اعتبار مدرک تافل

اعتبار مدرک تافل
اگرچه تافل امروزه شهرت و مقبولیت دوران گذشته خود را ندارد و رقیبان تازه نفس تری مثل آیلتس جای آن را گرفته اند اما همچنان اعتبار مدرک تافل بسیار زیاد است و هم چنان بسیاری از کشور ها از آزمون تافل برای معیار استفاده می کنند. مدت اعتبار مدرک تافل همانند مدرک آیلتس ۲ سال است. به طور سنتی دانشگاه های آمریکا از آزمون تافل بیشتر از آزمون آیلتس استقبال می کنند و به همین دلیل اعتبار مدرک تافل در کشور آمریکا بیشتر از آیلتس است. اگر چه برگزار کنندگان آیلتس سعی کرده اند که دانشگاه های بیشتری را در آمریکا راضی کنند که آزمون آیلتس را هم قبول کنند اما همچنان اعتبار مدرک تافل اینترنتی در آمریکا بیشتر از آیلتس است.

اعتبار مدرک تافل
اعتبار مدرک تافل

برای اینکه بدانید دانشگاه مورد نظر شما چه مدرکی را می پذیرد و چه نمره ای را قبول می کند در سایت ETS قابلیتی قرار داده شده است که به TOEFL Destination Search معروف است. با این قابلیت راه های تماس دانشگاه یا موسسه مورد نظر شما در اختیارتان قرار می گیرد و نمره مورد نظر تافل نیز به شما ارائه می شود.
پرچمداری اعتبار مدرک تافل را باید در دانشگاه ها و موسسات آموزشی دانست. چرا ؟ چون آزمون تافل همانند آزمون آیلتس دارای آزمونی غیر آکادمیک یا General نیست و صرفا جهت اهداف دانشگاهی و تحصیلی برنامه ریزی شده است. معمولا افرادی که دید Abstract یا انتزاعی دارند در این آزمون موفق ترند و بر عکس افرادی که که دیدی Concrete یا واقع بینانه دارند در آزمون آیلتس موفق ترند.
اگر هدف شما استرالییا و یا انگلیس است گزینه اول شما آیلتس است و اعتبار مدرک تافل در این کشور ها کمتر است اما به این معنی نیست که اعتبار مدرک تافل مورد قبول نیست. برای افرادی که Tier 4 ویزای انگلیس قرار می گیرند آزمون تافل مورد قبول است.
آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برگزار کننده دوره های آموزش تضمینی تافل است. برای اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.