یادگیری سریع زبان‌ انگلیسی

روش های یادگیری سریع زبان انگلیسی از صفر تا صد

دنیای امروز دنیای سرعت است. همه ما دوست داریم سریع تر به نتیجه برسیم. یکی از جاهایی که خیلی سریع بودن اهمیت دارد همین بخش زبان انگلیسی و آموزش آن است. همه دوست داریم در زمانی کوتاه تر مکالمه زبان انگلیسی را انجام دهیم و بتوانیم به انگلیسی با هم ارتباط برقرار کنیم. برای اینکه بتوانیم در مدت زمان کمتری به انگلیسی مسلط شویم حتما باید به صورت علمی و قدم به قدم پیش برویم. باید آموزش فشرده زبان انگلیسی را با روش های جدید تجربه کنیم و کمی خود را از ذهنیت کلاس های قدیی که در گذشته داشته اید دور کنید و باور کنید که اگر به صورت علمی سراغ زبان بروید می توانید در مدت زمان مناسبی به راحتی یادگیری سریع زبان‌ انگلیسی را تجربه کنید.

ویدیو معرفی راه های یادگیری سریع تر زبان انگلیسی

قدم اول: تعیین سطح کنید

قبل از شروع به یادگیری زبان تعیین سطح کنید. بهتر است اول بدانید سطح شما چیست و در کجای مسیر یادگیری زبان قرار دارید. به زبان ساده تر تعیین سطح به شما کمک می کند بدانید که چه قدر انگلیسی بلدید و چه قدر را نمی دانید.

نگران نباشید تعیین سطح را می توانید آنلاین و به صورت کاملا رایگان در وب سایت ما انجام دهید. برای این کار حتما لینک تعیین سطح زبان انگلیسی را دنبال کنید و در عرض ده دقیقه سطحتان را متوجه شوید.

قدم دوم: موضوعات پرکاربرد زبان انگلیسی

قبلاً به طور مختصر دراین مورد صحبت کردیم، اما لازم است که جداگانه و مفصل به آن بپردازیم!

سعی کنید یادگیری انگلیسی در زمینه‌هایی که دانستنش برای شما مهم‌تر و پرکاربردتر است را دراولویت قرار دهید.

   برای این کار دو راه وجود دارد:

  1. سعی کنید خود را با موضوعاتی احاطه کنید که برای شما مفید و مناسب هستند.
  2. هنگام تمرین، برای موضوعات مهم و پرکاربرد زبان بیشتر وقت بگذارید.

به این ترتیب می‌توانید یادگیری سریع زبان‌ انگلیسی را داشته باشید. نباید وقت خود را برای مطالعه موضوعاتی که اهمیت ندارند هدر دهید.

 همچنین شما باید بتوانید داده‌های مربوط به کار خود را به زبان انگلیسی توصیف کنید. 

علاوه بر این، به آمار زیر که توسط بی‌بی‌سی منتشر شده است نگاه کنید:

 اگر فقط ۸۰۰ عدد از پرکاربردترین کلمات هم‌خانواده را به زبان انگلیسی یاد بگیرید، می‌توانید ۷۵ درصد صحبت‌هایی که در زندگی روزمره انجام می‌شود را متوجه شوید. برای شروع می توانید مطالب پر کاربرد ما همچون:

سلام به زبان انگلیسی

اعداد زبان انگلیسی

دوستت دارم به انگلیسی

آموزش زمان حال ساده درانگلیسی

آموزش زمان گذشته ساده در انگلیسی

لست پرکاربردترین اصطلاحات در اسپیکینگ

فهرست‌ کلمات پرکاربرد برای شروع مناسب است. اما به خاطر داشته باشید که یادگیری کلمات با مثال و در جمله درست‌تر است.

همچنین توصیه می کنم زبان را با کمک graded readers (داستان‌های سطح‌بندی شده) یاد بگیرید (به نکته دوم مراجعه کنید)، به مکالمات انگلیسی گوش دهید و جملات متداول را همراه با صدا دانلود کنید.

قبل از شروع کردن سطح متوسط، تمرکز خود را روی یادگیری ضروریات زبان انگلیسی و تسلط بر جملات پایه بگذارید و تا زمانی که کاملاً به آن‌ها مسلط شوید‌، این کار را ادامه دهید.

