زبان انگلیسی مورد نیاز برای رفتن به پزشک

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برای کسانی که در کشور های انگلیسی زبان زندگی می کنند زبان انگلیسی مورد نیاز برای رفتن به پزشک را مورد بررسی قرار می دهد. پس اگر مریض شدید این اصطلاحات را به ذهن داشته باشید.

زبان انگلیسی مورد نیاز برای رفتن به پزشک
زبان انگلیسی مورد نیاز برای رفتن به پزشک

آموزش زبان انگلیسی مورد نیاز برای رفتن به پزشک

هیچکس دوست ندارد که مریض باشد و مخصوصاً وقتی دور از خانواده هستید می‌تواند پر از دغدغه و نگرانی باشد. چه مشغول پیدا کردن پزشک باشید یا در حال ورود به اتاق معاینه برای اولین‌بار باشید، مریض بودن در مکانی جدید می‌تواند گیج‌کننده و سخت باشد، مخصوصاً وقتیکه هنوز در حال یادگیری انگلیسی هستید یا برای یادگیری آن برنامه می‌چینید. دانستن اینکه پیش از مریضی چکار کنید مفید است؛ تا از یأس اضافی ناشی از اجبار برای فهم کارهایی که باید در زمان ناخوشی انجام دهید، جلوگیری شود.

پیداکردن یک پزشک

از افرادی که می‌شناسید برای پیشنهادات سؤال کنید! دوستان و همکلاسی‌ها منابع خوبی هستند. اگر دانشجوی یک دانشگاه هستید، مسئولین پذیرش باید فهرستی از کلینیک‌ها و/یا پزشکانی داشته باشند که می‌توانید به پیش‌شان بروید. دانشگاه بهترین منبع است و باید قادر باشد تا هر سؤالی را پاسخ دهد. اگر از انگلیسی خود به اندازه‌ی کافی مطمئن هستید، بفرمایید و به مطب دکتر زنگ یزنید و قرارتان را تنظیم کنید. مسئول پذیرش در مطب دکتر باید قادر باشد تا به شما بگوید مطب در چه ساعاتی باز است و دیگر اینکه آیا باید مبلغ مقرر توسط بیمه را همراه داشته باشید یا خیر. ممکن است پیش از مراجعه و در پشت تلفن از شما بپرسند که مشکل‌(تان) چیست. آماده باشید که توصیفی مختصر از علائم بیماری خود ارائه بدهید.

رسیدن به مطب

وقتی رسیدید در میز جلویی نام‌نویسی کنید. از شما نام‌تان را خواهند پرسید و احتمالاً نشانتان خواهند داد که بنشینید و منتظر بمانید. مدت انتظارتان بستگی به این دارد که چه زمانی از روز است و چه تعداد بیمار دیگر در جلوی شما هستند. سر پزشک‌ها خیل شلوغ است و قرار‌های قبلی می‌تواند به طول بیانجامد. محض احتیاط با خود کتاب یا چیزی بیاورید. این می‌تواند وقت خوبی باشد برای خواندن محتوای معتبر انگلیسی چراکه مطب دکترها مجله‌های زیادی در اتاق انتظار دارند. صبور باشید و گوشتان به صدا زدن اسمتان باشد.

تشریح علائم بیماری‌تان

برای اینکه دکتر بتواند کمک به فرونشاندن بیماری شما کند، همه است که قادر باشید علائم بیماری خود را بیان کنید. وقتی در اتاق معاینه قرار گرفتید از شما خواسته می‌شود که دقیقاً آنچه را احساس می‌کنید، توصیف نمایید. در اینجا به چند مثال از نشانه‌های بیماری اشاره می‌کنیم تا به شما در شروع کردن کمک کند:

Headache- درد در سرتان (head+ ache. که ache با “take” هم‌قافیه است و روشی برای توصیف درد است)

Fever- درجه حرارت بالاتر از حد طبیعی (برای اغلب افراد این ۳۷ درجه‌ی سانتی‌گراد معادل ۹۸٫۶ درجه‌ی فارنهایت است.)

Runny nose- وقتی مایع از بینی‌تان خارج می‌شود.

Earache- درد در گوش (ear + ache)

Sore throat- درد در گلو (درد یا خارش)

Body aches/muscle aches- درد یا گرفتگی در همه‌جای بدن یا جایی مشخص

Chills- احساس سرما با اینکه حتی تطرافتان واقعاً سرد نیست

Upset stomach, stomachache- درد یا احساس ناراحتی در شکم یا سیستم هاضمه

اگر دکتر پرسید مشکل چیست؟، می‌توانید اینطور پاسخ دهید:

سر درد دارم و معده‌ام درد می‌کند.

ارتباط با پزشک

پزشک یا پرستار همچنین از شما خواهند پرسید که چه مدت این علائم را داشته‌اید یا کی شروع شدند. پاسخ شما بسته به موقعیت‌تان تغییر خواهد کرد، اما بهترین حالت اینست که تا حد ممکن دقیق باشید تا دکتر بتواند درمان درست را متوجه شود. آماده باشید که پاسخ‌های زیر را بدهید:

دکتر: چه مدت مریض بوده‌اید؟

جواب‌های احتمالی:

یک هفته مریض بوده‌ام.

به مدت ۴ روز احساس خوبی نداشته‌ام.

حدود ۱۰ ساعت است.

معالجه‌ی بیماری‌تان

ممکن است دکتر برای شما کمی دارو تجویز کند یا نصیحتتان کند که چگونه از خود مراقبت کنید. به خاطر داشته باشید که سؤال بپرسید. بسیاری از مطب‌های پزشکان کارکنان دوزبانه دارند که به ترجمه‌ی یکسری زبان‌های مشخص کمک می‌کنند. پس اگر مطکئن نیستید که چگونه خود را بروز دهید، نگران نباشید.