آزمون Versant انگلیسی

آزمون کامپیوتری انگلیسی Versant (ورسنت)

از فرستادن ایمیل و شرکت در کنفرانس تلفنی گرفته تا تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا برقراری ارتباط در شبکه‌های اجتماعی، در دنیای امروزه زبان انگلیسی بیشتر و بیشتر توسط افراد غیر بومی  به طور روزمره استفاده می‌شود. به همین دلیل ، بسیاری از مدارس ، موسسات و مشاغل در حال حاضر دانش آموزان یا کارکنان خود را ملزم به داشتن حداقل سطح زبان انگلیسی می کنند.  به این خاطر به روشهای سریع و کارآمد برای سنجش مهارت افراد و اطمینان از داشتن مهارتهای لازم برای برقراری ارتباط موثر نیاز داریم. این‌جاست که آزمون‌ versant وارد عمل می شوند.

بسته به نیاز سازمان ، می توان از آزمون های چهارگانه برای سنجش انواع مهارت ها و شایستگی ها استفاده کرد. علاوه بر این ، می توان در هر کجا و هر زمان آزمون داد و فوراً نتیجه را دریافت کرد – این امر باعث می شود که جذب  نیرو یاعضوگیری به یک فرآیند بسیار ساده و بی‌دردسر تبدیل شود.

در این مقاله‌ی راهنما ، به برخی از سوالات شما در مورد آزمون های versant پاسخ می‌دهیم و لینک تعدادی از منابع مفید را در اختیار شما می‌گذاریم.

آزمون‌های versant  چیست؟

آزمونهای Versant  برای سنجش توانایی‌های افراد در همه یا برخی از مهارت‌های چهارگانه { صحبت کردن (speaking)، نوشتن (writing )، شنیدن (Listening) یا خواندن (reading) } طراحی شده است. زمان این آزمون‌ها بین ۱۷ تا ۵۰ دقیقه متغیر است و نتایج بلافاصله پس از اتمام آزمون در اختیار شما قرار می‌گیرد.

این آزمون توسط Pearson برگزار می شود و با استفاده از هوش مصنوعی و بدون نیاز به تصحیح انسانی آزمون به راحتی و با سرعت داوطلبان را ارزیابی می کنند.

آزمون‌های Versant در چهار دسته موجود است و بسته به مهارتهایی که بیشتر برای داوطلبان یا محل کار و تحصیل آنها مورد نیاز است ،آزمون مناسب انتخاب می‌شود. به عنوان مثال به جای سنجش تمام مهارت‌های داوطلب،می‌توان به طور خاص بر مهارت صحبت کردن یا نوشتن تمرکز کرد.

نکته ای که در همه آزمون‌ها مشترک است این است که کاملاً اتوماتیک هستند و می توان در هر زمان و هرکجای جهان به صورت آنلاین یا آفلاین آزمون را انجام داد. نمرات بلافاصله پس از اتمام آزمون در دسترس هستند – بنابراین دیگر لازم نیست تا زمان اعلام نتایج انتظاری سخت و طولانی را تحمل کنید.

از آنجا که آزمون Duolingo هم کامپیوتری است حتما این دو آزمون را مقایسه کنید تا بهترین امتحان را برای خود انتخاب کنید.

علاوه بر این ، این مجموعه آزمون‌ها به زبان‌های دیگری نیز برگزار می‌شود؛  که شامل عربی ، هلندی ، فرانسوی ، اسپانیایی و انگلیسی هوانوردی می‌باشد.

آزمون Versant برای چه کسانی مناسب هستند؟

سازمانها، موسسات و شرکتها می توانند از آزمونهای versant برای تعیین  مهارت‌های زبانی موردنیاز استفاده کنند.

این آزمون‌ها یک راه ساده ، قابل اعتماد و کارآمد برای بخش‌های منابع انسانی HR در شرکت‌ها هستند تا مطمئن شوند که کارکنان آن‌ها از سطح مورد نیاز در زبان مورد نظر برخوردار هستند.

