نکاتی از زبان آموزان موفق در یادگیری زبان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد امروز به تجربیات و نکاتی از زبان آموزان موفق در یادگیری زبان می پردازد که می توانید برای خود نیز استفاده کنید. این نکته ها گاهی اوقات می تواند برایتان بسیار مفید باشد.

نکاتی از زبان آموزان موفق در یادگیری زبان
نکاتی از زبان آموزان موفق در یادگیری زبان

خب به اندازه‌ی کافی داستان درباره‌ی چندزبانه‌ها شنیدیم؛ چه درس‌هایی می‌توانید از آن‌ها یاد بگیرید؟ آیا می‌توانند به ما رازهایی درباره‌ی یادگیری موفق بگویند؟ اینجا به چند نکته که ممکن است به نظرتان مفید باشد، اشاره می‌کنیم:

  • از آقای آرگوئل یک تکنیک به نام «سایه‌برداری» وجود دارد. برای این تکنیک در مکانی عمومی راه می‌روید، به صدایی ضبط شده در آیفون خود گوش ‌می‌کنید، لغات و عبارات را بلند تلفظ می‌کنید و دستان خود را در هوا تکان می‌دهید. (و به نظرم امید دارید که هیچ آشنایی شما را نبیند.)
  • این تکنیکی آسان است: اطمینان حاصل کنید که هر روز از زبان‌هایتان استفاده می‌کنید. از هر فرصتی که دارید برای صحبت کردن با زبان استفاده کنید- حتی پای تلفن با غریبه‌هایی که اصلاً نمی‌شناسید- و اگر نمی‌توانید، پس مطمئن شوید که حداقل با خود صحبت می‌کنید.
  • همچون وقتی که صحبت می‌کنید، به انگلیسی هم فکر کنید. برای مثال تصور کنید که فقط انگلیسی بلد هستید. همانطور که امروز پیاده قدم می‌زنید هرآنچه را که در ذهنتان به خود می‌گویید با انگلیسی بیان کنید. یادداشت‌ها را به انگلیسی بردارید، به دوستتان زنگ بزنید و با وی انگلیسی صحبت کنید.
  • عاشق زبان‌(های) خود باشید: همه‌ی زبان‌آموزان موفق عاشق زبان‌هایی هستند که می آموزند و شیفته‌ی آن‌ها می‌باشند. اگر ‌شما از چیزی که می خوانید خسته شدید، چیز دیگری که به آن علاقه دارید را بخوانید. سعی کنید به همان شکلی که به شخصی که عاشق او شده‌اید علاقه دارید، به این هم علاقه مند بمانید.

بعضی از این اطلاعات از یک کتاب است که به تازگی چاپ شده است؛ شما می توانید در اینترنت راجع به آن بخوانید. یا البته، اگر بخواهید می‌توانید کتاب را بخرید تا بیشتر درباره ی این موضوع جذاب بدانید. شما درباره‌ی این چه فکر می‌کنید؟ دوست دارید به زبان‌های زیادی صحبت کنید- و هیچ نکته‌ای دارید که برای کمک به یادگیری به اشتراک بگذارید؟ لطفاً ایده‌ها و پیشنهادات خود را این‌جا پست کنید- و تشکر از خواندن شما!