افراد مبتدی برای آموزش زبان چینی با چه مشکلاتی مواجه اند؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برگزار کننده دوره های آموزش زبان چینی برای زبان آموزان با سطوج مختلف می باشد. اما افراد مبتدی برای آموزش زبان چینی با چه مشکلاتی مواجه اند؟ شاید شما هم که قصد شروع به یادگیری زبان چینی را دارید با این مشکلات مواجه شوید.

افراد مبتدی برای آموزش زبان چینی با چه مشکلاتی مواجه اند؟
افراد مبتدی برای آموزش زبان چینی با چه مشکلاتی مواجه اند؟

پس افراد مبتدی برای آموزش زبان چینی با چه مشکلاتی مواجه اند؟

  • دلیل می تواند این باشد که چینی اولین زبان سنگاپوری ها نیست. چون در واقع پیدا کردن ارتباط درست بین کاراکترها و معانی واقعی آن ها برای شخص مبتدی مستلزم وقت گذاشتن و تلاش است، این که چینی زبان دوم باشد می تواند برای مبتدیان موقع یادگیری چینی سخت باشد.
  • دوم این که علی رغم این واقعیت که چینی از لحاظ زبان شناسی و لغات واضح تر است، بیان شفاهیِ لغات مخصوص از لحاظ آوایی در موقعیت های مختلف متفاوت است. روشی که در آن بین چگونگی ترکیب یک لغت و برقراری ارتباطش مطابقت وجود دارد به مشکلات یادگیریِ زبان ها می افزاید.
  • سوم اینکه، با بیشتر شدن خانواده های انگلیسی زبان در سنگاپور، نبرد با زبان چینی متداول تر می‌شود. این افزایش باعث می شود یادگیری چینی مانند تکلیفی برای دانش‌آموزان به نظر برسد.
  • چالش چهارم مربوط به تفاوت میان زبان مورد استفاده در خانواده و زبان مدرسه است. زبان خانواده ی کمتر رسمی می باشد، از لغات و دایره واژگانی استفاده می کند که اغلب در بافت خانگی و مکالمات با دوستان به کار می‌رود، این در حالی است که زبان مدرسه رسمی تر است و از لغات و دایره واژگان ادبیات چینی بهره می برد. لغات چینی که در مدارس استفاده می شوند در مقایسه با مکالمات روزمره ی خانگی، از تنوع واژگانی بیشتری برخوردارند.
  • چالش پنجمی که مبتدیان با آن روبرو هستند، مربوط به رایتینگ می باشد. شما در انگلیسی صرفاً باید حروف را به ترتیب (حروف کوچک و حروف بزرگ) بنویسید، اما رایتینگ چینی کاراکترهای متنوعی از جهت تعداد خطوط دارد که اساساً نزدیک به صد نوع ساختار دارند. این تعداد ساختارهای زیادی است که دانش‌آموزان باید یاد بگیرند تا بتوانند بنویسند.
  • در نهایت زبان‌آموزان باید به تماشای برنامه های تلویزیونی چینی تشویق شوند. اغلب والدین توجه زیادی به این قضیه نمی کنند و باعث می‌شوند که مبتدیان با مشکلاتی در یادگیری زبان چینی روبرو شوند. در بسیاری از کشورها فرد می‌تواند خیلی ساده برای بهتر کردن زبانش در کلاسهای ماندارین شرکت کند.