در زمینه آموزشی ،این آزمون ها راهی عالی برای دسته‌بندی دانش آموزان در گروه‌های مختلف ، سنجش میزان پیشرفت آنها و بررسی سطح آنها در پایان ترم تحصیلی است.

چه مهارت‌هایی در این آزمون‌ها مورد سنجش قرار می‌گیرند؟

ساختار و محتوای آزمون‌ها بسته به اینکه کدام یک را انتخاب می کنید متفاوت است. اما هر کدام را که انتخاب کنید ، تنها چیزی که برای آزمون دادن به آن نیاز دارید یک کامپیوتر، اینترنت و هدست با میکروفون داخلی است.  علاوه بر این می توان از طریق اپلیکیشنِ قابل نصب روی گوشی‌های هوشمند،در برخی از آزمونهای speaking (انگلیسی ، اسپانیایی و فرانسوی) شرکت کرد.

آزمون تعیین سطح انگلیسی Versant Placement Test

زمان آزمون۵۰ دقیقه
مهارت های که ارزیابی می شوندSpeaking, Listening, Writing
تعداد سوالات۹ بخش

جامع‌ترین آزمون است و روی‌هم رفته  50 دقیقه زمان می برد. در این آزمون مهارت‌های صحبت کردن(speaking )، شنیدن (Listening )، خواندن (reading) و نوشتن (writing ) مورد سنجش قرار می‌گیرند.  ۹ نوع سؤال دارد که شامل خواندن با صدای بلند و رسا ، تکرار کردن ، مرتب کردن جملات ، مکالمه ، تایپ ، تکمیل جمله ، دیکته ،بازنویسی متن ، ارائه خلاصه و نظر است. این تنوع گسترده در سوالات، برای سنجش توانایی‌های زبانی داوطلب در تمام زمینه‌ها ، از تلفظ گرفته تا تسلط آنها بر دستور زبان و همچنین کاربرد‌های پیچیده زبان است.

اما اگر این آزمون نسبت به نیاز شما خیلی کلی و جامع باشد، جایگزین‌های کوتاه‌تر و متمرکزتری نیز وجود دارد.

نمره بندی آزمون Versant

نمره این آزمون بین ۲۰ تا ۸۰ است. معمولا برای دانشگاه ها شما باید نمره ۶۰ به بالا کسب کنید.

جدول مقایسه نمره Versant با آیلتس و تافل

نمره تافلنمره آیلتسنمره Versant
بدون نمره۳ تا ۴٫۵۲۰ – ۴۰
۴۴ – ۵۶۵۴۱ – ۴۵
۵۹ – ۸۰۵٫۵۴۶ – ۵۳
۸۲ – ۹۲۶۵۴ – ۵۹
۹۴ – ۱۱۲۷۶۰ – ۶۹
۱۱۳ – ۱۱۹۸۷۰ – ۷۶
۱۲۰۸٫۵ الی ۹۷۷ – ۸۰

آزمون انگلیسی Versant (Versant English Speaking Test)

زمان آزمون۱۷ دقیقه
مهارت هایی که ارزیابی می شوندSpeaking
نحوه سوالاتمکالمه و جمله سازی

که یک آزمون ۱۷ دقیقه ای است، فقط برای ارزیابی مهارت صحبت کردن طراحی شده است. این آزمون با ارزیابی مهارت زبان آموزان در جمله‌سازی ،تسلط بر مکالمه، تلفظ و واژگان  می تواند این اطمینان را ایجاد کند که کارکنان فعلی یا افرادی که قرار است در آینده استخدام شوند،از استاندارد لازم برای برقراری ارتباط موثر به زبان دوم برخوردارند.

