کِی و چگونه گرامر را یاد بگیریم

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد این سوال بسیار مهم را بیان می کند که کِی و چگونه گرامر را یاد بگیریم ؟ اگر این سوال شما هم هست پس به ادامه این متن را توجه کنید.

کِی و چگونه گرامر را یاد بگیریم
کِی و چگونه گرامر را یاد بگیریم

اما کِی و چگونه گرامر را یاد بگیریم ؟

مسئله‌ی زمان و یادگیری گرامر باعث تعریف مشخصات هر کدام از روش‌های یادگیری یک زبان خارجی است:

از یک طرف، دوره‌های دبیرستان و دانشگاه تمرکز زیادی بر روی قوانین گرامری می‌گذارد. معمولاً شروع به یادگیری گرامر در خلال یک یا دو هفته‌ی اول کلاس‌ها می‌کنید.
از طرف دیگر، شیوه‌های ثانویه تلاش به تولید دوباره‌ی فرآیندی می‌کنند که نوزادان و کودکان زبان بومی خود را یاد بگیرند. این شیوه‌های جدید تلاش به کاهش نقش مفاهیم گرامری می‌کنند و در صورت امکان اقدام به حذف کامل آن‌ها از پروسه‌ی یادگیری می‌کنند.
همانطور که در مورد اغلب چیزها در زندگی صادق است، شما باید تعادلی کامل میان دو طرف به وجود آورید. البته قرار دادن بار بیش از حدِ قوانین گرامری بر گردن دانش‌آموزان از همان ابتدا باعث ناامیدی می‌شود، جواب معکوس می‌دهد و ساده بگوییم باعث کسل شدن می‌گردد. باید اعتراف کنم که من زمانی استادی برای زبان اسپانیایی داشتم که با اشباع کردن ما از تمارین گرامری باعث شد از این زبان متنفر شوم، اما پس از مطالعه‌ی زبان به روش خودم امروزه به آن علاقه‌مند شدم.
با اینحال باید همچنان گرامر را تا حدی یاد بگیرید. اگر این کار را نکنید، از ابزاری قدرتمند که به شما اجازه می‌دهد ساختار و منطق زبان را متوجه شوید، محروم خواهید ماند. همچنین ارزشش را دارد که بگوییم با اینکه کودکان پیش از مدرسه شروع به یادگیری زبانشان می‌کنند، آنچه باعث می‌شود خودشان را به خوبیِ وقتی که می‌نویسند ابراز کنند، دانش تلویحی‌شان از دستور زبان است.

همین اندیشه است که باعث شد این اسم را برای مقاله انتخاب کنم: کِی و چگونه گرامر را یاد بگیریم؟

راستش را بخواهید هیچ جواب صریحی ندارم اما امیدوارم پس از نوشتن این مقاله به هردویمان در یادگیری گرامر از نظر خودمان کمک بشود.
هر فردی که مجبور به شروع جستجوی یادگیری زبان می‌شود باید پیش از اینکه خیلی ثابت‌قدم‌تر شود به پرسش‌های زیر پاسخ دهد:
چرا این زبان را یاد می‌گیرم؟ و
برای یادگیری آن چقدر زمان می‌توانم صرف کنم؟

این دو جواب برای هر شخص جواب های متفاوتی دارد و به همین دلیل باید خودتان را در نظر بگیرید و بدانید که هر موقع در ذهنتان احساس کردید باید شروع به یادگیری گرامر کنید.