برای یادآوری زبانی فراموش کردیم چه باید کرد؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به پاسخ این سوال می پردازد که برای یادآوری زبانی فراموش کردیم چه باید کرد؟ اگر زبانی را فراموش کرده اید حتما این مطلب را بخوانید.

اما برای یادآوری زبانی فراموش کردیم چه باید کرد؟

برای یادآوری زبانی فراموش کردیم چه باید کرد؟
برای یادآوری زبانی فراموش کردیم چه باید کرد؟

پیش از آنکه به سراغ چیزهای خیلی عملی ای برویم که می­توانید برای به یاد آوردن زبانی که فراموش کرده اید انجام دهید، بیایید راجع به این حرف بزنیم که چرا آن را فراموش کردید- وقتی که در دستانتان بود.

می دانید چیست، چرا حتی عقب تر نرویم و به یکسری از دلایلی که چرا اصلاً یادگیری زبان را شروع کردید، نگاه نکنیم. و نه صرفاً برای خوشگذرانی  این باعث پیوند همه چیز می­شود، باعث می شود تصویر بزرگتر را ببینیم و به ما کمک می کند چرایی و چگونگی حل کردن مسائل را درک کنیم.

اول بیایید درباره ی انگیزه صحبت کنیم. وقتی نوبت یادگیری زبان می­شود، این مورد بزرگی است. این موتوری است که زیر هر سفر یادگیری زبانی کار می­کند.

پس، انگیزه ی تان برای یادگیری زبان در ابتدا چه بوده است؟ شاید به اندازه ی اشتیاق برای فیلم های آلمانی، قوی باشد یا به اندازه ی زبان فرانسوی مورد نیاز در دانشگاه سست باشد. شاید قلبتان ناگهان پس از دیدن یک فیلم ایتالیایی گرم شد و فقط به این فکر می­کردید که خود را مانند پسر ایتالیاییِ خوبی نشان دهید. یا شاید هم امید به ارتقا شغلی یا مأموریت در خارج از کشور بود.

انگیزه ی شما به قدری مهم است که وقتی آن را از دست دادید، در مسیر نزول قرار می گیرید. شاید معلوم شود، شخصی که مراقبش بوده اید آنقدر هم به شما نیاز ندارد. شاید شما دوره ی زبان فرانسوی تان را تمام کردید و پس از گرفتن نمره ی تان خیلی عادی همه ی آن فلش کارت ها را در سطل آشغال ریختید.

یا شاید احتمالاً مورد شما مهاجرتی بوده است که والدین تان وقتی شما پنج ساله بودید تصمیم به مهاجرت به ایالات متحده گرفتند و شما به قدری غربی شدید که حتی زبان خودتان را هم فراموش کردید. شما الان به جای زبان اول خود، انگلیسی را بلد هستید.

دلایل زیادی برای فراموش کردن یک زبان وجود دارد. اما باور کنید یا نه؛ همه ی آن ها به یک مشکل ختم می شوند: عدم استفاده.