معرفی بهترین کتاب یادگیری سریع زبان انگلیسی

روش های یادگیری سریع زبان انگلیسی

یکی از مهم ترین سوالاتی که معمولا زبان آموزان از ما می پرسند این است که بهترین کتاب و منبع برای یادگیری سریع زبان‌ انگلیسی چیست. جواب به این سوال کمی دشوار است و میتوان کتاب های زیادی را معرفی کرد. اما باید چند نکته را مد نظر داشتک

  • کتاب حتما باید به روز باشد وآخرین تغییرات زبان انگلیسی را در بر بگیرد.
  • کتاب باید حتما بر روی مکالمه تمرکز داشته باشد.
  • کتاب باید حتما دارای فایل ها صوتی زیاد برای اشنایی شما با تلفظ ها باشد.
  • کتاب حتما باید دارای ویدیو و هم چنین نرم افزار اموزش زبان باشد.

خوب حالا آیا کتابی با این خصوصیات وجود دارد. بله! سری کتاب های American English File دارای این خصوصیات هستند. برای اشنایی بیشتر با این کتاب ها می توانید مطلب کتاب American English file را ببینید.

معرفی فیلم های انگلیسی برای یادگیری سریع زبان

همه ما می دونیم که فیلم دیدن یکی از بهترین روش ها برای ارتقا سطح زبان انگلیسی است. اما چه فیلمی ببینیم و چطوری ببینیم. خوب به هر فیلمی که موضعش براتون جذابه بپردازید. همچنین انیمیشن های زبان انگلیسی را اصلا فراموش نکنید.

برای دیدن بهترین انیمیشن ها و فیلم ها برای تقویت زبان انگلیسی کلیک کنید.

آهنگ انگلیسی گوش کنید

آهنگ‌های زیبایی که در دوران کودکی آموختید را به خاطر دارید؟ شرط می‌بندم هنوز می‌توانید ترانه‌ و شعرهایی که مادر یا معلم‌ها در کودکی به شما آموخته‌اند را بخوانید. اما شما آن شعرها را خیلی وقت پیش آموخته ‌ید! چگونه هنوز می‌توانید آنها را به این خوبی به یاد داشته باشید؟ شاید باور نکنید ولی یکی از بهترین روش های برای یادگیری سریع زبان‌ انگلیسی استفاده از آهنگ های انگلسی است.

در دوران کودکی، موسیقی برای یادگیری زبان بسیار مهم است.  به همین دلیل است که کودکان به کمک آهنگ و شعر اعداد و حروف را به خاطر می‌سپارند، کاربرد مصوت‌ها را یاد بگیرند و کلمات جدید را می‌آموزند. تکرار آهنگ و موسیقی در یادگیری و به خاطرسپردن بخش‌های مهم زبان به کودکان کمک می‌کند.

بزرگسالان نیز با موسیقی راحت‌تر یاد می‌گیرند. معمولاً مهارت‌های زبانی بسیار مهم تلقی می‌شوند ولی به موسیقی آنقدرها اهمیت داده نمی‌شود. اما طبق یک مطالعه، روش‌های یادگیری موسیقی و زبان بسیار شبیه به هم هستند و البته هر دو بسیار مهم هستند!  به همان روشی که یاد می‌گیریم صدای ترومپت و پیانو متفاوت است، یاد می‌گیریم که “با” و “دا” صداهای متفاوتی دارند.

صحبت کردن را تمرین کنید

خب بیایید درمورد اینکه چگونه این کار را انجام دهیم صحبت کنیم.

 تمرین صحبت کردن مانند تمرین فوتبال است. درحالی که مکالمه مانند فوتبال بازی کردن است. هر دو برای پیشرفت سریع‌تر به تمرین نیاز دارند.

یکی از بیشترین سوالاتی که از من پرسیده می‌شود این است:

چگونه می‌توانم  صحبت کردن را بیشتر تمرین کنم؟

برای این کار سه راه وجود دارد:

  1. از معلم کمک بگیرید
  2.  به یک گروه تبادل زبان بپیوندید
  3.  دوستان جدید پیدا کنید/ در شبکه های اجتماعی عضو شوید
  4. در کلاس های بحث آزاد زبان انگلیسی شرکت کنید.

