۴ ویژگی زبان چینی که شما باید بدانید

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد بهترین مرکز دوره های مکالمه فشرده زبان چینی می باشد . امروز می خواهیم به ۴ ویژگی زبان چینی که شما باید بدانید اشاره کنیم تا بیشتر با زبان چینی و مشخصات آن آشنا شوید.

۴ ویژگی زبان چینی که شما باید بدانید
۴ ویژگی زبان چینی که شما باید بدانید

اما ۴ ویژگی زبان چینی که شما باید بدانید :

۱- نقش های مختلف کلمات زبان چینی

لغات چینی یا اسم هستند یا فعل، ضمیر، حرف ربط، یا صفت. بیش تر لغات چینی از اسامی تشکیل شده اند، که فاعل و مفعول یک جمله را می سازند، و آن ها هم برای حالات مفرد و هم جمع مشابه نوشته می شوند. فهمیدن افعالِ چینی راحت است و طوری استفاده می شوند که معنا را صرف نظر از این که کجای جملات ظاهر می شوند، حفظ می کنند. به علاوه، چینی توجه خیلی زیادی به تطابق اسامی، افعال و صفات در جمله نمی کند. شما همچنین خیلی از حروف ربط را در زبان چینی یاد خواهید گرفت، که در متصل کردن دو طرز فکر برای ساختن یک جمله مهم هستند.

۲- چینی سنتی در برابر چینی مدرن

چینی سنتی به هزاران سال پیش بر می گردد و کاراکترهایش پیچیده تر از کاراکترهای مدرن هستند. امروزه دوره‌های زبان ماندارین در سنگاپور و سایر کشورها از سیستم نوشتاری چینی‌ای استفاده می کنند که ساده‌شده‌ی کاراکترهای سنتی است و سرکش‌های (خطوط) کم‌شده‌ای دارد که یادگیری‌اش را راحت‌تر می‌کند. بنابراین، اگر کتابی تاریخی می خوانید تعجب نکنید که کاراکترهایش در مقایسه با آن‌هایی که در کلاس یاد گرفته‌اید متفاوت‌تر و پیچیده‌تر به نظر می‌رسند.

۳- سیلابل‌های چینی

هر سیلابل چینی نشان‌دهنده‌ی یک کارکتر تکی است. زبان چینی از ترکیب کاراکترهای متفاوت استفاده می‌کند (اغلب دو یا چند کاراکتر) تا لغات را بسازد. بنابراین، لغات چینی بر خلاف تصور متداول که تک‌سیلابلی هستند، چند سیلابلی می‌باشند.

۴- لغات اندازه‌گیری

اسامی چینی در هر دو حالت مفرد و جمع یکسان باقی می‌مانند. با این‌حال، این زبان از لغات اندازه‌گیری برای توصیف تعداد مفعول‌ها در یک عبارت استفاده می‌کند. برای مثال آن‌ها به جای افرودن S جمع به آخر اسامی برای نشان دادن صورت جمع از ‘three banana’ یا ‘ten goat’ استفاده می‌کنند. به همین ترتیب آن‌ها، لغات زمانی را به انتهای یک جمله اضافه می‌کنند تا لحظه‌ی دقیق وقوع یک فعالیت را نشان دهند. برای مثال جمله‌ای مثل ‘I go to clinic yesterday’ از لحاظ گرامری در زبان چینی صحیح محسوب می‌شود.