روش های تقویت زبان انگلیسی

راه‌های تقویت زبان انگلیسی

یادگیری زبان انگلیسی فرمول های طلایی دارد. تا این فرمول ها را یاد نگیرید در تلاش های خود با شکست مواجه می شوید. از استفاده از فیلم و موزیک گرفته تا اپلیکیشن های آموزشی همه می تواند بسیار در روند یادگیری زبان انگلیسی موثر باشد. وقتی زبان مادری خود را یاد می‌گیریم، ابتدا گوش می‌دهیم، بعد صحبت می‌کنیم، بعد می‌خوانیم و در نهایت می نویسیم.  گوش دادن، صحبت کردن، خواندن و نوشتن چهار مهارت زبانی است که برای برقراری ارتباط  به آن‌ها نیاز داریم. در حین تلاش برای تقویت مهارت‌ های انگلیسی خود، ممکن است با سختی‌هایی مواجه شوید. برای دانستن نکاتی که به شما کمک می‌کند بر این سختی‌ها غلبه کنید با این مطلب ایران آکسفورد همراه شوید. در ادامه این مطلب بهترین روش های تقویت زبان انگلیسی که برای بهبود هر چهار مهارت Listening, Reading, Writing, Speaking موثر هستند را معرفی می کنیم.

فیلم روش های تقویت زبان انگلیسی

قبل از هر چیز یادتان باشد:

برای دستیابی به سطح مناسب دراین چهار مهارت اساسی زبان، باید خود را با زبان انگلیسی احاطه کنید: زبان انگلیسی را به بخش مهمی از زندگی روزمره خود در خانه، محل کار و اوقات فراغت خود تبدیل کنید.

  • تا جایی که ممکن است خود را با زبان انگلیسی محاصره کنید.
  • تمرین کردن بسیار موثر است; یعنی اگر می خواهید مهارت خاصی را تقویت کنید ، باید آن را تمرین کنید.  به عنوان یک زبان آموز مبتدی ، باید  هر ۴ مهارت زبان را همزمان یاد بگیرید: شنیدن، صحبت کردن، خواندن و نوشتن.

بهترین فیلم‌های انیمیشن برای تقویت زبان انگلیسی

“Shrek” (۲۰۰۱)

درShrek”   “تنوع بسیار زیادی در لهجه ها و گویش ها وجود دارد ، از جمله اسکاتلندی ، بریتانیایی ، آفریقایی آمریکایی و …..

این انیمیشن یکی از پربیننده‌ترین فیلم‌ها برای شنیدن تلفظ های مختلف انگلیسی است.

تریلر فیلم شرک

“How to Train Your Dragon” (۲۰۱۰)

این فیلم توسط کمپانی DreamWorks  ساخته شده است و چند لهجه متفاوت را در آن خواهید یافت – اما بهترین بخش آن،قسمت‌های مربوط به صدای شخصیت های اصلی است که صدایی واضح و بسیار طبیعی دارند.

تریلر چطور اژدهای خود را آموزش دهید

“The Incredibles” (۲۰۰۴)

 “The Incredibles ” با اینکه فیلمی درباره ابرقهرمانان است اما مکالمات خانوادگی زیادی دارد. انتظار داستان علمی تخیلی ، دیالوگ های روزمره و یک لهجه خارق العاده آلمانی را از این انیمیشن داشته باشید.

این فیلم بااینکه یک داستان حماسی درباره اژدهایان است ، اما  انتخابی عالی برای یادگیری جملات محاوره‌ای انگلیسی است.

شگفت انگیز ها

“Toy Story” (۱۹۹۵)

“toy story” یک فیلم کلاسیک است که ارزش دیدن دارد.هر اسباب بازی شخصیت  متفاوتی دارد ، بنابراین می توانید اصطلاحات مختلفی مربوط به فضا ، گاوچران‌ها، دایناسورها ، سربازان ، افسانه ها و موارد دیگر را از آن‌ها یاد بگیرید.

