سطح b1 زبان آلمانی

سطح b1 زبان آلمانی
شاید شما حتی اسم CEFR هم به گوشتان نخورده باشد اما اگر برای مهاجرت و یا تحصیل به شما گفته اند که باید سطح B1 زبان آلمانی داشته باشید. یعنی چی ؟ به طور مختصر سطح B1 زبان آلمانی و سطح B2 سطوح متوسط زبان آلمانی هستند. شاید بخواهید بدانید که چه مشخصه های برای سطح b1 زبان آلمانی مورد نیاز است. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد این سطح بندی را به خوبی برای شما مو شکافی می کند.

سطح b1 آلمانی
سطح b1 آلمانی

اگر شما سطح b1 زبان آلمانی داشته باشید یعنی می توانید :
معنی کلی جملات استاندارد آلمانی ( جملات شفاف ) را بفهمید. معمولا مکالمه هایی که در محل کار ، مدرسه ،دانشگاه و .. رخ می دهند از این دسته از زبان آلمانی هستند.
با بیشتر موقعیت هایی که در حال سفر به آلمان برایتان اتفاق می افتد آشنا هستید و از پس آن بر می آیید.
می توانید جملات ساده و مرتبط در مورد موضوعی خاص را بیان کنید.
می توانید از تجربیتتان بگویید ، از رویاهایتان ، آرزو ها صحبت کنید و در مورد نظرهایتان توضیحات کوتاهی را بدهید.
اگر بخواهیم سطح B1 زبان آلمانی را با آزمون آیلتس مقایسه کنیم می توان گفت این سطح معادل نمره ۴ الی ۵ می باشد. پس نباید زیاد سخت باشد. در دوره های آموزشی زبان آلمانی ایران آکسفورد سطح b1 را می توانید در دوره های فوق فشرده زبان آلمانی در مدتی حدود ۴ ماه بدست آورید. هم چنین این سطح در دوره های فشرده و یا عادی بین ۸ ماه تا یک سال به طول می انجامد.
در حال حاضر از اکثر کسانی که قصد مهاجرت به آلمان برای کار یا تحصیل را دارند سطحی معادل B1 یا B2 در خواست می شود. اگر شمما هم جزو این دسته هستید پس برای تماس با شماره های موسسه زبان ایران آکسفورد لحظه ای درنگ به خود راه ندهید.