آزمون تولیمو

آزمون تولیمو

آزمون TOLIMO تولیمو The Test of Language by The Iranian Measurement Organization آزمونی است که منحصرا در ایران برگزار می شود و برای سنجش زبان دانشجویان در سازمان سنجش طراحی شده است. در این آزمون مهرات های خواندن، نوشتار و شنیدار زبان آموزان مورد سنجش قرار می گیرد.

آزمون تولیمو
آزمون تولیمو

آزمون زبان tolimo حدود دوساعت و نیم طول می کشد.

آزمون Writing 30 دقیقه

آزمون Structure 30 دقیقه

آزمون Reading 55 دقیقه

آزمون listening 35 دقیقه

این آزمون تا حدود زیادی شبیه به آزمون تافل PBT می باشد. در آزمون تافل PBT نیز دقیقا مفاد امتحانی به صورت امتحان TOLIMO می باشند. به همین دلیل آزمون تافل می تواند به عنوان یک نمونه آزمون خوب برای زبان آموزانی که قصد شرکت در آزمون تولیمو را دارند مورد استفاده قرار بگیرد.

لهجه قسمت شنیداری آزمون تولیمو شامل لهجه انگلیسی (بریتیش ) و یا آمریکایی است. برای شرکت در این آزمون تولیمو حداقل مدرک مورد نیاز دیپلم می باشد و محدودیت دیگری برای این آزمون وجود ندارد.

آزمون تولیمو بین ۳۱۰ تا ۶۷۷ نمره دارد که بر اساس توانایی زبان آموز به چهار سطح عالی ، خوب ، متوسط و ضعیف تقسیم بندی می شود.

  • هزینه ثبت نام در آزمون Tolimo  است؟

این ازمون در سال ۱۳۹۲ با قیمت ۳۱۵۰۰۰ ریال برگزار خواهد شد.

تاریخ های برگزاری تست TOLIMO توسط سازمان مربوطه اعلام می شود و برای اطلاعات بیشتر پیرامون آن ، زبان آموزان می توانند از سازمان سنجش استفاده کنند.

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برای زبان آموزانی که قصد شرکت در آزمون Tolimo  را دارند ، دوره های آمادگی TOLIMO را برگزار می نماید.این دوره ها برای کسانی که قصد شرکت در مقطع دکترای را دارند بسیار موثر است زیرا بسیاری از دانشگاه ها آزمون تولیمو را از دانشجویان تقاضا می کنند. برای داشتن اطلاعات بیشتر می توانید با موسسه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید و از برنامه های موسسه برای آزمون تولیمو اطلاع یابید.