تبریک سال نو در زبان فرانسه

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تبریک سال نو در زبان فرانسه را برای شما که دوست دارید به دوستانتان در فرانسه و یا حتی افرادی در ایران سال نو را تبریک بگویید می آوریم. پس با ما همراه باشید.

تبریک سال نو در زبان فرانسه
تبریک سال نو در زبان فرانسه

به تبریک سال نو در زبان فرانسه توجه نمایید:

در انگلیسی می‌گویید “Happy New Year.”. اما فرانسه‌ها معمولاً وقتی برای کسی سال خوبی را آرزو می‌کنند از “new” استفاده نمی‌کنند. در عوض در فرانسه فقط می‌گویید: “happy year,” مانند:

  • Bonne année که معادل سال جدید مبارک، می‌باشد.

فرانسه ها معمولاً این اصطلاح را با عبارتی دنبال می کنند که به صورت تحت اللفظی می‌شود: “have a good health,”، مانند:

  • Bonne santé که می‌شود سلامت باشید.

برای اینکه واقعاً متوجه شوید تبریک گفتن برای سال نو چگونه است، بهتر است که بدانید شهروندان در فرانسه سال نو (یا فصل تعطیلات) را برای بیش از یکماه جشن می‌گیرند.

تبریک گفتن برای سال آتی

Toute la famille se joint à moi pour vous souhaiter une joyeuse année 2019: que la santé, l’amour et la réussite vous accompagnent dans tous vos projets.

همه ی خانواده با من همراه شده اند تا برایتان سالی سرشار از شادمانی در ۲۰۱۹ آرزو کنیم. امیدواریم که سلامتی، عشق و موفقیت در همه ی کارها همراهتان باشند.

Une année se termine, une autre la remplace: voici une merveilleuse occasion de vous adresser tous mes vœux de bonheur et de réussite.

یک سال تمام می‌شود و سالی دیگر جایش را می‌گیرد: این مناسبتی فوق‌العاده است تا برای‌تان آرزوی خوشحالی و موفقیت داشته باشم.

قرار دادن “New” در تبریک فرانسه سال نو

اگرچه وقتی در روز ۳۱ دسامبر یا ژانویه به کسی تبریک سال نو می گویید از کلمه‌ی “new” استفاده نمی‌کنید، می‌توانید وقتی برای کسی کارت تبریک می‌فرستید این کلمه را در انتهای فصل تعطیلات به کار ببرید، مانند:

Tous nos vœux pour cette nouvelle année, ils portent en eux l’expression d’une sincère affection.

در سال جدید برای تان آرزوهای نیک داریم. آرزوهایم حامل عمق رفاقت من هستند.

Nous vous envoyons tous nos meilleurs vœux pour la nouvelle année et vous embrassons bien fort.

برای سال جدید شما را غرق بوسه می‌کنیم.