آزمون تافل مهارت reading

آزمون تافل

مهارت خواندن آزمون تافل ibt

کتاب های تافل

مهارت reading در آزمون تافل اولین بخش در این آزمون را شامل می شود. این بخش شامل تقریبا ۷۰۰ واژه می باشد. زبان آموز برای این مهرات حدود ۶۰ الی ۱۰۰ دقیقه زمان دارد. برای موفقیت در آزمون تافل موسسه زبان ایران آکسفورد راه حل هایی را پیشنهاد می نماید که در زیر به برخی از آنها اشاره می شود:

  • اگر موضوع مطرح شده در آزمون تافل برایتان نا آشناست نترسید: مطمدن باشید ازلاعات مورد نیاز شما در متن به شما اراده می شود. معنی برخی واژه ها نیز در پایان متن ها بیان می شوند.
  • سریع متن را به صورت سطحی ( skim ) بخوانید تا مفهوم اصلی آن را پیدا کنید و ترتیب موضوعات را بفهمید: شما متن را موقع جواب دادن به سوالات می توانید دوباره با دقت بخوانید پس در ابتدا نیازی به عمیق خواند متن ندارید. به یاد داشته باشید در آزمون تافل انگلیسی نمره منفی وجود ندارد پس به همه سوالات پاسخ دهید.
  • سعی کنید متن هایی با موضوعات آکادمیک و علمی بخوانید . موضاعاتی از قبیل نجوم ، زیست شناسی و… را در مجلات علمی و یا زورنال ها مورد مطالعه قرار دهید.
  • سعی کنید معانی کلماتی را که در متن نمی دانید با حدس زدن بدست آورید. از واژه های اطراف کلمه مورد نظر می توانید سریع تر به هدفتان برسید.
  • مهارت هایی همچون سریع خواندن ، استنباط متن ، برقراری ارتباط ، خلاصه کردن ، یاد داشت برداری و… ارز وقت گذاشتن برای یادگیری را در آزمون تافل دارند.

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد دوره های آمادگی آزمون تافل را به صورت تضمینی و برای اولین بار با ضمانت نامه کتبی برگزار می نماید و در صورت عدم موفقیت زبان آموزان وجه پرداختی را به زبان اموزان باز می گرداند. زبان آموزان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با موسسه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.