بازی های کامپیوتری را برای آموزش زبان جدی بگیرید

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به بازی خور های کامپیوتر نشان می دهد که چطور از یک بازی کامپیوتری برای آموزش زبان استفاده کنند. برای اولین کار باید بازی های کامپیوتری را برای آموزش زبان جدی بگیرید . اما اگر می پرسید چطور با ما همراه باشید.

بازی های کامپیوتری را برای آموزش زبان جدی بگیرید
بازی های کامپیوتری را برای آموزش زبان جدی بگیرید

پس بیایید بازی های کامپیوتری را برای آموزش زبان جدی بگیرید

۱٫موقعیت های اصیل

انجام بازی های ویدئویی در زبان مقصد می تواند از مزیت های بسیاری برخوردار باشد. از همه مهم تر اینکه ما را در موقعیت های درست قرار می دهد. چه چیزی در خصوص کشتن اورک‌ها درست است؟ خب این موجود وجود خارجی ندارد. یک موقعیت یادگیری درست، زبان آموز را در موقعیتی قرار می دهد که مجبور باشد انتخاب نماید ( درست مانند زندگی واقعی ).هر قدر وی گزینه ها و شخصیت های داستان را بهتر بشناسد، انتخاب های بهتری خواهد داشت. دایانا پالمر، نویسنده ی کالیفرنیایی، پایان نامه ی دکترای خود را در خصوص یادگیری زبان اسپانیایی از طریق بازی (world of Warcraft ) نوشت. پس از ۸ ماه بازی کردن به زبان اسپانیایی که زمان بسیار زیادی است وی توانست در آزمون زبان به سه سطح بالاتر دست یابد. با وجود کلیشه های منفی در این بازی خاص، مانند هر بازی دیگر، ارتباطات در بازی با سایر بازیکنان در سراسر جهان در هر دو حالت نوشته شده یا گفتاری وجود دارد. در حین بازی در یک زبان خارجی شما در نهایت با زبان مادری آشنا خواهید شد و در معرض تفاوت های ظریف زبان طبیعی قرار خواهید گرفت که کتاب درسی نمی تواند ارائه دهد.

۲٫تکرار سبب یادگیریتان می شود

بر خلاف یادگیری از یک کتاب، شکست در بازی بسیار کمتر دردناک است. “احتمال پی در پی از دست دادن این است که باعث می شود بازی ارزش بیشتری بیابد”. در یک بازی ویدئویی، شکست اهمیت چندانی ندارد. ما فقط خودمان را انتخاب کرده و دوباره تلاش می کنیم. بازی های خوب به گونه ای طراحی شده اند که هرچه بیشتر شکست بخوریم بیشتر موفق می شویم. این بازی آنقدر باز دهی دارد که یادگیرندگان زبان می توانند به آن دسترسی داشته باشند. یادگیری یک زبان شاید اغلب اوقات خسته کننده باشد. ما ملزم به انتخاب کلمه اشتباه و تلفظ اشتباه به شیوه های مختلف هستیم. اگر ما نمیتوانیم مانع از شکست شویم، چرا این را مانند یک بازی نکنیم؟ پس منتظر چه هستی؟

برای شرکت در کلاس های آموزش زبان با شماره های آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.