داستان اسباب بازی ها

The Lego Movie” (۲۰۱۴)

تا چه اندازه‌ای با فرهنگ عمومی خود آشنا هستید؟  “فیلم لگو” پر از ارجاعات و شخصیت‌های فیلم های دیگر مانند “بتمن” ، ” Terminator ” و Star Wars ” است.

 این فیلم واقعاً  سرگرم کننده است و از تماشای آن لذت خواهید برد. همچنین راهی عالی برای محک زدن اطلاعات خود از فیلم ها و فرهنگ آمریکایی است.

تریلر انیمیشن لگو

Hotel Transylvania” (۲۰۱۲)

در”Hotel Transylvania” شخصیت ها هنگام صحبت کردن از حرکات اغراق آمیز یا به عبارتی بسیار بیش از حدِ لازم از حرکات صورت و دهان استفاده می کند. آیا در تلفظ صحیح صداها مشکل دارید؟ پس حتما حواس‌تان به شخصیت های اصلی دختر و پسر در این فیلم باشد!

 حتی می توانید کمی از هیولاها یاد بگیرید.  فقط به خون آشام پدر زیاد توجه نکنید؛او لهجه غلیظی دارد و دهانش بسیار انعطاف پذیرتر از دهان افراد عادی به نظر می رسد!

تریلر انیمیشن هتل ترنسیلوانیا

Cloudy With a Chance of Meatballs” (۲۰۰۹)

جناس‌ها بازی با کلمات هستند و این فیلم پر از آنهاست (در فصل‌های بعدی  بیشتر هم می‌‌شود)!  حتی اسم انیمیشن هم یک نوع جناس است: که یک کپی احمقانه از عبارت ” cloudy with a chance of rain.” است.

 مانند بسیاری دیگر از انیمیشن‌های سونی ، شما می توانید شکل صحیح حرکات دهان هنگام صحبت کردن را به لطف حرکات واضح و گویای لب و دهان  که اکثر شخصیت ها دارند ، ببینید.

تریلر انیمیشن ابری با احتمال بارش کوفته قلقلی

بهترین اپلیکیشن‌ها برای تقویت زبان انگلیسی

 یکی از بهترین راه‌های یادگیری زبان انگلیسی، اپلیکیشن‌ها هستند.  دسترسی به آن‌ها سریع و آسان است و همچنین سرگرم کننده هستند. استفاده از اپلیکیشن‌ آموزش زبان مانند داشتن یک کلاس کوچک در تلفن همراه شما است که وقتی حوصله‌تان سر رفته  یا در اوقات فراغت می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. اگرچه اپلیکیشن ها نمی توانند جایگزین معلم واقعی شوند ،اما مکمل های خوبی برای کلاس های انگلیسی  هستند. بسیاری از آنها بازی هایی برای کلمات، دروس گرامر، داستان و فایلهای صوتی دارند. بنابراین اگر تا حالا یکی از آن‌ها را دانلود نکرده‌اید، منتظر چه هستید؟ اپلیکیشن‌های مورد علاقه‌مان برای یادگیری زبان انگلیسی را در لیست زیر آورده‌ایم.

Duolingo – بهترین برنامه همه جانبه

مطمئناً در مورد محبوب ترین برنامه زبان دنیا شنیده اید! اما آیا می دانستید 34 ساعت استفاده از duolingo برابر با گذراندن یک ترم آموزش زبان در دانشگاه است؟

اپلیکیشن تقویت زبان انگلیسی دولینگو
اپلیکیشن تقویت زبان انگلیسی دولینگو

یکی از دلایل محبوبیت آن، چالش جدول امتیازات است ؛جایی که شما  با سایر بازیکنان واقعی رقابت می‌کنید. این برنامه شبیه  یک بازی است – در حالی که سطح‌های جدیدی باز می‌کنید و سکه های مجازی برنده می شوید ، در تمام این مدت شما در حال جمع آوری واژگان و ساختارهای دستوری جدید هستید.  یادگیری زبان انگلیسی هرگز تا ااین حد سرگرم کننده و اعتیادآور نبوده است!

