منابع آزمون ترکی استانبولی

منابع آزمون ترکی استانبولی
زبان ترکی استانبولی دارای دو آزمون استاندارد معتبر است. آزمون TOMER و آزمون YOS است. آزمون TOMER یکی از آزمون های زبان ترکی استانبولی است که برای زبان ترکی استانبولی عمومی طراحی شده است. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برگزار کننده دوره های آموزش زبان ترکی استانبولی آموزشگاه زبان ایران آکسفورد با سری کناب های HITIT برگزار می شود که بر اساس آزمون تومر هستند. منابع آزمون ترکی استانبولی تومر بسیار محدود هستند. الیته در ایران موسسه زبان ایران آکسفورد تنها برگزار کننده این دوره ها می باشد که توانسته بسیاری از زبان آموزان را برای تومر آماده سازد. معمولا بسته به هدف شما از یادگیری زبان ترکی استانبولی سطح خاصی از شما خواسته میشود که بر اساس نیاز های رشته تحصیلیتان و یا نیازتان به زندگی در کشور ترکیه اعمال می شود.
به عنوان مثال اگر شما در رشته های علوم انسانی قصد ادامه تحصیل را دارید از آنجا که به بکارگیری زبان ترکی استانبولی نیاز بیشتری دارید معمولا از شما سطوحی ممعادل B2 و B1 خواسته می شود. این سطوح معمولا سطح های متوسط و بالاتر را در بر می گیرد. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برای کسب این نمرات در آزمون تومر تمامی منابع آزمون ترکی استانبولی لازم را در اختیارتان می گذارد.
اما آزمون YOS آزمونی کاملا متفاوت است. کسانی که در آزمون مقطع دکترا در ایران شرکت کرده باشند حتما با درسی به نام استعداد تحصیلی آشنایی دارند. در زبان انگلیسی معادل این آزمون را می توان تا حدودی آزمون GRE دانست. شاید بیشتر از اینکه این آزمون زبان شما را بسنجد قصد سنجش سطه هوش و توانایی شما در حل مسائل را مورد هدف قرار دهد. این آزمون معمولا برای کسانی که قصد شرکت در مقاطع بالا را دارند مورد نیاز قرار می گیرد و هر دانشگاهی بسته به معیار های خود نمره ای را مشخص می کند.
برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون این دوره ها با شماره های آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.