اگر از پس هزینه معلم گرفتن برمی‌آیید حتما این کار را انجام دهید. معلم برای اشتباهات‌تان‌ به شما بازخورد می‌دهد و به شما در تمرین صحبت کردن کمک می‌کند. اگرمبلغ بیشتری پرداخت کنید، می‌توانید معلم حضوری بگیرید که این روش بهتر و قابل اطمینان‌تر است و یادگیری سریع زبان‌ انگلیسی را نیز سرعت می بخشد.

با انگلیسی‌زبانان ارتباط برقرار کنید

زبان اگر وسیله‌ای برای برقراری ارتباط نباشد، پس برای چیست؟ درست است که به لطف واتس‌اپ ما انسان‌ها در برقراری ارتباط بدون اینکه دهان‌مان را باز کنیم و چیزی بگوییم متخصص شده‌ایم، اما یادتان باشد که صحبت کردن به یک زبان خیلی بیشتر از خواندن یا نوشتنِ همان زبان به شما کمک می‌کند که آن را به ذهن بسپارید. به این فکر کنید که تا به‌حال چند بار شنیده‌اید که مردم می‌گویند” انگلیسی را متوجه می‌شوند، اما نمی‌توانند صحبت کنند”. بسیاری از زبان‌آموزان  مکالمه را برای خود به یک مانع بزرگ و صعب‌العبور تبدیل می‌کنند که این کار باعث از بین بردن اعتماد به نفس آن‌ها می‌شود. شما هرگز این خطا را مرتکب نشوید! افراد انگلیسی زبان را پیدا کنید و با زبان عامیانه و غیررسمی با آن‌ها صحبت کنید، در یک دوره ثبت نام کنید یا درکلاس‌های آنلاین شرکت کنید.

در پادکست‌ها یا کانال‌های یوتیوبِ انگلیسی عضو شوید

از طنزخوش‌تان می‌آید؟ سیاست؟ وبلاگ نویسی؟ آشپزی؟ برای همه افراد با هر علاقه و سلیقه‌ای که فکرش را بکنید، پادکست یا کانال یوتیوب به زبان انگلیسی وجود دارد. در چند پادکست یا کانال عضو شوید و هنگام رانندگی به آن‌ها گوش دهید یا در راه مدرسه و کار ویدیوها را تماشا کنید. در ابتدا، ممکن است لهجه‌های Native برای شما دشوار به‌نظر برسد، اما به این کار ادامه دهید و به مرور آنچه که می‌شنوید را خواهید فهمید. ( همچنین واژگان جدید زیادی را از افراد بومی یاد خواهید گرفت!)

حتما کانال یوتیوب ما را نیز دنبال کنید.

به خارج از کشور سفر کنید

اگر به اندازه کافی پول دارید حتما به کشور های انگلیسی زبان سفر کنید . این شاید یکی از بهترین راه ها برای یادگیری سریع زبان‌ انگلیسی است. اگر راهی بهتر از غوطه‌ور شدن در زبان هنگام زندگی و تحصیل در یک کشور انگلیسی زبان برای یادگیری زبان سراغ دارید، خوشحال می‌شویم با ما به اشتراک بگذارید! بر هیچ‌کس پوشیده نیست که انگلیسی پرکاربردترین زبان در جهان است و از آن‌جا که تعداد کشورهای انگلیسی‌زبان بسیار زیاد است، می‌توانید محیط یادگیری ایده‌آل خود را بر اساس نیمکره، آب و‌هوا یا شهر موردعلاقه خود انتخاب کنید. به عنوان مثال می‌توان از استرالیا، نیوزلند، بریتانیا،  ایالات متحده آمریکا، کانادا و آفریقای جنوبی نام برد!

