چگونه برای خود انگیزه یادگیری زبان را بسازید؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به شما نشان می دهد چگونه برای خود انگیزه یادگیری زبان را بسازید؟ اگر شما هم به دنبال انگیزه برای آموزش زبان هستید این مطلب را از دست ندهید.

چگونه برای خود انگیزه یادگیری زبان را بسازید؟
چگونه برای خود انگیزه یادگیری زبان را بسازید؟

پس چگونه برای خود انگیزه یادگیری زبان را بسازید؟

۱- دلایلی خوب برای یادگیری زبان خارجی پیدا کنید

یادگیری زبان باید نیازی برطرف نشده را در زندگی‌تان پاسخ دهد. همه‌ی ما دلایلی خوب برای یادگیری یک زبان خارجی داریم، پس دلایل شما چیست؟ آیا شما به فیلم‌هایی که در آن کشور ساخته‌ شده‌اند علاقه دارید؟ به موسیقی‌اش یا شاید مایل هستید با دوستانتان به زبان مادری‌شان صحبت کنید؟ دلایل‌تان برای یادگیری زبانی جدید باید شخصی باشد و پس نگران فکر کردن به آن‌ها برای مدتی نباشید.

همچنین قبول کنید که منابع انگیزه‌ی‌تان با گذشت زمان تغییر کرده  بهبود می‌یابند.

۲- آنچه را یاد می‌گیرید به اشتیاق تبدیل کنید

شروع سفر یادگیری زبانتان تماماً درباره‌ی وارد کردن عناصر خارجی به زندگی روزمره‌ی‌تان است. با اینحال قبول چنین کاری ممکن است خیلی سخت باشد. برای همین نیم ساعت مطالعه‌ی زبان جدیدتان می‌تواند به یک زحمت تبدیل شود یا به کاری تبدیل شود که در انتظارش هستید. تصمیم با خودتان است. برای اینکه همیشه چیزی را که یاد گرفته‌اید با لبخندی بر روی صورتتان مرور کنید باید آنچه را یاد می‌گیرید با علاقه‌ی‌تان مرتبط سازید، چون انجام این کار باعث می‌شود احساس کنید اصلاً کار نمی‌کنید (و قرار هم نیست که کار کنید.)

  1. با ذکاوت کار کنید، نه با سختی

یادگیری زبان، مسابقه‌ای با مسافت طولانی است، که یعنی لازم نیست در ابتدا با سرعت حرکت کنید فقط برای این که خود را خسته کنید و نتوانید به خط پایان برسید. فرهنگ ما یاد می دهد که برای به نتیجه رسیدن، شما باید سخت کار کنید. با این حال، وقتی صحبت از زبان‌های خارجی می‌شود، یک جورهایی فرق دارد. اگر این کار را کنید با ریسک سریع از شوق افتادن مواجه می‌شوید که برای انگیزه‌ی زبان یادگرفتنتان مناسب نیست. کار کمی انجام دهید اما آن را به درستی انجام دهید. صرف نیم ساعت در روز برای یادگیری زبان کاملاً کافی است.