بهترین راه برای حفظ کردن واژگان چیست؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد امروز به این مسئله می پردازد که بهترین راه برای حفظ کردن واژگان چیست؟ اگر شما هم دوست دارید جواب این سوال را بدانید پس مطلب زیر برایتان مناسب است.

بهترین راه برای حفظ کردن واژگان چیست؟
بهترین راه برای حفظ کردن واژگان چیست؟

وقتی مردم درس می‌خوانند یکی از سخت‌ترین چیزها صرفنظر از موضوع، می‌تواند حفظ کردن اطلاعاتی باشد که یاد گرفته‌اید. می‌تواند این‌طور باشد که بحث فنی اطلاعات را درک می‌کنید اما به دلایلی اصلاً در ذهنتان نمی‌ماند. در مقاله‌ی امروز قصد داریم به راه‌هاییمتفاوت نگاه بیاندازیم که می‌توانند به  شما کمک کنند تا به خاطرسپاری اطلاعات را بسیار ساده‌تر کنید.

آیا تصاویر بیشتر از لغات به شما کمک می‌کنند؟

اگر حافظه‌ی تصویری‌تان بهتر است و از تصاویر بهتر از مطالعات تکراری یاد می‌گیرید، ایده‌ی خوبی است که از اسم‌هایی که توسطشان دایره واژگان را یاد می‌گیرید، عکس بگیرید. به بیانی دیگر اگر لغات مربوط به وسایل آشپزخانه را یاد می گیرید، عکس اقلام را تهیه کنید یا آن‌ها را از اینترنت بگیرید و برچسب لغت متناظرشان را بچسبانید و به این روش مطالعه کنید.

با این کار مغزتان اسم را با نام متناظر آن در انگلیسی مرتبط می‌کند. این می‌تواند به هر تعدادی که می‌خواهید بازبینی و مطالعه شود.

آیا با نوشتن حفظ می‌کنید؟

آدم‌های زیادی هستند که نمی‌توانند یکبار چیزی را بخوانند و به خاطر بسپارند. این افراد چیزها را با نوشتن بر روی کاغذ حفظ می‌کنند، شاید نه فقط یکبار بلکه چندبار تا اطلاعات در ذهنشان جا خوش کند.

در هنگام کار کردن در کنار این ایده- فکر خوبیست که از یک دوست یا عضو خانواده بخواهید بعد از این‌که به تعداد کافی آن را نوشتید، شما را از نظر واژگانی تست کند.

چرا ازمون‌های آزمایشی راه خوبی برای سنجیدن حافظه‌ی‌تان هستند؟

وقتی دوستان یا اعضایی در خانواده داشته باشید که شما را درباره‌ی آن‌چه مشغول خواندنش بوده‌اید امتحان کنند، شکاف‌های موجود در مطالعات خود را خواهید دید. به این معنا که این امتحانات به شما اجازه می‌دهد ببینید نقاط قوت و ضعفتان کدام‌ها هستند تا بتوانید بیش از نقاط قدرت خود بر روی نقاط ضعف تمرکز کنید.