۷ دلیل برتر برای یادگیری انگلیسی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در آموزش زبان انگلیسی ۷ دلیل برتر برای یادگیری انگلیسی برایتان می آورد که انگیزه زیادی برای یادگیری زبان انگلیسی پیدا کنید.

7 دلیل برتر برای یادگیری انگلیسی
7 دلیل برتر برای یادگیری انگلیسی

لیستی از ۷ دلیل برتر برای یادگیری انگلیسی

۱- انگلیسی زبان وب می‌باشد.

تصور کنید که قادر نباشید مقالات طنز دانشگاهی، اوتمیل یا هر وبسایت بامزه‌ی مورد علاقه‌ی‌تان را بخوانید. سخت است، نه؟ بیست و هفت درصد از محتوای تمام وبسایت‌ها به انگلیسی است. پس اگر می‌خواهید پا به پای آن‌چه در دنیا در جریان است پیش بروید، انگلیسی زبان مناسب برای شماست.

۲- فرصت‌های زیادی را برای اشتغال فراهم می‌کند.

در کشورهایی مانند هندوستان و فیلیپین (که مراکز خارج از مرز شرکت‌های بزرگی مانند آی‌بی‌ام و اچ‌پی قرار دارد)، تسلط عالی بر زبان انگلیسی بلیط شغلی پردرآمد است.

۳- یادگیری انگلیسی در مقایسه با زبان‌های دیگر نسبتاً آسان است.

انگلیسی شباهت‌ها و لغاتی را با زبان‌های فرانسوی، اسپانیایی و آلمانی در اشتراک دارد. گویشوران این زبان‌ها می‌توانند به راحتی زبان انگلیسی را سریع‌تر از زبان‌های شرقی مانند ژاپنی یا کره‌ای فرا بگیرند.

۴- یادگیری انگلیسی برای دانشجویانی که قصد درس خواندن در خارج را دارند یک ضرورت است.

بسیاری از مدارس بین‌المللی از انگلیسی بعنوان رابطه‌ی آموزش استفاده می‌کنند. پس اگر واقعاً می‌خواهید کاری کنید که پولتان ارزش دانشگاه بین‌المللی که در آن ثبت‌نام کرده‌اید را داشته باشد، زبان انگلیسی را فرا بگیرید.

۵. زبان انگلیسی زبان مسافر است.

همه ی فرودگاه‌های بین المللی از زبان انگلیسی استفاده می‌کنند (این از مارچ سال ۲۰۱۱ بوده است، توسط دستور هواپیمایی داخلی بین‌المللی). اگر شما می‌توانید به زبان انگلیسی صحبت کنید و بفهمید، هرگز راه را گم نخواهید کرد. علامت‌ها در مکان‌های معروف توریستی در سراسر جهان اغلب به زبان انگلیسی نوشته شده‌اند‌ یا ترجمه‌ی انگلیسی دارند.

۶. شاهکارهای ادبی یا به زبان انگلیسی نوشته شده یا ترجمه شده‌اند.

از داستان های کنتربری تا گرگ و میش، همه نوع کتابی به زبان انگلیسی نوشته شده است. حتی ادبیاتی که در اصل به زبان‌های دیگر ‌مثل چینی یا سانسکریت نوشته شده‌اند ترجمه‌های انگلیسی دارند.‌

۷. انگلیسی زبان علم است.

بیشتر لغات علمی و تکنیکی به زبان انگلیسی هستند. این زبان حرفه‌ای علمی اغلب در زبان‌های دیگر معادل ندارند؛ دانشمندان و مهندسان یادگیری زبان انگلیسی را ضروری می‌دانند تا بتوانند با همکاران خود در کشورهای دیگر ارتباط برقرار کنند.