نکات یادگیری زبان روسی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد از بهترین موسسات آموزش زبان روسی در ایران نکات یادگیری زبان روسی را به شما ارائه می دهد.

نکات یادگیری زبان روسی
نکات یادگیری زبان روسی

پس برای این نکات یادگیری زبان روسی آماده اید؟

بعد از نوشتن درباره‌ی تجربه‌هایمان برای یادگیری زبان روسی و درک فرهنگ روسی، می خواهیم که یکسری نکته‌ی مهم در باب یادگیری زبان روسی ارائه کنیم.

در ابتدا درباره‌ی سیستم نگارشی توضیح می‌دهیم، سپس درباره‌ی یکسری چیزهای جالب درباره‌ی افعال حرکتی زبان روسی، افعال و موارد که به ذهن سپرده شود.

سیستم نگارشی روسی تقریباً موازی است با الفبای لاتین. جای تعجب ندارد چرا که الفبای هر دو زبان روسی و لاتین ریشه در الفبای یونانی دارید. حروفی وجود دارن که در زبان روسی خاص هستند مانند  [IЖж] و سپس دو کاراکتر وجود دارند که هر دو یکسان تلفظ می‌شوند [Шш و Щщ]. من نمی‌توانم تفاوت آن‌ها را تشخیص دهم و هیچ وقت هم نگرانش نیستم.

همین امروز شروع به یادگیری زبان روسی کنید. می‌توانید با استفاده از محتوا یاد بگیرید و به اهداف یادگیری زبان خود دست یابید!

چیزهایی هستند که سیستم نگارشی زبان روسی را از همتای لاتین خود متمایز می‌کنند. روس‌ها از یک نشانه‌ی B صاف [Ьь] که اصوات را نرم‌تر می‌کند، استفاده می‌نمایند. یکسری حروف وجود دارند که شبیه حروف لاتین هستند اما در حقیقت متفاوت تلفظ می‌شوند. آن‌چه شبیه یک p می‌باشد در اصل یک R است و از آن‌جا که در ذهن ما جا افتاده که یک حرف p است، مدتی طول خواهد کشید که به آن عادت کنیم. مدتی طول می‌کشد اما در نهایت رخ می‌دهد.

بنابراین تنها پیشنهاد برای الفبا این است که شروع کنید. شما چند ساعت را به سختی شروع به خواندن می‌کنید، و بعد هر چه بیش‌تر بخوانید، در آن بهتر می شوید. با این حال، همان‌طور که من هنگام شروع یادگیری زبان چک فهمیدم، همیشه راحتتر است با الفبای خود بخوانید-همیشه.

ترتیب لغات یکی دیگر از جنبه‌های یادگیری زبان روسی است، کمی طول می‌کشد به آن عادت کنید. زبان روسی خیلی انعطاف پذیر و در بعضی جهات متفاوت است. شما می توانید در زبان انگلیسی بگویید، ‘این یک کتاب است’. روس‌ها خود را درگیر حرف تعریف نمی‌کنند، ‘این کتاب’. Это книга  شما می گویید ‘من کتابی، کتاب را خواندم’، я читаю книгу اما شما همچنین می‌ توانید بگویید я книгу читаю ،پس ترتیب لغات به نوعی می‌تواند عوض بشود.

با این حال، وقتی شما می‌خواهید سوالی را به زبان روسی بپرسید، این ترتیب لغات نیست که شما باید نگرانش باشید. بعد باید به زیر و بمی صدا توجه کنید. لغات استفاده شده مشابه هستند، اما زیر و بمی صدا اغلب مشخص می‌کند که این یک جمله‌ی خبری است یا سوالی.