مراحل بعد از برنده شدن لاتاری آمریکا ۲۰۲۵

راهنمای کامل کارهایی که باید بعد از برنده شدن لاتاری آمریکا انجام دهید

بردن لاتاری آمریکا یکی از بزرگترین شانس ها و فرصت هایی است که ممکن است برای یک شخص اتفاق بیافتد اما مهم تر از آن کارهایی است که باید بعد از برنده شدن انجام دهید. اگر این مراحل را به درستی انجام ندهید ممکن است نتوانید به آمریکا راه یابید. دو نکته در انجام مراحل بعد از برنده شدن لاتاری آمریکا تاثیر به سزا دارند: سرعت در انجام آنها و هم چنین دقت بالا در پر کردن فرم ها و انتخاب سفارت ها.

اگر شما هم جزو برندگان خوش شانس لاتاری هستید احتمالا خیلی آمادگی برای این موضوع نداشتید و الان کمی سردرگم هستید. ما در این مطلب سعی می کنیم هر چیزی که نیاز دارید را به صورت دقیق در اختیارتان قرار بدهیم.

اگرچه در این مطلب به صورت کامل و دقیق مراحل بعد از برنده شدن لاتاری را توضیح می دهیم، اما به شما پیشنهاد می کنیم با دریافت پک لاتاری امریکا ایران آکسفورد تمام این مراحل را به همراه تور سفارت و برنامه ریزی کامل از ما دریافت کنید و با خیال راحت با کارشناسان ما این مراحل را طی کنید.

مراحل بعد از برنده شدن لاتاری آمریکا با ویدیو

این ۵ مرحله مراحل اصلی هستند که در لیست زیر هستند. در همین مطلب هر کدام از آنها را با جزییات کامل توضیح خواهیم داد.

 1. پر کردن فرم DS-260
 2. تهیه و ترجمه مدارک مورد نیاز
 3. تعیین وقت مصاحبه سفارت آمریکا
 4. انجام مدیکال ویزای آمریکا
 5. مصاحبه حضوری در سفارت آمریکا

قبل از هر چیز این ویدیو را ببینید. در این ویدیو ما تمام اطلاعات لازم را به شما در مورد مراحل بعد از برنده شدن لاتاری و نکاتی که حتما باید حواستان به آن باشد. عدم رعایت هر کدام از این نکات می تواند برایتان بسیار گران تمام شود.

مراحل بعد از برنده شدن لاتاری

مرحله اول: پر کردن فرم DS-260

پر کردن فرم DS-260 مهم ترین کاری است که شما باید بعد از برنده شدن انجام دهید. در این فرم معمولا ما باید چند نوع اطلاعات را پر کنید. برای پر کردن این فرم معمولا تا شش ماه زمان دارید اما پیشنهاد می کنیم در اسرع وقت این کار را انجام دهید و سریع تر این فرم را پر نمایید.

 • اطلاعات هویتی
 • اطلاعات تحصیلی
 • اطلاعات شغلی
 • اطلاعات سربازی (در صورت مرد بودن)
 • اطلاعات اسپانسر در صورت وجود (ویژگی های اسپانسر و اینکه کسی می تواند اسپانسر باشد در ویدیو به صورت کامل بیان شده است)
 • آدرس ایران و آدرس آمریکا (در صورتی که آس آمریکا ندارید به راه حل موجود در ویدیو مراجعه کنید)

این اطلاعات باید به دقت پر شوند و در صورتی که اشتباهی در این اطلاعات وجود داشته باشد ممکن است روند بررسی مدارک و فرم شما دچار مشکل شود.

کیس نامبر چیست؟

در هنگام اعلام برنده شدن لاتاری آمریکا شما یک شماره ارائه می شوند که در اصطلاح به آن Case Number گفته می شود. این عدد بسیار مهم است. برای اینکه بدانید چرا این عدد مهم است در ابتدا بیایید با آن بیشتر آشنا شویم.

Case Number معمولا به صورتی است که در تصویر می بینید.

کیس نامبر برندگان لاتاری آمریکا
کیس نامبر برنده لاتاری آمریکا

سه تا چهار رقم آخر case number بسیار اهمیت دارند زیرا هر چه این رقم کمتر باشد شانس دعوت از شما برای مصاحبه افزایش می کند.

اگر این رقم پایین تر از ۴۰۰۰ باشد می توان گفت شانس شما برای دعوت به مصاحبه بسیار خوب است و شما می تواند هر کدام از سه سفارت آمریکا در آنکارا، ایروان یا ابوظبی را انتخاب کنید. اما اگر رقم کیس نامبررقم بالاتر از ۴۰۰۰ باشد باید حتما در انتخاب سفارت بسیار دقت کنید. به صورت کلی شما سه گزینه برای سفارت خود خواهید داشت: سفارت آمریکا در آنکارا، ابوظبی یا ایروان. اگر کیس نامبر شما بالاتر از ۴۰۰۰ باشد بهتر است حتما سفارت ابوظبی را انتخاب کنید. سفارت ابوظبی علاوه بر خلوت بودن مزایای زیاد دیگری هم دارد که در ویدیو به آن اشاره کردیم. بهتر است همه این موارد که در ویدیو در نظر گرفته شده است را در نظر بگیرید و بر اساس آن یکی از این سه سفارت را انتخاب کنید.

