چه زبانی را برای یادگیری انتخاب کنید؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد امروز به این مسئله می پردازد که چه زبانی را برای یادگیری انتخاب کنید؟ مطمئنا زبان آموزان بسیاری این سوال را در ذهن خود داشته اند. پس با ما باشید.

اما چه زبانی را برای یادگیری انتخاب کنید؟

چه زبانی را برای یادگیری انتخاب کنید؟
چه زبانی را برای یادگیری انتخاب کنید؟

زبانی را بیاموزید که باعث پیشرفت شغل شما شود
یکی از لذت‌بخش‌ترین دلایل یادگیری یک زبان مربوط به تحصیل یا شغل شما است: شما می توانید نمرات بهتری بگیرید، حقوق بیش تری بگیرید، و شانس تحصیل یا کار در کشوری دیگر را افزایش دهید. اگر شما تصمیم بگیرید که زبانی را در خارج از کشور بخوانید، از تجربه‌ی بین‌المللی و مهارت بسیار باارزشی هم برخوردار خواهید شد که پشت سر هم درهای موقعیت‌های شغلی را برای شما باز می‌کند.

زبانی را بیاموزید که به آن علاقه دارید
ترکیب یک سرگرمی یا علاقه با یادگیری زبان، مشوق فوق العاده ای برای مطالعه است. اگر شما برنامه ی تلویزیونی یا یک گروه موسیقی را دوست دارید، یادگیری زبانشان می تواند انگیزه ای عالی باشد که حتی بیش تر از تماشا یا شنیدن آن ها لذت ببرید. به علاوه، خواندن ترانه همراه با موسیقی یا تماشای برنامه ی تلویزیونی یا فیلم به زبان اصلی می تواند روشی راحت و جالب برای تمرین لغات شما باشد. انتخاب زبانی که فقط به سادگی زیبا است هم نقطه ی شروع خوبی است.

زبانی را بیاموزید که بیشترین استفاده را از آن میکنید

یادگیری زبان تماماً راجع به تمرین است، پس هرچه بیشتر لغات را بگویید، بشنوید یا بخوانید، بهتر است. اگر دوست یا همکاری دارید که زبان خاصی را صحبت می‌کند، تمرین کردن می‌تواند به مراتب ساده‌تر شود. اگر باید برای دسترسی به یک زبان از مسیر خود خارج شوید، فرآیند هم شاید کندتر شود. البته هیچ چیز نمی‌تواند یک زبان‌آموز مصمم را متوقف سازد اما در ذهن داشته باشید که تمرین باعث پیشرفت می‌شود و تمرین‌ها هرچه متنوع‌تر، در دسترس‌تر و راحت‌تر باشند، بهتر است.

:

زبانی را بیاموزید که به کارتان می‌آید
یادگیری یک زبان وقت و نیروی زیادی می‌برد، پس شما باید قادر باشید که تعدادی از منابع را در تلاش‌های خود بگنجانید. یکی از روش‌های انتخاب زبانی که قصد مطالعه‌اش را دارید می‌تواند فهمیدن این موضوع باشد که رسیدن به سطحی خاص چقدر زمان می‌برد و سپس آن را با برنامه‌ی خود مقایسه کنید.