زیاد سوال بپرسید

احتمالاً ضرب‌المثل “کنجکاوی باعث مرگ گربه است” را شنیده باشید! این ضرب‌المثل درمورد زبان‌آموزی صدق نمی‌کند؛ زیرا کنجکاوی و سوال پرسیدن به زبان‌آموز کمک می‌کند تا به تسلط برسد. هنگامی که یادگیری زبان انگلیسی را شروع می‌کنید، سؤالات زیادی برای شما پیش خواهد آمد. در شک و تردید نمانید؛ کنجکاو باشید و سؤالات خود را برطرف کنید! اگر در دوره‌ یا کلاسی ثبت‌نام کرده‌اید، سؤالات خود را از معلم بپرسید (به‌هرحال‌ آن‌ها برای همچین کاری آن‌جا هستند). اما اگر به‌طور خودخوان یاد می‌گیرید، نگران نباشید! در وبلاگ‌ها یا وب‌سایت‌های زبان پاسخ‌ها را بیابید، از سایر زبان‌آموزان بپرسید، یا در انجمن‌ها جست‌و‌جو کنید. پیدا کردن جواب سوالات باعث می‌شود حس بهتری داشته باشید و سریع‌تر پیشرفت کنید.

ما در صفحه آموزش زبان از طریق اینستاگرام ایران آکسفورد سعی می کنیم به سوالات شما پاسخ دهیم. پس همین حالا صفحه ما را در اینستاگرام ببینید.

یادگیری آنچه دانستنش برای شما ضروری‌تر است را در اولویت قرار دهید

اگر مدام انگیزه‌ و هدفتان از یادگیری زبان را به خود یادآوری کنید، روند مطالعه و یادگیری شما به مراتب سریع‌تر پیش می‌رود. آیا قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارید؟  پس بر واژگان مربوط به رشته خود تمرکز کنید. کنفرانس خارج از کشور دارید؟ جملات کاربردی برای شروع گفت‌‌و‌گو را بیاموزید و در جلسه از آن‌ها استفاده کنید. برای استراحت قصد دارید بین سال‌های تحصیل خود فاصله بیندازید؟  به نظر می‌رسد یادگیری واژگان سفر و گردشگری به دردتان می‌خورد. اگر انتظار داشته باشید که به طور جادویی همه‌چیز را سریع و یک‌جا بیاموزید، احتمالاً دچار سردرگمی و درنهایت خستگی خواهید شد.

انگیزه خود را زنده نگه‌دارید و از سرزنش کردن خود دست بکشید

وقتی احساس می‌کنید که در مسیر پیشرفت‌تان کندتر شده است – که این اتفاق برای همه زبان آموزان می‌افتد – به خودتان نگویید: “من نمی‌توانم انگلیسی صحبت کنم” یا “من هرگز این زبان را یاد نخواهم گرفت.”  در واقع، این جملات را از ذهنتان پاک کنید! زیرا باعث می‌شوند پیشرفت خود را نادیده بگیرید و شما را متقاعد می‌کنند که رویای شما برای خوب انگلیسی صحبت کردن غیرممکن است. درعوض، بگویید “من انگلیسی را یاد می‌گیرم و روز به روز بیشتر پیشرفت می‌کنم”، ” ممکن است گاهی سخت پیش برود، اما ارزشش را دارد”، “من امروز، خیلی بهتر از شش ماه قبل هستم” و جملات دیگری که به یادآوری این موضوع و افزایش انگیزه شما کمک می‌کنند.

سوالات متدوال

زبان انگلیسی را در چه مدت می توان یاد گرفت؟

بسته به میزان زمانی که برای یادگیری زبان قرار می دهید می تواند متفاوت باشد. مثلا در کلاس های فوق فشرده ما می توان در زمان ۵ ماه به این هدف رسید و در کلاس های ترمیک در زمانی حدود یک سال و نیم

بهترین کتاب برای یاگیری سریع زبان انگلیسی

کتاب های زیادی برای یادگیری سریع طراحی شده اند ولی معمولا انتشارات آکسفورد بهترین کتاب ها را در این زمینه چاپ می کند. یکی از بهترین کتاب ها کتاب American English File هستند.

چطور شروع به یاد گرفتن انگلسی کنیم؟

این سوالی است که برای خیلی ها پیش می آید. برای شروع به یادگیری انگلیسی اولین قدم یک تعیین سطح درست است. با تعیین سطح شما متوجه می شوید باید با چه کتاب هایی و از چه سطحی شروع کنید. برای تعیین سطح می توانید به همین مطلب در وب سایت ما مراجعه کنید.