باید در حفظ این اطلاعات بسیار کوشا باشید چون اگر شخصی به کیس نامبر شما به همراه تاریخ دقیق تولد شما دسترسی داشته باشد تقریبا می تواند برایتان دردسرساز شود. پس حتما در حفظ این اطلاعات نهایت دقت را داشته باشید.

انتخاب سفارت برای مصاحبه لاتاری آمریکا

در هنگام پر کردن فرم شما باید سفارتی که می خواهید در آن مصاحبه از شما انجام شود را انتخاب کنید. برای کسانی که از ایران در لاتاری شرکت کرده اند سه گزینه وجود خواهد داشت:

 • سفارت آمریکا در آنکارا
 • سفارت آمریکا در ابوظبی
 • سفارت آمریکا در ایروان

به صورت پیش فرض ایرانی ها سفارت آمریکا در آنکارا را انتخاب می کنند زیرا از نظر رفت و آمد برایشان مناسب تر است و هم چنین به دلیل عدم نیاز به ویزا نیاز به هزینه های اضافه تر نخواهند داشت.

اگرچه ارگان تعیین کننده سفارت سازمان کنسولی کنتاکی یا KCC می باشد و بسته به میزان وقت ها به هر سفارت ممکن است سفارت ها تغییر یابند. اما معمولا اولین گزینه ای که شما انتخاب می کنید شانس بالاتری در انخاب شدن به عنوان سفارت بررسی مدارک شما می باشد.

اما همانطور که گفته شد در انتخاب سفارت باید بسیار دقت کنید. اگر کیس نامبر شما بالای ۴۰۰۰ می باشد باید سعی کنید سفارت های ابوظبی و یا ایروان را انتخاب کنید که خلوت تر هستند. هم چنین اگر اسپانسر و تمکن مالی ندارید بهتر است سفارت هایی به جز انکارا را انتخاب کنید. ( در ویدیو توضیحات کامل برای انتخاب سفارت در شرایط مختلف ارائه شده است).


مرحله دوم: تهیه و ترجمه مدارک مورد نیاز

بعد از برنده شدن در لاتاری آمریکا نیاز به ارائه یک سری مدارک دارید. از آنجا که شما احتمالا از قبل آمادگی نداشته اید حتما باید در اسرع وقت شروع به تهیه وجمع آوری این مدارک به همراه ترجمه آنها بکنید. انواع مدارک از شما در این پروسه درخواست خواهد شد. برخی از این مدارک عبارتند از :

 • مدارک هویتی
 • مدارک تحصیلی
 • کارت واکسیناسیون
 • مدارکی مرتبط با تمکن مالی و یا اسپانسر

دقت کنید که هر کدام از این مدارک ممکن است برای برخی از سفارت ها مورد نیاز باشند و یا برخی سفارت ها برخی از این مدارک را بخواهند. ما سعی کرده ایم در ویدیوی بالا به صورت دقیق این مدارک را اشاره کنیم. اما اگر شما هم برنده این مدارک شده اید به شما پیشنهاد می کنیم حتما با کارشناسان ما مشورت کنید زیرا با این کار مطمئن خواهید شد تمام مدارک مورد نیاز را خواهید داشت. زیرا در صورت نقض حتی یک مدرک ممکن است کل پروسه دریافت ویزای شما از بین برود.


مرحله سوم: دریافت نامه دعوت به مصاحبه

با پر کردن فرم DS-260 کار کیس نامبر شما در اصطلاح کارنت می شود و به جریان می افتد. از آنجا که تاریخ اعلام برندگان لاتاری در ماه May یا اردیبهشت می باشد و پروسه بررسی پرونده های قبلی تا حدود سپتامبر طول می کشد معمولا شما بعد از پایان ماه سپتامبر باید منتظر به جریان افتادن پرونده خود باشید.

جواب پرونده های خود را در صفحه ویزا بولتن Visa Bulletin می توانید پیگیری کنید.

بعد از دریافت نامه مشخص شدن سفارت، شما می توانید سفارتی که برای شما انتخاب شده است را ببینید و برای رفتن به آن برنامه ریزی کنید. پس پس از دریافت این نامه شما سریعا باید برای سفر خود برنامه ریزی کنید. معمولا زمان اقامت شما در آن کشور ممکن است به عوامل زیادی بستگی داشته باشد. اما شما باید حدود ۲ تا ۴ هفته زمان برای اقامت در ان کشور برنامه ریزی داشته باشید.

