صرف فعل در زبان ایتالیایی

صرف فعل در زبان ایتالیایی
از همین ابتدا باید بگوییم که این متن شاید برای کسانی که با زبان ایتالیایی آشنایی ندارند چندان جالب به نظر نرسد و کمی پیچیده باشد اما آموزشگاه زبان ایران آکسفورد سعی می کند در این نوشته سعی می کند تا جای ممکن صرف فعل در زبان ایتالیایی را به زبانی ساده بیان کند.
زبان ایتالیایی از جهاتی شبیه به زبان فارسی است یعنی بر عکس زبان انگلیسی فاعل جمله می تواند حذف شده و در شناسه فعل مسستر شود. این یعنی شما باید در صرف فعل دقت بیشتری را داشته باشید. اما در مورد صرف فعل در زبان ایتالیایی بهتر است نکاتی را بدانید. ( نترسید !! عبارت ” صرف فعل در زبان ایتالیایی ” کمی ترسناک است اما بسیار منطق ساده ای دارد ! )

صرف فعل در زبان ایتالیایی
صرف فعل در زبان ایتالیایی

ابتدایی ترین مسئله این است که اصلا بدانیم صرف فعل یعنی و چه و چه فاکتور هایی در فعل باعث تغییر آن می شوند.
حالت Mood : طرز بیان فعل خبری ، شرطی ، امری و …
زمان Tense : زمان اتفاق افتادن فعل که شامل سه بخش اصلی گذشته ، حال و آینده می شود.
در صرف فعل در زبان ایتالیایی هم همچون زبان انگلیسی ما دو نوع فعل داریم با قاعده و بی قاعده. افعال با قاعده افعالی هستند که شما می توانید حرکات آنها را پیش بینی کنید. این افعال برای شما مشکل ساز نخواهند بود و خوشبختانه تعدادشان بسیار بیشتر از افعال بی قاعده است. به عنوان مثال مصدر فعل در زبان ایتالیایی در قسمت پایانی خود دارای سه حرف هستند :
-are
-ere
-ire
با عوض کردن انتهای افعال می توانید آنها را صرف کنید. برای مثال در فعل هایی که با –are ختم می شوند به صورت زیر در زمان حال صرف می شوند:
-o
-i
-a
-iamo
-ate
-ano
برای اینکه بتوانید به صرف فعل در زبان ایتالیایی مسلط شوید تنها کار ممکن تمرین است. در صورت نیاز به تمرین ها می توانید با پر کردن فرم مشاوره در سایت تمرین ها را در ایمیل خود به رایگان داشته باشید.
برای شرکت در دوره های آموزش زبان ایتالیایی می توانید با شماره های آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید و در بهترین کلاس زبان ایتالیایی زندگی خود شرکت کنید.