زبان آلمانی

زبان آلمانی

زبان آلمانی در چه کشور هایی صحبت می شود؟

زبان آلمانی بیش از ۱۲۶ میلیون گوینده دارد . اکثر آلمانی زبان ها در کشور آلمان زندگی می کنند که حدود ۸۲ میلیون نفر جمعیت دارد. اما ۴۴ میلیون نفر دیگر در کجا زندگی می کنند.؟

  • اتریش  Austria

کشوری که سریع باید حدس زد اتریش است. این همسایه آلمان حدودا ۸ میلیون نفر جعیت دارد. اکثر آنها کاتولیک هستند و به زبان آلمانی صحبت می کنند. این کشور که پایتختش وین است بسیار زیبا است و مناظر کوهستانی دلفریبی دارد.

  •  سوئیس Switzerland

 ۶۵ % افراد در کشورسوئیس به زبان آلمانی صحبت می کنند. سویس با عدم ورود به حوزه یورو تنها کشور آلمانی زبانی است که از محدوده واحد پول اروپا ( یورو  ) خارج مانده است و استقلال خود را حفظ کرده است. حدود ۷ میلیون نفر در کشور سوئیس به زبان آلمانی صحبت می کنند.

  • لیختن اشتاین  Liechtenstein

این کشور که بین سوئیس و اتریش قرار گرفته است. این کشور نه فرودگاهی دارد و نه حتی ریل راه آهنی اما زبان آلمانی در این کشور صحبت می شود. جمعیت این کشور حدود ۳۰۰۰۰ نفر است.

  • لوکزامبورگ Luxembourg

لوکزامبرگ در مرز غربی آلمان قرار گرفته است. اگرچه برای نام گذاری خیابان ها و کوچه ها از زبان فرانسه استفاده می شود اما اغلب سکنین لوکزامبرگ از زبان آلمانی برای صحبت کردن استفاده می کند. بیشتر روز نامه های کشور لوکزامبرگ نیز به زبان آلمانی چاپ می شوند.

۱۲۶ میلیون نفری که به زبان آلمانی صحبت می کنند شامل کسانی می شود که زبان آلمانی زبان دوم انها نیز هست. آلمانی به عنوان زبان مادری حدود ۹۹ تا ۱۱۰ میلیون نفر گوینده دارد. در جدول پر گوینده ترین زبان های دنیا آلمانی رتبه ۱۰ را دارد.

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد دوره های آموزش زبان آلمانی را در موسسه برگزار می نماید. این دوره ها به صورت کاملا فشرده و با اهداف گوناگون انجام می پذیرد. برای اطلاعات بیشتر پیرامون این دوره ها با شماره های آموزشگاه تماس بگیرید و یا فرم مشاوره را پر نمایید.