مرحله چهارم: مدیکال چک یا بررسی وضعیت جسمانی شما

شما وقتی برنده لاتاری می شوید باید حتما توسط پزشک معتمد سفارت امریکا از نظر وضعیت جسمانی و سلامت مورد بررسی و تایید قرار بگیرید.

آزمایشات مدیکال آمریکا معمولا در سه بخش می باشند:

 1. معاینات پزشکی و وضعیت عمومی سلامت شما
 2. انجام آزمایشات مورد نیاز
 3. گرفتن عکس رادویولوژی از قفسه سینه

کودکان و افراد زیر ۱۵ سال هم مورد بررسی و معاینات قرار می گیرند اما نیازی به انجام آزمایش ها و هم چنین عکس قفسه سینه نخواهند داشت.

زنان باردار باید در مدیکال چک ها شرکت کنند. با ین وجود پزشک قبل از گرفتن عکس مادر را از امکان خطر عکس رادیولوژی آگاه می کند. بعد عکس رادیولوژی را از شخص می گیرد.

اگر دوست دارید وضعیت امتیاز خودتان را برای مهاجرت به استرالیا بررسی کنید حتما مطلب مصاحبه آنلاین امتیاز مهاجرت استرالیا را ببینید.

جواب مدیکال چک را چطور دریافت کنیم؟

معمولا جواب معاینات و آزمایش ها به صورت یک فرم مهر شده و در بسته به شما داده می شود و شما باید حتما آن را به سفارت ببرید و ارائه دهید. اما برخی مراکز جواب را به خود سفارت ارسال می کنند. بسته به اینکه به چه مرکزی مراجعه کنید ممکن است نحوه دریافت جواب متفاوت باشد.

لیست واکسن های مورد نیاز در مدیکال آمریکا شامل موارد زیر است:

 • کرونا (Covid-19)
 • هپاتیت آ (Hepatitis A)
 • هپاتیت ب (Hepatitis B)
 • آنفولانزای فصلی (Influenza)
 • آنفولانزا نوع «ب» (Influenza type b)
 • سرخک (Measles)
 • اوریون (Mumps)
 • آبله‌مرغان (Varicella)
 • مننگوکوک (Meningococcal)
 • پنوموکوک (Penumococcal)
 • سیاه‌سرفه (Pertussis)
 • فلج اطفال (Polio)
 • روتاویروس (Rotavirus)
 • توکسوئید دیفتری و کزاز-دی‌تی (Tetanus and diphtheria toxoids)
 • سرخجه (Rubella

از آنجا که بسیاری از ایرانی ها برخی از این واکسن ها را قبلا دریافت کرده اند برای نشان دادن واکسن های دریافتی باید به انستیتو پاستور ایران بروند و نسبت به دریافت کارت زرد واکسیناسیون انستیتو پاستور اقدام نمایند.

مدارک مورد نیاز برای در یافت کارت واکسن از اسنتیتو پاستور ایران

 • پاسپورت
 • برگه لاتاری به همراه برگ تاریخ مصاحبه شما ( در صورتی که برگ لاتاری بدون تاریخ مصاحبه باشد مورد تایید قرار نمی گیرد)
 • کارت واکسیناسیون کودکان (برای افراد زیر ۲۰ سال)

مرحله پنجم: مصاحبه در سفارت آمریکا

آخرین و مهم ترین مرحله برای برندگان لاتاری آمریکا مصاحبه در سفارت می باشد. شخصی که برنده لاتاری می باشد به همراه تمام افراد وابسته به خود (همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال) باید در این مصاحبه شرکت کنند. حتی نوزادان تازه متولد شده هم باید در این مصاحبه شرکت کنند.

زبانی که از شما مصاحبه می شود به زبان فارسی است. پس می توانید با خیال آسوده به سوالات افسر سفارت جواب دهید. معمولا سوالاتی که. ازشما پرسیده می شود قابل پیش بینی هستند و ما در ایران آکسفورد لیست کاملی از این سوالات را در اختیار شما قرار می دهیم. آمادگی برای این سوالات بسیار مهم است. برای دریافت لیست این سوالات و همچنین گرفتن مشاوره کامل و برنامه ریزی برای مراحل بعد از برنده شدن لاتاری آمریکا با مشاورین ما تماس بگیرید.

جواب مدیکال چک لاتاری تا چه مدت اعتبار دارد؟

جواب مدیکال چک تا شش ماه اعتبار دارد.

آیا مصاحبه سفارت آمریکا برای برندگان لاتاری به انگلیسی است؟

مصاحبه برندگان لاتاری در سفارت آمریکا به زبان فارسی است.

هزینه یک شخص برای مراحل بعد از برنده شدن لاتاری چقدر است؟

حدودا ۱۴۰۰ دلار هزینه برای مراحل بعد از برنده شدن لاتاری مورد نیاز است.