راه های آموزش زبان چینی به بچه ها

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برگزار کننده کلاس های آموزش زبان چینی می باشد. امروز می خواهیم به راه های آموزش زبان چینی به بچه ها اشاره کنیم که برای کودکان و نوجوانان بسیار مفید باشد.

راه های آموزش زبان چینی به بچه ها
راه های آموزش زبان چینی به بچه ها

اما راه های آموزش زبان چینی به بچه ها را ببینید:

بچه ها به احتمال زیاد زبان دوم را سریع تر از بزرگسالان می آموزند.

بچه ها را تشویق کنید تا برنامه های تلویزیونی و ویدئوهای چینی را تماشا کنند.

برنامه های تلویزیونی مانند کارتون نه تنها مهارت های اسپیکینگ و لیسنینگ بچه را تقویت می کنند، بلکه فرصتی عالی را برای یادگیری اصوات چینی فراهم می کنند. مکالمات در برنامه های مختلف فعالیت هایی را بازتاب می دهند که بچه ها می توانند آن ها را شناسایی کنند، پس احتمالاً مکالمات را متوجه می شوند.

آهنگ ها را به بچه ها آموزش دهید

وقتی بچه ها می توانند آهنگ های زیادی را به زبان جدید خود بخوانند کلاس های چینی برای آن ها مهیج می شوند. به یاد داشتن خطوط جذابِ آهنگ راحت تر از حفظ کردن تمام لغاتِ یک دیکشنری است. به علاوه، آهنگ های کودکان برای بچه ها ساخته شده اند، یعنی آن ها به احتمال خیلی زیاد تمام ترانه های آهنگ را متوجه می شوند. شما همچنین دایره ی لغات بچه ها را می سازید چون هر آهنگ حداقل دو لغت جدید دارد. آهنگ ها می توانند حول محور فرهنگ، غذا، یا انواع مختلف گل ها بچرخند.

استفاده از فلش کارت، کتاب های انیمیشنی، و کتاب های تمرین

بچه ها عاشق طراحی و نقاشی هستند. بنابراین، شما به احتمال خیلی زیاد با تشویق آن ها به طراحی، نقاشی، و نام بردن بعضی از اشیا به چینی چیزهای زیادی به دست می آورید. به علاوه، شما همچنین می توانید فلش کارت درست کنید و آن ها را در کلاس های چینی برای بچه ها نمایش دهید. کارت ها باید در یک طرف لغت انگلیسی را نشان دهند، و در وسط پین‌یین (آوانگاری لغات چینی با استفاده از حروف لاتین) و در طرف دیگر کاراکترهای چینی را نشان دهند. خواندن تمام این ها به طور مکرر به آن ها کمک می کند تا کاراکترهای مختلف و تلفظشان را حفظ کنند.

خانواده، و دوستان چینی زبان خود را ملاقات کرده یا از هر مرکز فرهنگی چینی بازدید کنید

بچه ها به احتمال خیلی زیاد موقع تعامل با هم کلاسی های خود یک زبان را سریع تر می آموزند. محلی عالی برای آن ها برای ملاقات چنین دوستانی در مرکزی فرهنگی، در پارک یا در خانه ی دوست خود خواهد بود. به آن ها اجازه دهید تا آخر هفته ها با هم بازی کنند، این باعث تقویت دایره ی لغات و اعتماد به نفس آن ها در زبان چینی می شود.

اما بچه ها از چه سنی می توانند زبان چینی را یاد بگیرند؟

تمام متخصصان موافق هستند که یادگیری چینی در بچگی خیلی راحت تر از بزرگسالی است. در واقع، این برای تمام زبان ها صدق می کند، اما برای زبان چینی ماندارین بیش تر صدق می کند، چون زبانی آوایی است. در یک زبان آوایی، مانند چینی، لغات مشابه می توانند به روش های کاملاً متفاوتی تلفظ شوند. یادگیری چگونگی انجام این برای یک شخص غیر بومی در بچگی راحت تر است.

احتمالاً به این دلیل است که متخصصان به والدین توصیه می کنند تا بچه ی خود را تا جایی که امکان دارد زود در یک برنامه ی زبان چینی ثبت نام کنند.

من چه قدر زود می توانم بچه ی خود را در یک برنامه ی زبان چینی ثبت نام کنم؟

بسیار خب، برنامه های مختلف احتمالاً حداقل سنِ متفاوتی دارند. با توجه به این، بیش تر برنامه های زبان چینی به والدین اجازه می دهند تا به محض این که بچه به مدرسه رفت او را ثبت نام کنند. بعضی ها حتی به والدین اجازه می دهند تا وقتی بچه فقط یک سال دارد او را ثبت نام کنند. اگر شما به دوره های ماندارینِ خصوصی برای بچه ها علاقه ای ندارید همچنین می توانید بچه ی خود را تشویق کنید تا در مدرسه ی خود درس چینی را به عنوان زبان دوم بردارد.

مزایای یادگیری زبان چینی برای یک بچه چیست؟

جدای از چشم اندازهای شغلیِ بهتر موقعی که بچه بزرگ شد، اگر او چینی را به عنوان زبان دوم در سنگاپور بیاموزد به روش های مختلفی سود می برد. دو تا از مهم ترین مزایا این ها هستند:

  • تفکر خلاق – تحقیقات نشان می دهند که یادگیری زبان چینی در بچه ها علاوه بر فعال کردن پرورش هر دو طرف مغز به تحریک رشد شناختی کمک می کند.
  • مهارت های محرک – چینی در مقایسه با زبان های اروپایی به روش مختلفی نوشته می شود، و به بچه ها اجازه می دهد تا مهارت های محرک بهتری را پرورش دهند.