مردم فرانسه عاشق کمک کردن به زبان آموزان فرانسه هستند

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد همیشه کلاس های آموزش زبان فرانسه را با این نکته شروع می کند که مردم فرانسه عاشق کمک کردن به زبان آموزان فرانسه هستند. امروز نظر یک کارشناس آموزش زبان را در این زمینه خواهید خواند.

مردم فرانسه عاشق کمک کردن به زبان آموزان فرانسه هستند
مردم فرانسه عاشق کمک کردن به زبان آموزان فرانسه هستند

اما چرا مردم فرانسه عاشق کمک کردن به زبان آموزان فرانسه هستند :

من از چیزهای کلیشه‌ای متنفر هستم. با اینکه کنار آمدن با پاریسی‌ها را اول که در پاریس زندگی می‌کردم بسیار مشکل یافتم، در طول نیمه‌ی دوم عزم کردم که با ذهنی باز باقی بمانم. ترتیبی دادم که با برداشتی مثبت‌تر از جو عمومی فرانسوی تنها چند ساعت بعد از آن‌جا بودن، ترک کنم.

من متوجه شدم که نمی‌توانم انتظار داشته باشم چیزها در پاریس دقیقاً همانطوری باشند که در ایرلند یا هر کشور دیگری که قبلاً در آن زندگی کرده‌‌ام، بودند. خودم را مجبور کردم که درک بیشتری داشته باشم و در نتیجه چیزی نصیبم شد که همیشه امیدوار بودم- کسی به من گفت که فرانسوی را très bien (خیلی خوب) صحبت می‌کنم.

یک پاریسی گفت که فرانسوی را خوب صحبت می‌کنم! رویاها واقعاً به حقیقت می‌پیوندند!

شکایت‌هایی هست مبنی بر اینکه فرانسوی‌ها به طرز شگفت‌آوری می‌تواند منفی باشد. اگر نمی‌توانید زبانشان را صحبت کنید، در موردتان قضاوت می‌کنند. اگر زبانشان را یاد می‌گیرید و اشتباهی کنید، با حالتی تحقیر و بی‌حرمتی به شما نگاه می‌کنند. پس در هر دو صورت نمی‌توانید ببرید!

در راستای درک بیشتر و واقعی این فرهنگ، دریافتم که این اصلاً حقیقت ندارد. بیشتر افرادی که ملاقات کرده‌ام وقتی جایی گیر می‌کردم با خوشحالی کمکم می‌کردند- شما فقط باید بخواهید که کمکتان کنند. در واقع، من متوجه شده‌ام که وقتی مرتکب اشتباهات می‌شوید گویشوران انگلیسی بدون ترس از جریحه‌دار کردن احساسات افراد به احتمال زیاد شما را نادیده می‌گیرند! ما به طور حتم بسیار حساس هستیم.

اگر در تقلا برای فهم فرانسوی گفتاری هستید، هیچ ضرری در مؤدبانه خواهش کردن از هر کسی که با او صحبت می‌کنید وجود ندارد تا اگر می‌تواند آهسته‌تر حرف بزند. مطمئنم بیش از آنکه ملتزم شوند خوشحال می‌شوند. به نظر من لیسنینگ از چالش‌برانگیزترین جنبه‌های یادگیری یک زبان است اما خوشبختانه منابع رایگان زیادی برای فرانسوی در اینترنت موجود هستند.