برای دانلود اپلیکیشن دولینگو اندروید کلیک کنید.

برای دانلود اپلیکیشن دولینگو آیفون کلیک کنید.

The British Council – بهترین اپلیکیشن برای گرامر

اپلیکیشن تقویت زبان انگلیسی بریتیش کانسیل
اپلیکیشن تقویت زبان انگلیسی بریتیش کانسیل

این برنامه برای تسلط بر گرامر بسیار مناسب است.  برنامه Learn English British Council شامل دروس و بازی هایی در زمینه های مختلف است که از سطح مقدماتی که شامل جملات امری و پرسشی ، زمان حال ساده و Gerunds است ،شروع می‌شود تا درسهای پیشرفته که شامل افعال مدالِ الزام و اجبار است.  پس از اتمام ، روی “test” کلیک کنید تا روند پیشرفت خود را بررسی کنید.

برای دانلود اپلیکیشن The British Council اندروید کلیک کنید.

برای دانلود اپلیکیشن The British Council آیفون کلیک کنید.

Quiz your English – بهترین اپلیکیشن آمادگی برای آزمون

اگر در حال آماده شدن برای آزمون هستید ،Quiz your English برنامه مورد علاقه جدید شما خواهد بود!  این برنامه توسط Cambridge Assessment English  طراحی شده است و دارای سطح‌های مختلف است  که مخصوص Cambridge B2 First  و IELTS  است. در حین بازی لغات و گرامرهای جدید و مهم  را یاد می‌گیرید و اگر آزمون کمبریج را در پیش‌رو دارید ، بازی کردن در این برنامه می‌تواند کمی خیال شما را بابت آماده بودن برای آزمون راحت کند. حتی می توانید با دوستان و خانواده خود رقابت کنید!

برای دانلود اپلیکیشن Quiz your English اندروید کلیک کنید.

برای دانلود اپلیکیشن Quiz your English آیفون کلیک کنید.

Grammarly – (writing) بهترین اپلیکیشن برای نوشتن

اپلیکیشن های زیادی وجود دارد که به تقویت مهارت نوشتن شما کمک می کند. برنامه‌هایی مانند HelloTalk  حتی شما را به افرادی  که انگلیسی، زبان مادری آن‌ها است وصل می کند.  اما اگر دنبال مصحح فوری هستید ، Grammarly بهترین گزینه است.این اپلیکیشن  نه تنها خطاهای شما را بررسی می کند ، بلکه توضیحی در مورد خطا به شما ارائه می دهد تا دیگر همان اشتباه را تکرار نکنید.  صفحه کلید را  در گوشی خود دانلود کنید و هرجا و هروقت که خواستید درست بودن املای خود را بررسی کنید.  می خواهید نوشته‌ی شما رسمی تر به نظر برسد؟  Grammarly  لحن شما را نیز بررسی می کند ؛ بنابراین هرگز دیگر به طور تصادفی یک ایمیل غیر رسمی ارسال نخواهید کرد!

BBC Learning English – بهترین برنامه برای انگلیسی روزمره

BBC Learning English به گیج‌کننده بودن معروف است و اپلیکیشن آموزش ‌انگلیسی آن نیز همین‌طور است!  ویژگی مورد علاقه ما در این برنامه ،  درس‌های کوتاه روزانه است که تماشای آن فقط ۳ دقیقه طول می کشد.  واژگان جدید بیاموزید ، به اخبار گوش دهید و انگلیسی روزمره را تمرین کنید.


بهترین سایت های آموزش ویدیوها برای تقویت  زبان انگلیسی

سایت آموزش انگلیسی با فیلم BBC Learning English

BBC (British Broadcasting Corporation)  یک موسسه بریتانیایی است که به سختی می‌توانید جایی بهتر  از آن برای یادگیری انگلیسی بریتانیایی پیدا کنید.  هر روز ، یک درس جدید در کانال BBC Learning English Channel منتشر می شود که  برای کمک به شما در یادگیری موثر زبان انگلیسی، با الگوهای مختلف طراحی شده است.

