۴ دلیل برای آموزش زبان آلمانی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد 4 دلیل برای آموزش زبان آلمانی را بررسی می کند که میوانید با دانستن این حقایق این زبان فوق العاده را بیشتر بشناسید.

4 دلیل برای آموزش زبان آلمانی
4 دلیل برای آموزش زبان آلمانی

به ۴ دلیل برای آموزش زبان آلمانی توجه کنید:

۱- موقعیت‌های بیشتر برای تحصیل در دانشگاه‌های مشهور آلمانی

آلمان بورسیه‌های زیادی را از طریق سرویس تبادل آکادمیک آلمانی (DAAD، اختصارسازی آلمانی) برای تحصیلات دوره‌ی لیسانس و فوق لیسانس در بهترین دانشگاه‌های آلمانی و در رشته های مختلف پیشنهاد می‌کند. در سال ۲۰۱۴، بودجه‌ی DAAD، ۴۴۱ میلیون یورو بود، و ۴۸،۲۵۴ بورسیه را به دانشجویان خارجی اختصاص داد. به علاوه، دانشجویان بین المللی، به همراه دانشجویان داخلی، به طور شگفت آوری باید شهریه ی ثبت نام دانشگاهی کمی پرداخت کنند، که گاهی وجود ندارد. علاوه بر آن، تحصیل در دانشگاه آلمان به آن سختی که خیلی‌ها فکر می‌کنند نیست، نه تنها اینطور نیست، بلکه موقعیتی عالی برای دریافت تحصیلی درجه یک است.

۲- به آن سختی که شاید شما فکر کنید نیست

یادگیری موفقیت‌آمیز زبان دوم به این بستگی دارد که شما موقع یادگیری چه قدر مصمم هستید و تا چه اندازه اهدافتان مشخص است. یعنی یادگیری آلمانی به این بستگی ندارد که آیا زبانی با گرامر و تلفظ ‘راحت’ تلقی می‌شود یا نه. اگر شما اهدافی مشخص دارید مانند تحصیل، کار یا داشتن تبادل فرهنگی در کشوری آلمانی زبان، هیچ چیز نمی‌تواند شما را در فرایند یادگیری متوقف کند، چون شما به طور مداوم تحریک می‌شوید که به اهدافتان برسید.

۳- موقعیت‌های تجاری عالی

آلمانی دومین زبان پرکاربرد در علوم است. آلمان سومین مشارکت کننده‌ی بزرگ برای تحقیقات است و مکان‌هایی را برای تحصیل فوق دکترا برای دانشمندان بین المللی فراهم می‌کند.

به علاوه، آلمان سومین کشور بزرگ اقتصادی در جهان است، و مکانی است برای شرکت‌های پیشتاز در بازار جهانی مانند آئودی، زیمنس، فولکس واگن، آدیداس لوفتانزا.

۴- زبانی است که بیش ترین گویشور بومی را در اروپا دارد

بر طبق سایت اِتنولوژ (علم مطالعه‌ی نژادها و اقوام)، آلمان ۷۶،۹ میلیون گویشور بومی دارد، که آن را به زبانی تبدیل می‌کند که بیشترین گویشور بومی را در قاره دارد. همچنین دومین زبانی است که بیش ترین گویشور را در اروپا دارد.

آلمانی زبان رسمی اتریش، بلژیک، آلمان، قلمرو لیختن اشتاین، لوکزامبورگ و سوئیس است.