۴ مورد از سخت‌ترین زبان‌ها برای یادگیری

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به ۴ مورد از سخت‌ترین زبان‌ها برای یادگیری اشاره می کند که برایتان می تواند بسیار جالب باشد. پس خوب توجه کنید.

4 مورد از سخت‌ترین زبان‌ها برای یادگیری
4 مورد از سخت‌ترین زبان‌ها برای یادگیری

به ۴ مورد از سخت‌ترین زبان‌ها برای یادگیری توجه کنید

عربی:

اولین چالش برای این زبان البته سیستم نگارشی‌اش است. رسم‌الخط عربی شامل ۲۸ نشانه می‌شود. بسیاری از حروف بسته به موقعیتشان در کلمه، شکل خود را تغییر می‌دهند. یکی از سخت‌ترین بخش‌ها، نوشتن از سمت راست به چپ خواهد بود. تلفظ صداها نیز خیلی سخت هستند، و برای سخت‌تر کردن آن باید گفت که تعداد زیادی متغیرهای زبانشناسی از مشخصه‌های عربی است. قطعاً عربی در تونس از عربی در مصر متفاوت است!

زبان چینی:

یادگیری سیستم آهنگ کلام خیلی سخت است، وقتی آهنگ بیان یک کلمه را تغییر می‌دهید، معنا عوض می‌شود، برای مثال زبان ماندارین از ۴ آهنگ استفاده می‌کند (و کانتونیز ۸ آهنگ دارد!) تا معنای کلمات را مشخص کند. سیستم نگارشی نیز برای خود دردی به حساب می‌آید چون هر کلمه سَمبلی متفاوت است و آوایی نیست پس نمی‌توانید حدس بزنید که چطور تلفظ می‌شود. پس باید نام هر کاراکتر را بدانید و به خاطر بسپارید.

فنلاندی:

برخی مردم می‌گویند که آن یکی از پیچیده‌ترین زبان‌ها در اروپاست، تازه اگر در کل دنیا اینطور نباشد. موارد گرامری هم خیلی سخت هستند چون ۱۵ مورد وجود دارند. یک مثال از پیچیده کردن لغات در فنلاندی: وقتی از کلمه‌ی “pen” در انگلیسی استفاده می‌کنید، لغت در جمله یکسان باقی می‌ماند. از طرفی دیگر لغت در فنلاندی بسته به اینکه آن‌ را چگونه در جمله استفاده می‌کنید، تغییر می‌کند: مثلاً بسته به اینکه «با مداد چیزی می‌نویسید»، پرتابش می‌کنید یا آن را روی میز می‌گذارید …

اما مأیوس نشوید! فنلاندی همانطور که تلفظ می‌شود، نوشته می‌شود پس تقریباً تناظری یک به یک بین حروف و اصوات وجود دارد!

زبان مجارستانی:

با اینکه زبان مجاری از الفبای رومی استفاده می‌کند اما ۷ نوع صرف فعل مختلف دارد. افعال به یکی از دو روش مفعول‌های معین یا غیرمعین صرف می‌شوند. همچنین به خاطر صداهای مصوت منحصربفرد á,é,ó,ö,ő,ú,ü,ű,í)) و مجموعه‌های صامت (ty, gy, ny, sz, zs, dzs, dz, ly, cs) صحبت کردنش نیز سخت است.