همچنین یک قابلیت فوق العاده آموزنده به نام BBC News Review  دارد که در آن خبرنگاران درمورد موضوعات و اتفاقاتِ روز بحث می‌کنند و به شما نشان می دهند که چگونه می‌توان به‌واسطه اخبار روز، از زبان انگلیسی در زندگی روزمره خود استفاده کرد.  وب سایت BBC Learning English  منابع فوق العاده ای را در اختیار زبان آموزان در سنین مختلف ، از جمله کودکان می‌‌گذارد.

Easy English

 Easy English با اینکه درس‌بندی نشده ،اما یکی از مفیدترین کانالهای یادگیری زبان انگلیسی برای مبتدیان است.  هر ویدئو دارای مکالمات و معاشرت‌های واقعی با انگلیسی زبانان در موقعیت‌های واقعی است. در خیابان با مردم مصاحبه می‌شود و سوالات ساده ای درمورد اتفاقات روزمره  یا زندگی‌شان از آن‌ها پرسیده می‌شود.  شما تلفظ صحیح را انتخاب کرده و به شنیدن مکالمات زبان  توسط افراد مختلف عادت خواهید کرد.

EnglishClass101

با کمکEnglishClass101  به سرعت پیشرفت خواهید کرد.  این کانال صدها درس تصویری دارد که هر کدام موضوعات مهمی را برای یادگیری زبان پوشش می دهند و می‌توانید از بین آن‌ها انتخاب کنید. به طور کلی دروس این کانال ریتم سریعی دارند و برای زبان آموزانی که تسلط عمومی خوبی بر زبان دارند، مناسب تر هستند.


۱۰ آهنگ برتر برای تقویت زبان انگلیسی

Wake me up- Avicci

آهنگ “wake me up ” از Avicci با تکرارهای متعدد و استعاره‌های فراوان برای یادگیری زبان آموزان پیشرفته ، آهنگی ساده و موثر است و به شما در تمرین زبان انگلیسی در تابستان کمک می کند.

Thinking out Loud- Ed Sheeran

این آهنگ عاشقانه از Ed Sheeran  به دلیل سرعت پایین و  تکرار کُر در آن ، در لیست ۱۰ آهنگ برتر ما قرار گرفته است.  این آهنگ همچنین فرصت های زیادی را برای تمرین افعال امری برای شما فراهم می‌کند.

Budapest- George Ezra

Budapest از George Ezra که برای زبان آموزان متوسط ​​مناسب است ، لیستی از چیزهایی است که این ستاره پاپ برای شریک زندگی خود باقی می گذارد.  سرعت این آهنگ علاوه بر اینکه به شما فرصتی عالی برای تمرین شرطی دوم می دهد ، می تواند به شما کمک کند تا  اختصار رایج انگلیسی I’d”  ” را بهتر یاد بگیرید.

Hello-Adele

این آهنگ قدرتمند به دلیل شروع کند و شعر واضح آن برای یادگیری زبان انگلیسی بسیار مناسب است.  در واقع ، برای کسی که به تازگی یادگیری زبان انگلیسی را شروع کرده است ، لهجه‌ی لندنی واضح آدل برای یادگیری  کلمات و عبارات جدید عالی است.

Someone you loved- Lewis Capaldi

آهنگ “‘Someone You Loved ” از Lewis Capaldi  با استفاده از اصطلاحات رایجی مانند “‘let my guard down به معنی بهت اعتماد کردم ” و” pull the rug ” یعنی پشت کسی را خالی کردن ، طیف وسیعی از عبارات جدید را برای زبان آموزان سطح متوسط ​​فراهم می‌کند.

