چند روش جالب برای لذت بردن از آموزش زبان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به چند روش جالب برای لذت بردن از آموزش زبان اشاره می کندکه زبان آموزان می توانند از انها به خوبی استفاده کنند.  این کار ها را حتما در برنامه های خود قرار دهید.

چند روش جالب برای لذت بردن از آموزش زبان
چند روش جالب برای لذت بردن از آموزش زبان

به چند روش جالب برای لذت بردن از آموزش زبان توجه کنید:

طبخ غذا: همه غذا خوردن را دوست دارند، خصوصاً دانش آموزان! برقراری ارتباط از طریق زبان روشی عالی جهت آشنایی با همکلاسی ها و استادان است. یک وعده غذایی را انتخاب کنید که واقعاً نشان دهنده ی کشوری که زبان آن را می آموزید باشد و مطمئن شوید همه از آن می خورند. دانش آموزان را تشویق کنید تا از مهارت های زبان خود به بهترین وجه در هنگام پختن و صرف شام استفاده کنند.

به کشوری که زبان آن را می آموزید سفر کنید: به دانش آموزان خود بگوئید که تمام تلاش خود را برای زندگی و یا حداقل بازدید از کشوری که در حال یادگیری زبان آن هستند بنمایند. سفر به آن کشور به ویژه برای دانش آموزانی که قصد دارند روزی اقامت دائم داشته باشند و آرزو دارند به زبان آنان صحبت کنند، حائز اهمیت است. اهمیت آن به اندازه ی پیدا کردن یک شغل، تنظیم شرکت های پویا، گرفتن ویزا یا پیدا کردن یک محل برای زندگی است. گرچه گران است، به دانش آموزان خود بگویید تا آن را اولویت بندی کنند و هر کاری که می توانند  برای سفرانجام دهند!

با یک بومی زبان ارتباط برقرار کنید: در صورت امکان، دانش آموزان خود را از رسانه های اجتماعی برای ارتباط با کسی که از زمان تولد زبانی که در حال یادگیری آن هستند صحبت کرده است، استفاده کنند. استفاده از اسکایپ، فیس بوک یا توییتر می تواند به دانش آموزان کمک کند تا زبان خود را به نحوی که توسط زبان مادری استفاده می شود، بجای کتاب درسی یاد بگیرند. آنها همچنین در صورتی که هرگز فرصت مسافرت و یا اقامت مجدد در آن کشور را نیابند، راهنمایی های مفیدی در مورد آن یاد می گیرند.

به دیگران آموزش دهید: آزمون واقعی دانش، این است که آیا دانش آموزان شما می توانند آنچه را که آموخته اند، دوباره آموزش دهند. آیا آنها در خانواده یا دوستان شخصی را دارند که تمایل به دانستن زبانی که آنها در حال یادگیری آن هستند داشته باشد؟ خواهر یا برادر کوچکتر یا فرزندان یکی از افراد فامیل؟ دانش آموزان را تشویق کنید تا آنچه را که آموخته اند با دیگران به اشتراک بگذارند. آن ها به این طریق آنچه را که آموخته اند و آنچه را که در این فرایند به دیگران نسبت می دهند، تقویت می کنند.