اهمیت یادگیری زبان دوم

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد چند نمونه کوچک برایتان ذکر می کند تا به اهمیت یادگیری زبان دوم بیشتر آشنا شوید. پس حتما این نکات را بخوانید.

اهمیت یادگیری زبان دوم
اهمیت یادگیری زبان دوم

چند مورد از اهمیت یادگیری زبان دوم

شاگردانی که اهمیت یادگیری زبان دوم را متوجه می شوند، آن را خیلی با ارزش می دانند، به خصوص در موسسه زبان ما با زبان آموزان بین المللی. دو زبانه بودن مزیت های زیادی دارد! مستلزم وقت و تعهد است، اما سرانجام، خیلی ارزش دارد. در اقتصاد جهانی شده، دانستن دو زبان خیلی مهم شده است.

در یادداشتی جالب، تحقیقاتی در ‘روان شناسی زبان’، تقسیم جدیدی از روان شناسی، کشفیات مطلوبی را درباره ی شاگردانی که دوزبانه شده اند، دریافته اند. مطمئن شوید که مقاله ی روان شناسی زبان را درباره ی دوزبانگی چک می کنید تا متوجه شوید که یادگیری زبانی جدید چه طور بعدها برای شما مفید خواهد بود. در پایین چهار دلیل آورده شده است که ما فکر می کنیم برای شاگردان در یادگیری زبان دوم اهمیت دارد.

موقعیت های شغلی

با اقتصاد جهانی همیشه رو به رشد و جمعیت ملی متنوع فزاینده، صحبت به زبان دوم برای بسیاری از کارفرمایان خصیصه ای خوش آیند است. از ترجمه یا ایجاد مدارک گرفته تا صحبت با مشتریان، کارفرمایان روزانه به گویشوران زبان های دیگر احتیاج دارند. توانایی شما در صحبت به چند زبان از شما کارمندی باارزش می سازد.

مسافرت و تحصیل در خارج از کشور

اگر برنامه‌ی سفر یا کار در خارج از کشور را دارید، یادگیری یک زبان دوم به شما ابزار برقراری ارتباط با بقیه را می‌دهد. این باعث آسان‌تر شدن کارها برای شما و افرادی که با آن‌ها تلاش به برقراری ارتباط دارید، می‌شود. آدرس پرسیدن، سفارش غذا  خدمات دیگر آسان‌تر خواهد شد. به علاوه احتمال دارد که وقتی زبانشان را صحبت کنید، افراد بومی با شما صمیمی‌تر باشند.

تکامل شخصی

باز کردن ذهنتان برای ایده‌های جدید و چالش‌های جدید موجب رشد فردی می‌شود. ممکن است شروع به دیدن متفاوت خود و جهان کنید. همچنین ممکن است که زبان خود را بفهمید و آن را حتی بیشتر درک کنید. در آخر، یادگیری زبانی دوم چیزی است که می‌توان به آن افتخار کرد و ما همه‌ی دانش‌آموزانمان را تشویق می‌کنیم که زبانی دوم یاد بگیرند.