چرا دانشجویان کالج به یادگیری زبان خارجی احتیاج دارند

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد دوره های ویژه اموزش زبان را برای دانشجویان همواره برگزار کرده است. اما چرا دانشجویان کالج به مطالعه‌ی زبان خارجی احتیاج دارند ؟  ما امروز دلایل زیادی را به شما اشاره می کنیم.

چرا دانشجویان کالج به مطالعه‌ی زبان خارجی احتیاج دارند
چرا دانشجویان کالج به مطالعه‌ی زبان خارجی احتیاج دارند

دلایلی برای اینکه چرا دانشجویان کالج به مطالعه‌ی زبان خارجی احتیاج دارند

اگر شما دانشجوی کالج هستید یا شخصی را می‌شناسید که در حال حاضر برای گرفتن مدرکش درس می‌خواند، در این‌جا چند دلیل آورده شده است تا دانشجویان کالج را تشویق کند ۴ سال کامل زبان مطالعه کنند:

  1. بازاریابی

اگر شما زبانی خارجی را بلد هستید و مهارت‌ها و تحصیلات لازم برای شغل را دارید، فرم درخواست کار شما احتمالا خیلی راحت در صدر فرم‌ها قرار می‌گیرد. بیش‌تر تجارت‌ها به دنبال متقاضیان دو زبانه‌ای هستند که می‌توانند با فرهنگ‌های متعدد ارتباط برقرار کرده و کار کنند.

  1. افزایش چابکی فکر

یادگیری زبانی خارجی مغز شما را هشیار نگه می دارد و باعث می‌شود معانی جدید را بیاموزید، صداهای جدید را تشخیص بدهید و به حل مسائل بپردازید. دانشجویان زبان خارجی اغلب در امتحانات استاندارد بهتر از همسالان خود که فقط یک زبان را می‌دانند، عمل می‌کنند.

  1. ارتقاء مهارت‌های زبانی بومی

وقتی شما زبانی خارجی را مطالعه می‌کنید باعث می‌شود در گرامر، ساختار جمله و معنی حرفه‌ای شوید.

مدرکی قوی وجود دارد که نشان می‌دهد هر چه زبان های بیشتری بلد باشید، در زبان بومی خود ماهر‌تر می شوید. یادگیری زبان‌های متعدد به ارتقاء مهارت های زبانی بومی شما استمرار می دهد.

  1. آگاهی جهانی

در سال ۲۰۰۶ رئیس جمهور بوش formation of the National Securitty Language Initiative (NSLI) C را انتشار داد. هدف NSLI این بود که آمریکایی‌های بیش‌تری را به یادگیری زبان‌های خارجی تشویق کند. NSLI با تحقیقات استوار برگشته است که نشان می دهد یادگیری زبان خارجی آگاهی جهانی، احترام فرهنگی را افزایش می دهد و کنجکاوی طبیعی را بیدار می‌کند که باعث اصلاح و اهمیت در مناطق دیگر جهان می شود.

  1. سلامت فکری همیشگی

اگرچه در نظر گرفتن ریسک‌های سلامتی مثل زوال عقل و آلزایمر در جوانی سخت است، مطالعات نشان داده‌اند که مردان و زنانی که به بیشتر از یک زبان صحبت می‌کنند نسبت به افراد بزرگسال یک زبانه دیرتر دچار از دست دادن حافظه در زندگی می‌شوند. در کل، سن متوسط برای از دست دادن حافظه ی افراد بزرگسال یک زبانه ۷۱٫۴ در مقابل ۷۵٫۵ برای افراد بزرگسالی است که به بیشتر از یک زبان صحبت می‌کنند