خصوصیات یک زبان آموز خوب چیست؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به شما نشان می دهد که خصوصیات یک زبان آموز خوب چیست؟ اکر دوست دارید یک زبان آموز موفق باشید باید بدانید که چه کارهایی را باید انجام دهید.

خصوصیات یک زبان آموز خوب چیست؟
خصوصیات یک زبان آموز خوب چیست؟

اما خصوصیات یک زبان آموز خوب چیست؟

زبان‌آموز خوب باید ….
۱- مشتاق یادگیری زبان باشد
صرفنظر از موضوع، یادگیری وقتی از موضوع مورد مطالعه لذت ببرید، آسان‌تر است. برای کامل کردن رژیم یادگیری زبان‌تان، مهم است که واقعاً از مطالعه‌ی زبان مقصد خود لذت ببرید.
خیلی ساده است که فیلم‌های خنده‌دار نگاه کنید، آشپزی کنید یا لغاتی را یاد بگیرید که به حرف زدن شما کمک می‌کند. اما قوانین گرامری بی‌روح یا لغات کسل کننده در عینحال ضروری چه می‌شوند؟
کنجکاوی طبیعی نمی‌تواند تقلبی باشد، اما می‌توانید با رفتن سراغ شیوه‌های یادگیری مورد علاقه‌ی‌تان از یادگیری زبان‌ها بیشتر لذت ببرید.
با کمک تکنولوژی گستره‌ی زیادی از برنامه‌ها و ابزار مختلف وجود دارد که به شما کمک می‌کند زبانی را یاد بگیرید. شما شاید از نرم‌افزاری رایانه‌ای، برنامه‌های صوتی یا حتی کتابهای درسی سنتی‌تر، بسته به شیوه‌ی یادگیری‌تان استفاده کنید. نکت در اینجاست که آنچه را بیش از همه دوست دارید، پیدا کنید. اگر از فرآیند لذت ببرید، به احتمال بیشتری آن را ادامه خواهید داد که در عوض موجب یادگیری بیشتر خواهید شد.
۲- برای یادگیری انگیزه داشته باشد
انگیزه‌ی صحیح می‌تواند به موفقیت یا شکست فرآیند یادگیری منجر می‌شود. زبان‌آموز عالی توسط معیارهای گوناگونی کسب انگیزه کرده است. برای مثال انگیزه می‌تواند ناشی از آماده‌سازی برای سفری به خارج از شهر، فرصت‌های حرفه‌ای یا علاقه در یادگیری راجع به فرهنگ‌های دیگر باشد. صرفنظر از این‌ها یک چیزی باید شما را در مسیر تحصیل زبان به جلو سوق دهد.
انگیزه‌ی شخصی متفاوت است، اما غیر ممکن است که در یادگیری زبان‌تان بدون انگیزه‌ی کافی به حدی عالی برسید. اگر زبانی را صرفاً به خاطر اینکه نیاز است، یاد بگیرید، انگیزه‌ای نخواهد بود که به روانی ختم شود- این دستور‌العملی برای جا زدن است.
۳- نسبت به کاربرد روزانه‌ی زبان مقصد متعهد باشد
مطالعه‌ی روزانه مهم است و زبان‌آموزان عالی این را می‌دانند. اگر تنها هر چند روز یکبار درس بخوانید، در بین هر جلسه بخشی از اطلاعات را از دست می‌دهید که باعث کاهش سرعت قابل توجه پیشرفت شما می‌شود. مطالعه‌ی روزانه روشی مؤثر برای جلوگیری از هدر رفتن اطلاعات است و بنابراین پروسه‌ی یادگیری را سرعت می‌بخشد.
تنظیم برنامه هم می‌تواند کمک کند. برای مثال، ممکن است هر زمان که دوش می‌گیرید به پادکست‌هایی در زبان مقصدتان گوش دهید. شاید همزمان با خوردن صبحانه، روزنامه‌ی به زبان مقصد خود بخوانید. ایجاد برنامه‌ای این چنینی باعث می‌شود استفاده از زبان مقصدتان به بخش مهمی از روزتان تبدیل شود که هرگز از آن بیخیال نمی‌شوید و این کمک می‌کنید تا به وضعیتی عالی برای یک زبان‌آموز پَرتاب شوید.
۴- در شکار رسانه‌های متنوع به زبان مقصد باشد
زبان‌آموزان عالی از رسانه‌های متفاوت بسیاری استفاده می‌کنند. می‌پرسید چرا؟ چون هر نوع رسانه‌ای، مهارت خاصی را هدف می‌گیرد.
برای مثال کتاب‌ها، تمرین ریدینگ رسمی را ارائه می‌کنند. وبلاگ‌ها و مجلات ریدینگ رسمی کمتری را ارائه می‌کنند. فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی تمرین گوش دادن فوق‌العاده‌ای را تأمین می‌کنند . می‌توانند حتی گونه‌های منطقه‌ایِ یک زبان را هم آموزش دهند. ویدئوهای یادگیری مانند BBC Languages برای زبان‌آموزان محتوای قابل دسترسی و غیرترسناک را فراهم می‌کند. حتی اپلیکیشن‌های یادگیری زبان هم به زبان‌آموزان عالی کمک می‌کنند تا زبان‌های مقصدشان را از منظری دیگر ببینند.
۵- فعالانه در کلاس شرکت کند
زبان‌آموز عالی صرفاً در یک کلاس ثبتنام نمی‌کند، لم نمی‌دهد و انتظار ندارد که سلیس شود.
در عوض تلاش می‌کند تا بفهمد چگونه نقاط ضعف را به نقاط قوت تبدیل کند. این یعنی بیشتر کار کردن خارج از شیوه‌های درس خواندن سنتی، اما نتیجه خواهد داشت.
برای اینکه زبان‌آموزی عالی باشید، فعالانه در تحصیلات خود شرکت کنید. این از نظر هر فردی متفاوت است، پس کسب تجربه با تکنیک‌های مختلف و استراتژی‌های گوناگون کلید کار است.
اگر در کلاسی رسمی شرکت می‌کنید، حقیقت امر اینست که معلم‌تان احتمالاً نمی‌داند که شخص شما باید روی چه چیزی کار کند. اگر از نرم‌افزاری آموزشی استفاده می‌کنید، نمی‌تواند کاملاً مهارت‌های فردی و پیش‌زمینه‌ی شما را ارزیابی کند. اما اگر به آن فکر کنید احتمالش هست که خودتان نقاط ضعفتان را بشناسید. به حوزه‌هایی فکر کنید که در آن‌ها کمترین میزان اعتماد به نفس را دارید و بر روی آن‌ها کار کنید.