All of Me- John Legend

“‘All of Me'”از John Legend برای تمرین افعال عبارتی مانند

“”pin down و “draw in” عالی است.  برای زبان آموزان سطح متوسط ​​که دنبال چالش هستند،این آهنگ اصطلاحات جدید زیادی برای یادگیری  دارد!

Shallow- Lady Gaga & Bradley Cooper

این آهنگ بی‌نظیر از Lady Gaga و Bradley Cooper از موسیقی متن فیلم موفق  “‘A Star is Born ” ، به زبان آموزان یک مقدمه‌ی ساده و همچنین تعداد زیادی لغات جدید ارائه می دهد. 

۸٫ New Rules- Dua Lipa

اگرچهNew Rules از Dua Lipa   تا حدودی ریتم سریعی دارد ، اما آهنگ خوبی برای تمرین جملات امری منفی و اختصارات رایج و اصطلاحات عامیانه مانند ‘ain’t’ و ’em  است.

۹٫ Love Yourself- Justin Bieber

برای دانش آموزانی که با ساختار جملات منفی مشکل دارند ، آهنگ “‘Love Yourself ” از Justin Bieber فرصت خوبی  برای تمرین تفاوت بین “did” ، “didn’t” ، “do” و “don’t” است.  فقط مراقب اختصاراتی مانند “wanna” باشید زیرا ممکن است برای مبتدیان کمی مشکل ایجاد کند.

۱۰٫ Just the Way You Are- Bruno Mars

آخرین مورد در لیست ما “‘Just the Way You Are ” از Bruno Mars است.  این آهنگ جذاب توسط Bruno Marz برای افرادی که  در یادگیری زبان انگلیسی مبتدی هستند این امکان را فراهم می‌کند  که حال ساده را بدون لهجه های دشوار یا افعال عبارتی تمرین کنند.  انگلیسی  را با Bruno Mars تمرین کنید.


۷ انیمیشن‌ کوتاه برتر برای ایده گرفتن و اسپیکینگ انگلیسی

Missing U

Missing U  یک انیمیشن و شعر کوتاه دوست داشتنی از Brooke Wagstaff است.  این فیلم می تواند به عنوان انگیزه ای برای دانش آموزان برای تمرین و صحبت کردن در مورد تلفظ و نوشتن اشعار کوتاه خود مورد استفاده قرار بگیرد.

انیمیشن کوتاه انگلیسی Missing U

خیلی از این انیمیشن هایی که در ادامه معرفی می شوند دارای دیالوگ های انگلیسی زیادی نیستند. اما ایده های خوبی به زبان آموزان می دهد.

Paperman

 Paper man یک فیلم کوتاه نامزد اسکار است که توسط John Kahrs  ساخته شده است و به سرعت در اینترنت وایرال شد.  این فیلم یک حالت قدیمی و نوستالژیک دارد و یک داستان عاشقانه پیچیده را روایت می کند.  می توان از آن برای ترغیب دانش آموزان به پیش بینی یک داستان و نوشتن داستان های خود استفاده کرد.

Head Over Heels

Head Over Heels  یک انیمیشن عروسکی برنده اسکار به کارگردانی Timothy Reckart است.  این انیمیشن می تواند به عنوان انگیزه ای برای دانش آموزان برای تمرین با استفاده از اصطلاحات کنایی و صحبت در مورد عشق و روابط مورد استفاده قرار بگیرد.

این فیلم دارای دیالوگ های زیادی نیست اما ایده های خوبی برای فکر کردن به انگلیسی می دهد.

To do list

 To Do List یک فیلم کوتاه الهام بخش از  Yaniv Fridman است که در مورد کارهایی است که به طور روزمره انجام می دهیم. از این فیلم می توان برای تشویق دانش آموزان به استفاده از آموخته‌های زبان خود و تقویت زبان استفاده کرد.

 در اینجا می توانید فیلم را تماشا کنید.

Educate the Heart

 Educate the Heart، یک انیمیشن زیبا از Giant Ant با الهام از شعری از Shane Koyczan است.  این فیلم تم  آموزشی دارد و به موضوع  ترحم می پردازد.

