راه هایی برای تمرین زبان فرانسه

چطور زبان فرانسه را تمرین کنیم

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به راه هایی برای تمرین زبان فرانسه اشاره می کند که می توانید در موقعیت های مختلف از آن بهره ببرید. این راه ها به شما کمک می کند تا در هر موقعیتی بهترین نتیجه را از زمانتان بگیرید و حسابی به تمرین فرانسه مشغول باشید.

ways of practicing french language
ways of practicing french language

Meetup.com

اگر شما در Couchsurfing هیچ فرصتی برای تمرین مکالمه ی فرانسه پیدا نکردید، گزینه ی عالیِ دیگر Meetup.com است.

شما می توانید از این وبسایت برای یافتن هر نوع رویدادی از تمرین مکالمه گرفته تا دوره های واقعیِ فرانسه و راهنمای گردشگریِ یک شهر استفاده کنید.

برای دیدن جدیدترین کتاب مکالمه زبان فرانسه امسال، لینک آموزش زبان فرانسه را ببینید

چه طور از شبکه های اجتماعی برای تمرین مکالمه استفاده کنید

شبکه های اجتماعی اغلب مساوی هستند با هدر دادن وقت، اما همچنین روشی باحال برای برقراری ارتباط با مردم و یادگیری زبان فرانسه هستند.

برای مثال شما می توانید در موتور جستجوی مورد علاقه ی خود یا در فیسبوک “London French meetup”، “English French exchange London” یا “French conversation practice London” را تایپ کنید تا لیستی از همه ی رویدادهای اسپیکینگ فرانسه را در شهر خود پیدا کنید.

من وقتی در کُلن زندگی می کردم به این شکل با شریک مکالمه ی زبانیِ آلمانی خود آشنا شدم.

Franglish

مفهوم Franglish ساده است: ۷ دقیقه به زبان فرانسه و ۷ دقیقه به زبان انگلیسی صحبت کن و سپس برای ملاقات شریک زبانیِ جدید به جدولی دیگر رجوع کن.

این مفهوم باحال در کشورهای زیر وجود دارد:

  • فرانسه
  • انگلیس
  • بلژیک
  • آمریکا
  • ایتالیا
  • کانادا

Polyglotclub

وبسایت فرانسه Polyglotclub به طور مرتب شریک های تبادل زبانی را در سراسر جهان سازمان دهی می کند. من به یک رویداد Polyglotclub در پاریس رفتم و این که قادر به یافتن مردم زیادی برای تمرین زبان با آن ها بودی واقعاً فوق العاده بود.

به هیچ وجه فشاری وجود ندارد چون همه برای یادگیری زبان آن جا هستند. این رویدادها روشی عالی برای تمرین زبان فرانسه خود است.

اگر شما در پاریس هستید، جلسه ی هفتگی polyglot روش خوبی برای دوست پیدا کردن و تمرین زبان فرانسه است. دفعه ی آخری که من رفتم تعداد فرانسه ها از خارجی ها بیش تر بود، پس مهارت های زبانی تان خیلی تحسین می شود.

چه طور به طور آنلاین تمرین مکالمه ی فرانسه پیدا کنید

اگر شما نمی توانید مردم فرانسه زبان را در شهر خود پیدا کنید، نگران نباشید! خیلی از وبسایت ها به شما اجازه می دهند تا شریک های مکالمه ی زبانی پیدا کنید.

HelloTalk

اگر صحبت کردن به زبان فرانسه شما را به وحشت می اندازد، HelloTalk شروعی عالی است. این اپلیکیشنِ مخصوصِ موبایل هوشمند به شما اجازه می دهد تا یک شریک زبانی پیدا کنید که در نزدیکی شما یا هر جای دیگری در جهان زندگی می کند.

سپس شما می توانید با او گپ بزنید، تلفنی صحبت کرده و حتی همدیگر را ملاقات کنید. این روشی خوب است تا به طور پیش رونده به زبان فرانسه عادت کرده و دوست پیدا کنید.

Interpals

شما در Interpals می توانید “تبادل زبانی” را انتخاب کرده و شریک های زبانی را از سراسر جهان پیدا کنید. من به این شکل شروع کردم و در واقع با خیلی از شریک های زبانی ام آشنا شدم. بعداً آن ها را ملاقات کردم و اوقات ارزشمندی را در خارج گذراندم.

در حالی که Interpals برای پیدا کردن دوست اینترنتی عالی است، یافتن یک شریک زبانی در Italki احتمالاً برای شما راحت تر است. شما در این جا به راحتی می توانید یک معلم فرانسه، یک شریک زبانی یا دوست اینترنتی پیدا کنید.

Speaky

Speaky یک شبکه ی اجتماعی برای زبان آموزان است. شما می توانید از این وبسایت استفاده کنید تا به راحتی فرصت های تمرین مکالمه ی فرانسه را پیدا کنید.

چه کسی یک شریک زبان فرانسه عالی است؟

در تئوری، هر شخصی که در زبان فرانسه سلیس باشد واجد شرایط است. اما صحبت به زبانی که یاد می گیرید راحت نیست، و مهم است تا شخصی را پیدا کنید که واقعاً به شما انگیزه می دهد. به طور ایده آل یک دوست اینترنتی فرانسه فوق العاده شخصی است که:

  • در زبان فرانسه سلیس باشد. البته بهتر است که این طور باشد، اما به هیچ وجه ضروری نیست. یکی از اولین دوستان اینترنتی من کره ای بود، و شیفتگی ام نسبت به فرهنگ میلِ انگلیسی صحبت کردن با او را در من به وجود آورد.
  • در حال یادگیری زبان شما باشد. به این روش شما می توانید به هم کمک کنید.
  • جالب باشد. صحبت با یک شخص به زبانی که در حال یادگیری اش هستید راحت نیست، پس شما باید شخصی را پیدا کنید که مشتاق صحبت با او باشید. البته آن شخص برای هر کس متفاوت است و به علایق تان بستگی دارد.