ده دلیل برتر برای یادگیری عربی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برای زبان آموزان علاقمند به آموزش زبان عربی ده دلیل برتر برای یادگیری عربی اشاره می کند که می تواند برایتان بسیار جالب باشد. پس با ما همراه باشید.

ده دلیل برتر برای یادگیری عربی
ده دلیل برتر برای یادگیری عربی

به ده دلیل برتر برای یادگیری عربی توجه کنید:

در این جا ده دلیل برتر برای یادگیری عربی آورده شده است:

  1. عربی توسط بیش از ۲۸۰ میلیون نفر به عنوان زبان بومی صحبت می شود.

این عربی را به پنجمین زبان جهان که پربسامدترین است تبدیل می‌کند (یا چهارمین اگر هندی و اردو را به عنوان یک زبان در نظر بگیریم). توانایی صحبت با این همه افراد به طور مسلم انگیزه‌ای فوق‌العاده است.

  1. عربی باحال است.

بیشتر غربی‌ها عربی صحبت نمی‌کنند و مسلط بودن روی این زبان به سرعت شما را در نظر بقیه به شخصی بسیار پیچیده و باهوش تبدیل می‌کند.

  1. فرهنگ عرب غنی و متنوع است.

همه باید بتوانند برخی از جنبه‌های فرهنگ را که فریبنده است، پیدا کنند. بعضی از مثال‌ها: آیا تا به حال به آهنگ‌های خواننده‌ی لبنانی Fairouz یا خواننده ی مصری Amr Diab گوش کرده اید؟ نشستن در یک Maqha (کافه‌ی) معمولی در وسط Suq (فروشگاه) در حالی که به صحبت های یک داستان‌سرا گوش می‌کنید چه طور؟ یا لذت بردن از زیبایی خوش نویسی عربی؟ یا خواندن هزار و یک شب به زبان اصلی؟

  1. پتانسیل اقتصادی خوب.

شرق میانه در داشتن منابع طبیعی بسیار غنی است. کسی که عربی صحبت می کند وقتی اقتصاد منطقه واقعا در حال شکوفایی است، در طی چند سال یک موقعیت شغلی بسیار سودمند خواهد داشت.

  1. مهمان‌نوازی عرب

به محض اینکه شما در مقابل یک گویشور بومی فقط چند لغت عربی بگویید، آن‌ها خوشحال می‌شوند و مشتاق که در هر حالت ممکنی به شما کمک کنند. تا به حال آلمانی را یاد گرفته‌اید فقط به این دلیل که بفهمید آلمانی‌ها وقتی شما به زبانشان صحبت می‌کنید تحت تأثیر قرار نمی‌گیرند یا بی‌علاقه هم نیستند؟ شما در اغلب برخوردهای خود با عرب‌ها حالتی کاملاً متضاد را خواهید یافت. آن‌ها واقعاً به زبان خود افتخار می‌کنند و وقتی کسی تلاش می‌کند تا آن را یاد بگیرد خوشحال می‌شوند.

  1. درک اسلام

در زمان فعلی که خشونت بین ‘جهان عرب’ و ‘غرب’ رو به افزایش است درک دین اسلام و جریان‌های مختلفی که شاملش می‌شود، ضروری است. چه می‌شد اگر شما می‌توانستید آیه‌های قرآن را بخوانید که بعضی از مسلمانان می‌گویند ترویج کننده‌ی صلح است و بعضی از مسلمانان دیگر می‌گویند خبر دهنده‌ی جنگ است؟ شما خیلی راحت‌تر تصمیم می‌گرفتید.

  1. تقاضا برای سلیس شدن غربی‌ ها در عربی زیاد و عرضه کم است.

 

و نه، فقط درباره ی خدمات سری صحبت نمی کنیم که با ناامیدی به دنبال استخدام هرکسی است که در عربی سلیس باشد. درباره ی تجارت، تفسیر و ترجمه هم صحبت می کنیم. توانایی صحبت به عربی در رقابتتان به شما برتری می دهد.

  1. عربی زبان متصل کننده است.

دانستن عربی در را به روی خیلی از زبان های دیگر منطقه باز می‌کند. برای مثال، تقریباً ۵۰% لغات پارسی از لغات عربی ساخته شده است. ملاحظات مشابه شامل یادگیری اردو یا ترکی هم می‌شود. همچنین، عبری از لحاظ زبان شناسی با عربی مرتبط است، که این باعث می‌شود مفاهیم گرامری و معنایی در عبری راحت‌تر قابل فهم باشد.

  1. عربی از لحاظ زبان شناسی بسیار مهیج است.

یادگیری عربی با سیستم ریشه‌ایِ عمیقی که دارد، لذت زیادی دارد. برای مثال اگر شما بدانید که kataba در عربی به معنی ‘نوشتن’ است، آن گاه دریافتن این که kitaab به معنی ‘کتاب’ و kaatib ‘نویسنده’ است، راحت خواهد بود.

  1. سفر به خاور میانه

جهان عرب مکانی فوق العاده برای سفر کردن است-  به شرطی که شما عربی بدانید. در حالی که تعداد عرب‌های انگلیسی‌زبان به طور مدام در حال افزایش است، اکثریت جمعیت به عربی صحبت می‌کنند. پس وقتی به مناطق عرب سفر می‌کنید ضروری است که حداقل اصول اولیه‌ی عربی را بدانید. و شما به طور مسلم نباید از سفر به این مناطق بگذرید، مناطقی با حومه‌های با شکوه، بیابان‌های بایر و روستاهای سنتی.

دلایل شما برای یادگیری عربی چیست؟