Kindness

 Kindness یک فیلم کوتاه تکان دهنده از Amy Krouse Rosenthal و Thought Bubble است.  این فیلم بسیاری از واژگان مربوط به شخصیت را مطرح می کند و همچنین یک انگیزه عالی برای وادار کردن دانش آموزان به صحبت کردن در مورد شخصیت و ارزش ها است.

 در اینجا می توانید فیلم را تماشا کرده و برنامه درسی کامل را ببینید.

The Alphabet of Illiteracy

 The Alphabet of Illiteracy یک فیلم کوتاه پر جنب و‌جوش است که به سفارش Project Literacy ساخته شده است. این فیلم می تواند برای معرفی واژگان مربوط به بی سوادی و پیامدهای بی سوادی و همچنین برای بحث کردن  در مورد مشکلات جهانی مربوط به بی سوادی مورد استفاده قرار بگیرد.


بهترین روش های تقویت مهارت Listening یا شنیداری زبان انگلیسی

مهارت شنیداری (Listening) نقش مهمی را در یادگیری هر زبانی ایفا می کند. گوش دادن موثر،  درک را تضمین می کند و به افزایش دقت هنگام صحبت کردن کمک می کند.  مهارت های گوش دادن و خواندن ادراکی هستند یعنی شما باید خودتان را در معرض آنها قرار دهید تا بتوانید بهتر یاد بگیرید. چگونه می توانید مهارت شنیداری خود را تقویت کنید؟ با گوش دادن دقیق؛ یعنی نه تنها به آنچه گفته می شود ، بلکه به نحوه بیان آن نیز دقت کنید.  بنابراین ،برای تقویت مهارت شنیداری به این موارد گوش دهید:

۱. موسیقی

قدیمی یا جدید؛  سبک مورد نظر خود را انتخاب کنید، اما از اهمیت متن آهنگ غافل نشوید (گاهی خواندن متن (Lyrics) ممکن است به شما در درک آهنگ کمک کند)

حتما این ده آهنگ برتر برای تقویت زبان انگلیسی را ببینید.

۲. فیلم

برنامه های تلویزیونی، اخبار، نمایش ها، رادیو: سبک کلاسیک‌ را امتحان کنید . فیلم را چندین بار ببینید. ابتدا با زیرنویس ببینید و بعد ، وقتی احساس راحتی بیشتری کردید، بدون زیرنویس . می توانید در خانه یا تلفن همراه خود رادیو انگلیسی داشته باشید.  حتی اگر با دقت به آن گوش ندهید، باز هم گوش های شما به شنیدن صداهای زبان عادت می کند.

۳. از زبان انگلیسی استفاده کنید

در نمایش ها، نمایشگاه ها، مکالمه ها، کلاس های زبان و… خلاصه هر جایی که زبان انگلیسی استفاده می شود شرکت کنید.

بهترین روش های برای تقویت مهارت Speaking یا مکالمه انگلیسی

مهارت صحبت کردن Speaking معمولا از سه مهارت دیگر سخت تر است، اما به محض اینکه بتوانید کمی انگلیسی صحبت کنید ، راه های زیادی برای پیشرفت و یادگیری سریع  آن وجود دارد

۱٫ استفاده از چت صوتی

تکنولوژی و شبکه های اجتماعی اخیرا بسیار پیشرفت کرده است ، بنابراین ،  هر کجا که زندگی می کنید می‌توانید یک چت روم برای پیوستن به آن پیدا کنید. یکی از اپلیکیشن های بسیار خوب برای این کار Club House می باشد. پیشنهاد می کنیم حتما در کلاب هاوس ایران آکسفورد عضو شوید.

۲٫ با خودتان صحبت کنید و صدایتان را ضبط کنید.

این مورد ممکن است خنده دار به نظر برسد ، اما با چند بار ضبط کردن صدا و رسیدن به نتیجه‌ی دلخواه، متوجه می‌شوید چگونه می توانید مهارتتان را بهبود ببخشید .

