انواع لهجه ها و یا گویش های زبان آلمانی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به انواع لهجه ها و یا گویش های زبان آلمانی اشاره می کند و نکات جالبی را برایتان در مورد این لهجه ها و مناظق جغرافیایی آنها می آورد که مطمئنا نمی دانستید. پس حتما این مطلب جالب را تا انتها دنبال کنید.

انواع لهجه ها و یا گویش های زبان آلمانی
انواع لهجه ها و یا گویش های زبان آلمانی

اما انواع لهجه ها و یا گویش های زبان آلمانی را با هم می بینیم:

گویش های آلمانی قسمت مهمی از زبان آلمانی هستند. اگر چه آن ها در طول تاریخ دستخوش تغییر، پذیرش و توسعه شده اند، همچنان خیلی سرشار هستند. در واقع، خیلی از آلمانی ها به گویش خود افتخار می کنند و آن را در موسیقی، در مدرسه و حتی در ایستگاه های خبری بومی ترویج می دهند.

آیا می دانستید که فقط ۳ گروه گویش آلمانی اصلی وجود دارد؟

  • گویش های آلمانی پایین

این گویش در وستفالیا، ایالت ساکسونی پایین، ایالت شلزویک-هولشتاین، هامبورگ، بندر برمن و ایالت ساکسون-آنهالت غربی صحبت می شود. به علاوه، در سرزمین فریزلند شرقی هم شامل می شود.

  • گویش های آلمانی مرکزی

این گویش ها در منطقه ی فرنگی صحبت می شود که شامل لوکزامبورگ، منطقه ی سارلند، قسمت هایی از راین لند، ایالت هس، ایالت بادن-ورتمبرگ و جنوب غربی قسمتی از راین-وستفالیای شمالی است. در آلمان شرقی، شامل قسمت هایی از استان تورینگن و قسمت جنوبی ایالت ساکسونی می شود.

  • گویش های آلمانی زبرین

این گروه از گویش ها شامل ایالت باواریا، سوابیا و ایالت آلزاس، قسمت شمال غربی ایالت بادن-ورتمبرگ، و جنوب استان تورینگن می شود. حالا، بر مبنای این ۳ گروه گویش اصلی، تقریباً ۲۶ زیرمجموعه ی گویش بزرگ تر با هزاران تنوع وجود دارد. برای مثال، گویش صحبت شده در برلین ترکیبی است از آلمانی مرکزی و پایین.

از آن جا که هیچ مرزی برای گویش های کشورهای همسایه وجود ندارد (یعنی بهترین مثال ها فرانسه، استرالیا، سوییس، هلند هستند)، آن ها به طور روان در هم ادغام می شوند که شامل کشورهای همسایه ی اطراف هم است. پس، در نهایت احتمال دارد شما رنگ پذیری گویش های خیلی بیش تری را بشنوید.

صادقانه بگوییم کاملاً غیر ممکن است که به طور جزئی به هر چیز تاریخی که گویش های آلمانی و در نتیجه زبان آلمانی را کنار هم جمع کرده است، پرداخت.

بسیاری از گویش ها خیلی سخت هستند و از آلمانی رسمی بسیار متفاوت هستند (همچنین آلمانی بالا یا استاندارد نامیده می شود).

حتی بیش تر آلمانی ها هم نمی توانند آن گویش های سخت را متوجه شوند. برای مثال، اگر شما، یک شخص باواریایی و یک آلمانی شمالی با هم به یک گویش صحبت کنید، اصلاً قادر نخواهید بود صحبت همدیگر را متوجه شوید.

برای شرکت در کلاس های آموزش زبان آلمانی با شماره های آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.