آزمون نوشتن Versant VWT (Writing Test)

زمان آزمون۳۵ دقیقه
مهارت هایی که ارزیابی می شوندWriting
مهارت مورد ارزیابینوشتن و نت برداری

برای محک زدن مهارت‌های نوشتاری داوطلب است. تقریبا در ۳۵ دقیقه، داوطلبان از نظر گرامر، انتخاب واژگان، سبک ادبی و توانایی خواندن متون مورد ارزیابی قرار می گیرند. توانایی خلاصه کردن، یادداشت برداری و پاسخ دادن به ایمیل‌ها به زبان دوم برای بسیاری از مشاغل امروزی مانند مراکز تماس بسیار مهم است.این آزمون به شرکت‌ها این فرصت را می دهد که معیارهای خاص خود را در رابطه با مهارت های نوشتاری ،برای کارکنان فعلی و آینده تعیین کنند.

Versant 4 Skills Essential

زمان آزمون۳۰ دقیقه
مهارت هایی که ارزیابی می شوندSpeaking, Writing, Reading, Listening
مهارت مورد ارزیابیجمله سازی، درک مطلب شنیداری و دیکته

به دلیل نیاز رو به افزایش افراد به تسلط داشتن بر هر چهار مهارت زبانی ، حتی در مشاغل مبتدی ، طراحی شده است.  در این آزمون ۳۰ دقیقه ای مبتنی بر وب ، داوطلبان به سوالات مختلفی پاسخ می‌دهند؛ از جمله جمله سازی، درک مطلب شنیداری و دیکته.

به دلیل محدودیت زمانی کوتاه، مبتنی بر وب بودن و ارزیابی دقیق مهارت‌ها، این آزمون برای اماکنی که روند استخدام‌شان سریع است، مناسب است و در شناسایی بهترین متقاضیان تا حد امکان کارآمد و دقیق عمل می کند.

ویژگی های اصلی آزمون ورسنت چیست؟

به محض اینکه داوطلب آزمون خود را به پایان برساند،می‌تواند بالافاصله به گزارش نمره خود دسترسی پیدا کند. این گزارش جزئیاتی در مورد عملکرد داوطلب در هر مرحله، پیشنهاداتی برای پیشرفت و نمره کلی CEFR یا GSE (یا معادل آن) را ارائه می دهد. و همه‌ی این‌ها به لطف تکنولوژی پیشرفته بررسی گفتار و متن است.  نیازی به نیروی انسانی برای  تصحیح آزمون نیست، بنابراین نمره گذاری می تواند به صورت آنی انجام شود.

علاوه بر این، به لطف تکنولوژی تصحیح خودکار، نتایج بدون تعصب نسبت به یک داوطلب خاص ارائه می شود.  این باعث می شود نمرات  بسیار قابل اعتماد و معتبر باشد.

 آزمون VET با TOEFL iBT و TOEIC مطابقت دارد. همچنین آزمونVEPT  با IELTS مطابقت دارد.

در پایان ، ابزار مدیریتی ScoreKeeper برای تمام امتحانات Versant در دسترس است و به مشاغل یا موسسات آموزشی اجازه می دهد که آزمون‌های تمام داوطلبان خود را در یک مکان مدیریت کنند.  با استفاده از این ابزار می‌توان ارائه آزمون، انتشار لیست ها ، و اعلام نتایج را از راه دور و صرف نظر از موقعیت مکانی داوطلبان انجام داد.

سوالات متداول

آیا آزمون versant برای مهاجرت قابل استفاده است؟

در حال حاضر کشورهای بسیار کمی این آزمون را برای مهاجرت قبول می کنند، اما برخی دانشگاه های انگلیس و کانادا از آن برای پذیرش تحصیلی استفاده می کنند.

آیا آزمون versant توسط انسان تصحیح می شود؟

خیر آزمون ورسنت تماما توسط هوش مصنوعی برگزار و تصحیح می شود و به همین دلیل بسیار سریع نتایج را اعلام می کند.

سیستم کامپیوتری برای برگزاری آزمون باید چه ویژگی داشته باشد؟

داشتن اینترنت پر سرعت، داشتن هدفون و هندزفری به صورت Usb از مهم ترین نیاز های این امتحان هستند.

هزینه امتحان Versant چند است؟

آزمون Versant PlaccementTest دارای هزینه ۳۹٫۹۵ $ دلار است.