۵ بهانه برای فرار از یادگیری زبان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد 5 بهانه برای فرار از یادگیری زبان که خیلی متدوال هستند را به شما نشان می دهد. هرگز با این بهانه ها از آموزش زبان فرار نکنید.

5 بهانه برای فرار از یادگیری زبان
5 بهانه برای فرار از یادگیری زبان

به ۵ بهانه برای فرار از یادگیری زبان توجه کنید و بدانید که هیچ کدام پذیرفتنی نیستند:

  1. سن من خیلی بالا هست

یکی از متداول‌ترین بهانه‌هایی که امروزه شنیده می‌شود اینست که در یک سنی قادر نیستیم زبانی جدید یاد بگیریم یا لااقل چیز جدیدی یاد بگیریم. با اینحال و همانطور که اینجا نشان دادیم، توانایی‌مان برای یادگیری هیچ ربطی به سن ندارد. ثابت شده است که مغز ما دائماً در حال پیشرفت است: توسعه میابد، بهبود میابد . دائماً در حال رشد است.

  1. یادگیری یک زبان کسل کننده است!

حقیقت دارد که یادگیری یک زبان جالب نیست وقتی مجبور باشید افعال بی‌قاعده‌ی آن را عمیقاً حفظ کنید یا وقتی اصلاً دلیل وجود قوانین گرامری را هم نمی‌دانید، مجبور باشید بی‌وقفه از آن‌ها را استفاده کنید. با اینحال در این روزگار دیگر کسی نباید مجبور به یادگیری این چنینی یک زبان باشد! امروزه، به لطف اینترنت ممکن است که زبانی را در حین خوشگذراندن یاد گرفت.

  1. من نمی‌توانم خودم را با این روش وفق دهم

حالا، همه‌ی ما این بهانه را شنیده‌ایم که با این جمله مطابقت دارد: ‘من نمی‌توانم خودم را با این روش وفق دهم.’ موضوع این است که، شما نباید خود را با هیچ روشی وفق دهید: شما فقط باید روشی را پیدا کنید که مناسب شما و شیوه‌ی زندگی شما باشد.

  1. من وقت ندارم

دروغ! ما همیشه وقت داریم. یادگیری یک زبان، هر زبانی، منحصر به نشستن روی یک صندلی و گوش کردن به شخصی برای یک ساعت یا بیش تر و خواندن و هجی کردن لغات به منظور حفظ کردن نمی شود. حداقل، نباید به این روش باشد. در جهان امروز، روش هایی وجود دارند که به شما کمک می کنند تا ذره ذره خود را با زبانی که می خواهید بیاموزید، آشنا کنید، حتی مواقعی که وقت مرور ندارید.

  1. ‘من برای صحبت کردن خیلی خجالتی هستم’

قبل از استفاده از این بهانه‌ها، به یاد داشته باشید که هر شخصی که زبانی جدید را فرا گرفته است آن را از طریق اشتباهات و تمرین انجام داده است. تنها روش سلیس شدن در زبان، صحبت کردن به آن زبان است.