چگونه زبان فرانسه را شروع کنیم؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد امروز بررسی می کند که چگونه زبان فرانسه را شروع کنیم؟ برای این که بتوانید یک استارت فوق العاده برای آموزش زبان فرانسه داشته باشید حتما این متن را دنبال کنید.

چگونه زبان فرانسه را شروع کنیم؟
چگونه زبان فرانسه را شروع کنیم؟

اما چگونه زبان فرانسه را شروع کنیم؟

یکی از رایج ترین سوالاتی که شاگردان بالقوه ی زبان فرانسه می پرسند این است که “از کجا شروع کنم؟” فرانسه زبانی وسیع است، و منابع خیلی زیادی قابل دسترس هستند که گم شدن در آن ها ساده است.

پس قبل از این که شما شروع کنید به مطالعه ی هر چیزی درباره ی زبان فرانسه، تعدادی مساله وجود دارد که باید بدانید و تعدادی سوال که باید از خود بپرسید.

دو زبان فرانسه وجود دارد

در اصل دو زبان فرانسه وجود دارد: زبان فرانسه نوشتاری (یا فرانسه “کتابی”) و زبان فرانسه گفتاری مدرن (یا فرانسه “خیابانی”).

  • زبان فرانسه کتابی چیزی است که شما در مدرسه مطالعه می کنید، جایی که درس های عادی گرامر را دنبال می کنید و لغات را یاد می گیرید. یادگیریِ زبان فرانسه کتابی ساختار فرانسه را به شما آموزش می دهد، و شما نمی توانید بدون آن در زبان فرانسه تسلط پیدا کنید.
  • زبان فرانسه گفتاریِ مدرن از همه ی این قوانین استفاده می کند، اما با تنوعاتِ قویِ تلفظ و گاهی با ساختارهای گرامریِ راحت تر. برای مثال، در این جا یک سوال فرانسه عادی آورده شده است که از لحاظ گرامری درست است:

– Quand Camille va-t-elle nager?

در این جا سوالِ مشابه در زبان فرانسه خیابانی آورده شده است:

– Camille va nager, quand-ça?

هر دوی آن ها به این معنا هستند، “کامیل چه زمانی برای شنا می رود؟” اما یکی از لحاظ گرامری درست است، و دومی درست نیست. با این حال، احتمالاً حتی اشخاص فرانسه زبان که در استعمال لغات وسواس دارند وقتی با خانواده ی خود صحبت می کنند و در مرکز توجه نیستند از زبان فرانسه خیابانی استفاده می کنند. حالا، شما باید تصمیم بگیرید که چرا می خواهید زبان فرانسه را بیاموزید. دلیل اصلی شما چیست؟ دلیل به شما اجازه خواهد داد تا جستجوی خود را واضح سازید.

شما قادر خواهید بود تا تمرکز کنید و دریابید که موقع یادگیری زبان فرانسه با چه الزاماتی روبه رو می شوید، برای یادگیری فرانسه چه اطلاعاتی لازم دارید، به چه منابعی می توانید اتکا کنید تا در یادگیری زبان فرانسه به شما کمک کند و چیزهای خیلی بیش تری.

آیا شما می خواهید زبان فرانسه را یاد بگیرید تا در امتحانات قبول شوید؟

اگر این دلیل اصلی شما است، مرکزِ مطالعات شما باید در فرانسه کتابی باشد. گرامر را یاد بگیرید، تمام رایج ترین موضوعات در امتحانات، دقیقاً بررسی کنید که برای قبول شدن در امتحان خود باید چه چیزی را مطالعه کنید و روی آن برنامه متمرکز شوید. احتمالاً می خواهید به مدرسه ای بروید که در آماده سازی شما برای امتحانات مدرک زبان فرانسه تخصص دارد.

آیا شما می خواهید زبان فرانسه را یاد بگیرید تا فقط آن را بخوانید؟

اگر این هدف شما است، باید روی یادگیری لغاتِ زیادی تمرکز کنید. زمان افعال را هم مطالعه کنید، چون کتاب ها فوری از همه ی آن ها استفاده می کنند در حالی که بقیه ی روش ها معمولاً شما را از آن ها خلاص می کنند. همچنین لغات ارتباط دهنده را مطالعه کنید، که بافت ارتباطیِ مهمی در زبان فرانسه هستند.

آیا شما می خواهید فرانسه را یاد بگیرید تا به زبان فرانسه ارتباط برقرار کنید؟

آن وقت شما باید با فایل های صوتی یا منابع صوتی دیگر یاد بگیرید. منابع نوشتاری نمی توانند شما را برای چیزهای مدرنی که موقع صحبت گویشوران فرانسه می شنوید و متوجه شان نمی شوید، آماده کنند.

و اگر شما این ها را برای خود استفاده نکنید، گویشوران بومی فرانسه احتمالاً صحبتتان را متوجه نخواهند شد. در کم ترین حالت، شما به عنوان یک شخصِ خارجی برجسته خواهید بود.

این ما را به نکات آخر می رساند. بعد از این که شما تصمیم گرفتید که هدفتان از یادگیری زبان فرانسه چیست، باید متوجه شوید چه روشی برای نیازهایتان مناسب ترین است و گزینه هایتان چیست (مطالعه ی زبان فرانسه با معلم خصوصی/ در کلاس/ در غوطه وری یا خودآموز).

دوره های آنلاین برای شاگرد مستقل خیلی موثر هستند و زیاد گران نیستند. سایت هایی را جستجو کنید که دیدگاه های خوبی از بازدیدکنندگان تایید شده و متخصصان دریافت کرده اند، سایتی که گرامر فرانسه را به طور واضحی به گویشور بومی انگلیسی توضیح می دهد و سایتی که “برگرداندن پول را ۱۰۰% تضمین می کند” یا “امتحانِ رایگان” برگزار می کند.

آن دسته از ابزارهای یادگیری فرانسه را انتخاب کنید که اگر خواستید خودتان یاد بگیرید برایتان کمک کننده باشند. یا احتمال دارد تصمیم بگیرید که تخصص یک معلم یا معلم خصوصیِ فرانسه را از طریق اسکایپ، در یک کلاس حضوری یا در برنامه ی غوطه وری لازم دارید.

این کاملاً به شما بستگی دارد. تصمیم بگیرید که چه چیزی بهترین است، سپس یک برای یادگیری زبان فرانسه یک برنامه ی کاربردی بچینید.