چرا زبان فرانسه یاد بگیریم؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برای زبان آموزان مختلف دوره های متفاوت زبان فرانسه را برگزار می کند. اما سوال اینجاست که اصلا چرا زبان فرانسه یاد بگیریم؟ پس با ما همراه باشید.

چرا زبان فرانسه یاد بگیریم؟
چرا زبان فرانسه یاد بگیریم؟

اما چرا زبان فرانسه یاد بگیریم؟

چرا زبان خارجی می آموزیم؟

برقراری ارتباط

یک دلیل واضح برای اینکه زبان جدیدی را می آموزیم، توانایی برقراری ارتباط با افرادی است که به آن زبان صحبت می کنند. این مورد هم هنگامی که به عنوان یک شهروند در اجتماع خود هستید و هم در هنگام سفر شامل حال‌تان می شود. اگر به آن زبان صحبت کنید، سفر شما به یک کشور دیگر هم سهولت برقراری ارتباط و هم ایجاد دوستی را تا حد زیادی افزایش می دهد.

صحبت کردن به یک زبان دیگر نشان دهنده ی احترام به آن  فرهنگ است و مردم هر کشوری ترجیح می دهند توریست‌‌ها به خود زحمت داده به زبان بومی صحبت کنند، حتی اگر تنها توانایی گفتن سلام و لطفاً را به آن زبان داشته باشید . علاوه براین یادگیری زبان جدید همچنین به شما کمک می کند با جمعیت مهاجر محلی در کشور خود ارتباط برقرار نمائید.

درک فرهنگی

صحبت کردن به یک زبان جدید به شما کمک می کند همچنان که زبان و فرهنگ دست به دست می شوند با ملت ها و فرهنگ های مختلف آشنایی پیدا کنید. چون زبان بطور همزمان جهان اطراف را تعریف کرده و توسط آن تعریف می شود، یادگیری یک زبان دیگر، ذهن شخص را به روی ایده ها و روش های جدید برای دیدن جهان باز می کند.

برای مثال حقیقتی که بسیاری از زبان ها بیش از یک ترجمه از کلمه ی “you” دارند نشان می دهد که این زبان ها ( و فرهنگ هایی که به آنها صحبت می شود) تاکید بیشتری بر تمایز مخاطبان نسبت به انگلیسی دارد.

این در حالی است که زبان عربی بین nta(مفرد مذکر)، nti(مفرد مونث) و ntuma(جمع) تمایز قائل می شود.

در مقابل زبان انگلیسی از “you” برای مذکر، مونث، آشنا، رسمی، مفرد و جمع استفاده می کند.

این حقیقت که این زبان ها در نگاه کردن به “you” روش های مختلفی دارند نشان دهنده ی تفاوت های فرهنگی میان افرادی که به آن زبان ها صحبت می کنند، می باشد: زبان فرانسه و اسپانیایی بر آشنایی در مقابل رسمیت متمرکز هستند در حالی که زبان عربی بر جنسیت تاکید دارد.

این فقط مثالی از تفاوت های بسیارِ زبانی و فرهنگی میان زبان ها است.

علاوه بر این زمانی که به زبان دیگری صحبت می کنید می توانید از ادبیات، فیلم و موسیقی به زبان اصلی لذت ببرید. ترجمه ی کاملاً مشابه با نسخه ی اصلی کار بسیار دشواری است بهترین روش برای درک منظور اصلی نویسنده خواندن متنی است که خود نویسنده تنظیم کرده است.

تجارت و مشاغل

صحبت کردن به بیش از یک زبان مهارتی است که بازاریابی را افزایش می دهد. دانشگاه‌ها و کارفرمایان کاندیداهایی را ترجیح می دهند که به یک یا بیش از یک زبان خارجی صحبت می کنند. اگر چه زبان انگلیسی زبان اکثر مردم دنیاست، حقیقت این است که اقتصاد جهانی به برقراری ارتباط وابسته است. برای مثال زمانی که با فرانسه کار می کنیم، افرادی که به زبان فرانسه صحبت می کنند از برتری واضحی نسبت به کسانی که این توانایی را ندارند، برخوردارند.

بهبود زبان

یادگیری زبان دیگر می تواند به شما کمک کند تا زبان خود را درک کنید. بسیاری از زبان ها به توسعه ی زبان انگلیسی کمک کرده اند، بنابراین یادگیری آنها به شما آموزش خواهد داد کلمات و حتی ساختار های دستوری کجا. شکل گرفته‌اند و این به کارگیری دایره واژگانتان را توسعه می دهد. همچنین در طول فرآیند یادگیری تفاوتهای زبان دیگر با زبان خودتان، درکتان را از زبان خودتان افزایش می دهید.

