۴ نکته برای یادگیری سریع‌تر زبان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به ۴ نکته برای یادگیری سریع‌تر زبان اشاره می کند که می تواند برای هر زبان اموزی رد هر سطحی کابردی باشد. حتما این متن را بخوانید.

4 نکته برای یادگیری سریع‌تر زبان
4 نکته برای یادگیری سریع‌تر زبان

۱- از فهرست واژگانی خود با خلاقیت استفاده کنید

وقتی جذب کلاس شده‌اید، ممکن است فکر کنید که هرگز لغات جدیدی را که شنیده‌اید فراموش نخواهید کرد. متأسفانه معمولاً در مقادیر آنچنان زیادی عرضه می‌شوند که غیر ممکن است برای حفظشان تنها به حافظه اتکا کنیم. وارد نوشتار شوید. عمل نوشتن چیزی بر روی کاغذ باعث ثابت شدن یادگیری آن در ذهن‌هایمان می‌شود و نگهداری از فهرست لغات راهی فوق‌العاده برای تمرین این است. اما می‌دانید چه چیز حتی بهتر هم هست؟ استفاده از آن فهرست‌ها!

۲- از رفقای هم وطن خود دوری کنید

با اینکه ممکن است با یکی از دوستانتان در کلاسی ثبت‌نام کرده باشید یا با افرادی از کشور خود حسابی رفیق شوید، اگر می‌خواهید چیزی را یاد بگیرید باید در برابر وسوسه‌ی جفت و جور شدن با آن‌ها در کلاس درس مقاومت کنید. چرا؟ در هنگام کار با کسی که زبان مادری‌تان را صحبت می‌کند، خودتان را به چالش نخواهید کشید و در شرایط سخت دائم وسوسه می‌شوید که به زبان خودتان پناه ببرید. از طرف دیگر شجاعت می‌خواهد که به سراغ کسی برویم که جدید و متفاوت است- کسی که با او امکان تقلب وجود ندارد!

۳- صحبت کنید، صحبت کنید، صحبت کنید
ما الان نمی‌گوییم که شما باید آن شاگرد باشید، شخصی که حرف دیگری را قطع می‌کند، بدون توقف گپ می‌زند، و بر درس چیره می‌شود‌. آن‌ها در رابطه با وقت هم کلاسی‌ها بخشندگی ندارند. با این‌حال، اگر شما از تعامل سر باز زنید، به یادگیری خود هم هیچ لطفی نمی‌کنید. به یاد داشته باشید که معلم شما آن‌جاست تا به شما کمک کند: اگر شما سؤال، شک، یا تردیدی دارید آن را در میان بگذارید.

۴- به طور مداوم در آن جا حضور داشته باشید
شما سناریو را می‌دانید. شما برای کلاس‌های ماندارین، ترکی، اسپانیایی، یا فرانسوی ثبت نام می‌کنید و در روز اول تعطیلات تابستان مانند یک بچه هیجان‌زده هستید. چند کلاس اول عالی پیش می‌رود – اما سپس ‘زندگی’ اتفاق می‌‌افتد. کار کردن سخت می‌شود. دوستان برای معاشرت با شما می‌آیند. شما ناگهان با صدای زنگ ساعت بیدار نمی‌شوید. و در آخر، هدف درخشان و جدید شما برای یادگیری زبانی جدید را گرد و خاک می‌گیرد.