کارفرماها دنبال چه زبان هایی هستند؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد مطمئن است که همه شما می دانید برای کسب شغل یادگیری زبان یکی از عوامل مهم است. اما کارفرماها دنبال چه زبان هایی هستند؟ اگر این سوال برای شما هم پیش امده پس با ما باشید.

کارفرماها دنبال چه زبان هایی هستند؟
کارفرماها دنبال چه زبان هایی هستند؟

اما واقعا کارفرماها دنبال چه زبان هایی هستند؟ :

زبان‌های برتری که کارفرماها از شما می‌خواهند که بدانید

۱. ماندارین

با افزایش سالانه‌ی اثر چین بر اقتصاد جهانی، صحبت کردن به زبان ماندارین یکی از بهترین روش‌هایی است که شما می‌توانید از طریق تغییر محیط تجارت در رقابت باقی بمانید. این کشور از قبل به عنوان دومین اقتصاد بزرگ جهان شناخته شده است، با اینحال کارهای زیادی برای انجام دادن دارد، تخمین زده شده است که چین تا تقریبا سال ۲۰۳۰ جای رهبر فعلی-آمریکا- را بگیرد‌.

۲. انگلیسی

در حالی که چین در حال پیشروی است، آمریکا و منطقه ی اروپا هنوز رهبر تجارت جهانی هستند و این مناطق بسیار انگلیسی محور هستند‌. انگلیس همچنین زبان بین المللی سراسر جهان است و اغلب برای ارتباط تجارت بین المللی استفاده شده است. حتی در کشورهای غیر انگلیسی زبان، خیلی از شرکت های ‌بین المللی از زبان برای ارتباط روزانه ی خود استفاده می کنند.

۳. عربی

اگر به دنبال تجارت در خاورمیانه هستید، دانستن عربی درهای زیادی را برای شما باز خواهد کرد. به طور طبیعی، این زبان به خصوص برای صنعت نفت و دیپلمات‌ها مهم است، اما عربی زبان رسمی خیلی از اقتصادهای نوظهور سراسر جهان هم است. به علاوه، کشورهای خلیجی غنی از نفت به تازگی در حمل و نقل و ساخت سرمایه گذاری زیادی کرده‌اند، که باعث موقعیت های سودمند فراوانی در منطقه شده است.

۴.‌ اسپانیایی

بعد از ماندارین، اسپانیایی دومین زبانی است که بیش ترین تعداد گویشوران بومی را دارد، و بیش تر ملت ها را در مرکز و جنوب آمریکا با هم متحد می کند. مهم تر از آن، در بیش تر این کشورها، انگلیسی خیلی شناخته شده نیست. پس، اگر شما به دنبال تجارت کردن در آمریکای لاتین هستید، اسپانیایی صحبت کردن ضروری است.

۵. فرانسوی

به طور ناراحت کننده، فرانسوی در چند دهه‌ی اخیر از شکوهش کم شده است. تا قبل از این که انگلیسی در رأس قرار بگیرد، فرانسوی زبان متحد کننده‌ی اشراف زادگان اروپایی و دیپلمات‌های جهان بود. به هر حال، فرانسوی هنوز توسط بیش از ۷۵ میلیون نفر صحبت می‌شود و زبان رسمی بعضی از مهم‌ترین سازمان‌های بین‌المللی مثل، سازمان ملل و ناتو است.