برای بسیاری از افراد زبان ذاتی است ما می دانیم که چگونه چیزی را بگوییم اما لزوماً از اینکه چرا آن را به این روش می گوییم اطلاعی نداریم. یادگیری زبان دیگر می تواند این قضیه را تغییر دهد.

هر زبانی که می آموزید از برخی جهات کمی آسانتر است زیرا شما نمی دانید که چگونه از یک زبان دیگر استفاده کنید. به علاوه اگر زبان های مرتبط مانند فرانسه و اسپانیایی، آلمانی و هلندی یا عربی و عبری را یاد گرفته باشید؛ برخی از چیزهایی که تا کنون آموخته اید در مورد زبان جدید مصداق دارند و زبان جدید را ساده تر می کند.

نمرات امتحانی

همچنان که سال‌های مطالعه ی زبان خارجی افزایش می یابد، نمرات ریاضی و آزمون زبانی اس ای تی بالا می روند. بچه هایی که زبان خارجی می خوانند اغلب نمرات بالاتری در آزمون استاندارد ریاضی، خواندن و هنر های زبانی کسب می کنند . مطالعه ی زبان خارجی می تواند به افزایش مهارت های حل مسئله، حافظه و انضباط شخصی کمک کند.

چرا زبان فرانسه می آموزیم؟

اگر شما یک متکلم بومی انگلیسی هستید، یکی از بهترین دلایل برای یادگیری زبان فرانسه این است که به شما کمک می کند زبان خود را درک کنید. اگرچه انگلیسی یک زبان ژرمنی است، اما زبان فرانسه تاثیر بزرگی بر آن داشته است. در واقع زبان فرانسه یکی از بزرگترین اهداکنندگان کلمات خارجی به زبان انگلیسی است. اگر واژگان انگلیسی شما بسیار بیشتر از حد متوسط نباشد، یادگیری زبان فرانسه به شدت تعداد کلمات انگلیسی که می دانید را افزایش خواهد داد.

زبان فرانسه در بیش از دوازده کشور در پنج قاره زبان بومی است. براساس منابع موجود، زبان فرانسه در قرون ۱۱یا۱۳ با ۷۲ تا ۷۹ میلیون متکلم و ۱۹۰ میلیون گویشور که آن را به عنوان زبان دوم استفاده می کردند، از متداول ترین زبان های جهان است. زبان فرانسه دومین زبان متداولی است که به عنوان زبان دوم در دنیا ( پس از زبان انگلیسی) آموزش داده می شود، باعث می شود که صحبت کردن به زبان فرانسه در هر کجا که هستید و به هر جا سفر می‌کنید مفید باشد.

زبان فرانسه در تجارت

در سال ۲۰۰۳ ایالات متحده سرمایه گذار پیشرو فرانسه بود و مسئول ۲۵ درصد از مشاغل جدید در فرانسه از جانب بخش سرمایه گذاری خارجی به حساب آمد. ۲۴۰۰شرکت آمریکایی در فرانسه وجود دارند که ۲۴۰۰۰۰ شغل را تولید می‌کنند. شرکت های آمریکایی که در فرانسه دفتر و شعبه دارند عبارتند ازIBM, Microsoft, Mattel, Dow Chemical, SaraLee, Ford, Coca-Cola, AT&T, Motorola, Johnson & Johnson, Ford, and Hewlett Packard.

فرانسه دومین سرمایه گذار پیشرو در آمریکا است: بیش از ۳۰۰۰ شرکت فرانسه دارای شرکت های تابعه در آمریکا شامل Mack Trucks, Zenith, RCA-Thomson, Bic, and Dannon ، حدود ۷۰۰٫۰۰۰ شغل را تولید کرده اند.

زبان فرانسه در آمریکا

زبان فرانسه سومین زبان رایجی است که غیر‌انگلیسی‌زبانان در سکونت‌گاه های آمریکایی به آن صحبت می کنند و ( پس از زبان اسپانیایی) دومین زبان رایجی است که در آمریکا تدریس می شود.

زبان فرانسه در جهان

زبان فرانسه زبان رسمی کاری در ده ها سازمان بین المللی، از جمله ایالات متحده، کمیته ی بین المللی المپیک و صلیب سرخ بین المللی می باشد.

فرانسه زبان بین المللی برای فرهنگ شامل هنر، غذا، رقص و مد می باشد. کشور فرانسه نسبت به هر کشور دیگری در جهان جوایز نوبل بیشتری برنده شده است و یکی از برترین تهیه کنندگان فیلم های بین المللی است.

زبان فرانسه دومین زبانی است که اغلب از آن در اینترنت استفاده می شود. این زبان به عنوان دومین زبان تاثیر گذار در جهان درجه بندی شده است.

 پس منتظر چه هستید، شروع به یادگیری زبان فرانسه کنید.