تاریخچه زبان ترکی استانبولی

تاریخچه زبان ترکی استانبولی
یکی از بخش های جالب رشته زبانشناسی پیدا کردن ریشه و تاریخچه زبان های مختلف است. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در این نوشته یک فلش بک خواهد زد تا بتواند تاریخچه زبان ترکی استانبولی را تا حدودی برای شما نشان دهد.

تاریخچه زبان ترکی استانبولی
تاریخچه زبان ترکی استانبولی

زبان ترکی از خانواده زبان های اوغوز Oghuz به حساب می آید. حالا باید دید این زبان های اغوز Oghuz چه ویژگی هایی دارد. زبان اوغوز بیش از ۱۵۰ میلوین نفر در دنیا گوینده دارد. زبان های ترکی استانبولی ، زبان ترکی آذری از زیر گروه های اصلی آن هستند و دیگر زبان ها همانند ترکمنی ، ازبکی ، قشقایی ، افشاری ، ستقری از زبان های دیگری هستند که جمعیت های کوچکتری را به خود اختصاص داده اند.
البته در حال حاضر می توان تاریخچه زبان ترکی استانبولی را حتی تا بخش هایی از فلات مرکزی آسیا و شرق اروپا نیز دنبال کرد اما قسمت اعظم افرادی که زبان ترکی را استافده می کنند در کشور ترکیه هستند.
تاریخچه زبان ترکی استانبولی همانند هر زبان دیگری دستخوش تغییرات و تاثیر پذیری از زبان های دیگر می باشد. زبان ترکی استانبولی از دو زبان عربی و فارسی در قرن ها پیش و زبان فرانسه در قرن های بعد بسیار تاثیر گرفته است. همین مسئله یادگیری زبان ترکی استانبولی را برای فارسی زبان ها کمی آسان تر می کند و همچنین افراد ترک زبان نیز می توانند ارتباط بهتری را با زبان فارسی پیدا کنند.
شاید شما با یاد گیری زبان ترکی استانبولی بتوانید با جمعیت بسیاری از کشور ها ارتباط برقرار کنید اما نمی توانید این توقع را داشته باشید که مثلا بدون هیچ مشکلی در ازبکستان صحبت کنید. هر چه زمان می گذرد تفاوت های زبان های مختلف مشتق شده از ترکی استانبولی بیشتر می شود ولی مشترکات همچنان باقی است.
آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برگزار کننده دوره های آموزش زبان ترکی استانبولی در ایران می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه زبان ایران آککسفورد تماس بگیرید.