۳٫ حتی زمانی در کلاس نیستید با همکلاسی های خود به زبان انگلیسی صحبت کنید.

حتی می توانید گروهی  برای بازی کردن، صرف غذا یا فقط گپ زدن با یکدیگر تشکیل دهید.

بهترین روش ها برای تقویت مهارت Reading یا خواندن در زبان انگلیسی

خواندن یک فرایند مغزی است و تقویت آن زمان می برد: ذهن شما باید به کلمات ، عبارات و اصطلاحاتی که با نمادها  نشان داده می‌شوند معنا ببخشد. علاوه بر این Grammar و ساختار زبانِ استفاده شده در متن را درک کند.  اگر مهارت خواندن خود را تقویت کنید ، برای آینده شما بسیار مفید خواهد بود. برای تقویت مهارت خواندن می‌توانید موارد زیر را بخوانید:

۱٫ خواندن کتاب و مقاله به زبان انگلیسی در اینترنت

  مثلا کتابهایی که قبلاً به زبان فارسی خود خوانده اید یا کتاب‌هایی که به فیلم تبدیل شده اند.  سعی کنید با کتابهای ساده  شروع کنید، حتی اگر کتابهای کودکان و کمیک باشند: تصاویر به شما کمک می‌کنند داستان را بفهمید، حتی اگر معنی تک‌تک کلمات را ندانید.

۲٫ زبانِ سیستم عامل تلفن همراه، کامپیوتر یا تبلت خود را به انگلیسی تغییر دهید.

برخورد داشتن با یک کلمه خاص به طور مکرر، دایره لغات شما را گسترده‌تر می‌کند. یکی از بهترین جاهایی که می توانید با کلمات متفاوت در ارتباط باشید همین موبایل ها و کامپیوتر های شخصی شماست.

بهترین روش های تقویت Writing یا نوشتن انگلیسی

اگرچه ممکن است بسیاری از افراد از نوشتن (writing) بترسند، اما هر کسی  با رعایت یک سری نکات و اشتیاق به یادگیری، می‌تواند مهارت نوشتن خود را تقویت کند.

۱٫ کلمات یا اصطلاحاتی که فکر می کنید مفید هستند را با معنی و مثال بنویسید.

اگر کلمات را در جمله یاد بگیرید بهتر می‌توانید معنی آن‌ها را به خاطر بسپارید. در صورت داشتن دفتر خاطرات نیز می توانید از این کلمات استفاده کنید.

۲٫ پست ها خود را در شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام انگلیسی بنویسید.

بسیاری از مردم  برای به اشتراک گذاشتن ایده های خود در مورد یک موضوع خاص یا توضیح دادن در مورد چیزی از آن‌ها استفاده می کنند – از نحوه بستن روسری گرفته تا موارد بسیار پیچیده که در آن به مباحث فنی یا فلسفی مطرح می شود. یکی از ویژگی های مشترک همه  شبکه های اجتماعی ها این است که این تعاملی هستند: خوانندگان می توانند نظرات خود را بیان کنند یا درمورد ایده های مطرح‌شده در پست ها بحث کنند.  حتی اگر طرفدار اینستاگرام نیستید ، ممکن است مواردی را پیدا کنید که شما را تشویق می‌کند در بحث‌ها  شرکت کنید.  بنابراین ، حتما این کار را انجام دهید.  برای نوشتن چند جمله در مورد آنچه فکر می کنید یا اینکه در مورد محتوای پست ها چه احساسی دارید ، به تخصص و مهارت خاصی نیاز ندارید.

تمام نکاتی که بالا ذکر شده را می توان در یک کلمه خلاصه کرد: تمرین، تمرین، تمرین !! روش یادگیری یا زبان مادری شما هرچه باشد ، کلید یادگیری و تسلط به یک زبان خارجی این است که تا جایی که ممکن است آن را تمرین کنید.