چندین راه برای بهبود زبان انگلیسی شما

چندین را برای بهبود زبان انگلیسی شما تا انگلیسی را بهتر بیاموزید:

 

 1. وبلاگ خودتان را به زبان انگلیسی آغاز کنید : با نوشتن وبلاگ به زبان انگلیسی می توانید مشکلات  و اشتباهات خودتان را پیدا کنید.
 2. یک دفتر اخبار روزانه به انگلیسی بنویسید: اگر از نوشتن خاطرات روزانه خودتان خسته شدید این کار کمک بسیاری به ارتقای مهارت نوشتن انگلیسی شما می کند.
 3. به رادیو ها و MP3 های انگلیسی گوش کنید: رادیو های زیادی در اینترنت وجود دارند که می توانید به آنها گوش کنید و انگلیسی را بهتر یاد بگیرید.
 4. متن آهنگ ها را از اینترنت بگیرید و  بخوانید: اگر چه گوش دادن به آهنگ می تواند کمک کند اما خواندن متن تاثیر زیادی در به یاد آوردن کلمات می کند.
 5. فقط به انگلیسی جستجو کنید: در گوگل و یا یاهو فقط به انگلیسی جستجو کنید تا خواندن و نوشتنتان را بهتر کنید.
 6. ۱۰ صفحه اول کتاب ها را رد کنید: اکثر کتاب ها چند صفحه اولشان را به نویسندگان و مقدمه اختصاص می دهند که دانشجویان را دچار سردرگمی می کنند.
 7. مجله های با زبان انگلیسی را بخوانید: با این مجلات می توانید با نمایشگاه ها و فرهنگ ها و کشور های انگلیسی زبان آشنا شوید.
 8. در دوره های فشرده ای چند هفته ای زبان انگلیسی شرکت کنید: یا شرکت در این دوره ها از همدوره ای های خود بسیار جلو می افتید و اعتماد به نفس مثبت پیدا می کنید.
 9. به فرزندانتان و یا دوستانتان انگلیسی درس بدهید: درس دادن انگلیسی به کسی که کتر انگلیسی می داند روش بسیار خوبی برای ثابت کردن مطالب در ذهنتان هستند.
 10. با موبیالتان ، لپ تاپتان و یا حتی کنسول نینتندوی خود انگلیسی بازی کنید:  اوقات فراغت خودتان را با بازی های کلمات وسایلتان به انگلیسی پر کنید تا  از وقت های اضافه خود نیز استفاده کنید.
 11. کارهایی را که در طول روز انجام میدهید را به انگلیسی فکر کنید و بگویید: سعی کنید درحین انجام کارهایتان ، آنها را در جملات انگلیسی بیان کنید.
 12. فیلم های انگلیسی را با زیرنویس انگلیسی ببینید: برای کسانی که فیلم های انگلیسی با زیر نویس فارسی را متوجه نمیشوند چون باید فقط به زیر نویس نگاه کنند این فیلم ها می تواند کمک خوبی باشد.
 13. یک فیلم و سریال را بارها و بارها ببینید: این کار باعث می شود که زبان انگلیسی را بدون مطالعه زیاد بیاموزید.
 14. در مورد سطح زبان انگلیسی خود واقع بین باشید: مسئله ای که بسیاری از زبان آموزان را عقب نگه می دارد این است که بیش از حد توان ذهنشان از آن کار می کشند. سطح خود را با دادن یک تست زبان انگلیسی مثل FCE, CAE, IELTS, TOEFL  و… بسنجید.
 15. یک لیست برای آموختن انگلیسی تهیه کنید: با لیست کردن کلمات و گرامر انگلیسی می توانید آنها را بهتر یاد بگیرید.
 16. همه چیز را دور بندازید و دوباره شروع کنید: اغلب زبان آموزان کتاب ها و لیست های نیمه خوانده بسیاری دارند ، بهتر است آنها را کنار بگذارید و برای انگیزه بهتر  یک چیز تازه را تجربه کنید.
 17. به وسایل خانه یا دفترتان برچسب انگلیسی بزنید: بهترین روش برای آموختن لغات انگلیسی استفاده از آنهاست با این کار می توانید انها را بهتر بیاموزید.
 18. در چت های آنلاین انگلیسی شرکت کنید: با چت انگلیسی شما مجبورید سریع فکر کنید و جواب دهید، همین بهترین کمک به شماست.
 19. از یک دیکشنری در حین تماشای فیلم استفاده کنید: با این کار به کلمات یکسان فیلم ها عادت می کنید و آنها را می اموزید.
 20. صدای خودتان را ضبط کنید: برای کسانی که تلفظ خوبی ندارند ونیاز به تصحیح آن می بینند این کار کمک بسیار خوبی است.
 21. در یک آزمون انگلیسی ثبت نام کنید: در آزمون های TOEFl, IELTS, FCE و… ثبت نام کنید تا انگیزه یادگیری زبان انگلیسی شما افزایش یابد.
 22. از یک دیکشنری انگلیسی به انگلیسی استفاده نمایید: این کار باعث میشود هنگام صحبت کردن و یا شنیدن کمتر در ذهنتان ترجمه کنید.
 23. یک دیکشنری گویای انگلیسی بخرید: این دیکشنری ها عملکرد های مفیدی دارند مثل گفتن کلمات با تلفظ درست.
 24. سیستم عاملتان را به انگلیسی تغییر دهید: با تغییر زبان سیستم عامل موبایل و یا لپ تاپتان می توانید مطمئن باشید هر روز از زبان انگلیسی استفاده می کنید.
 25. برای خودتان هدف مشخص کنید: تصمیم بگیرید چند ساعت می خواهید مطالعه کنید و یا چه نمره ای در ازمون های انگلیسی می خواهید .