید. وقتی صحبت از کتاب های گرامر به میان می آید، هر چه حجم کتاب کم‌تر و راحت‌تر باشد بهتر است. شما همچنین کتاب گرامری را می خواهید با مثال‌هایی درباره‌ی این‌که زبان چگونه بدون هیچ تمرینی استفاده می‌شود. این منبعی است که شما بارها به آن رجوع می‌کنید چون نمی‌توانید همان دفعه‌ی اول و حتی دفعه‌ی دوم تمام قوانین گرامر و تا پایان آن را فرا بگیرید. شما همین‌طور به عقب رجوع می‌کنید و هر دفعه کمی بیشتر یاد می‌گیرید.