چگونه انگیزه خود را در مسیر آموزش زبان حفظ کنیم؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برای زبان اموزان مواردی را بیان می کند تا بدانند چگونه انگیزه خود را در مسیر آموزش زبان حفظ کنیم؟ پس با ما همراه باشید.

چگونه انگیزه خود را در مسیر آموزش زبان حفظ کنیم؟
چگونه انگیزه خود را در مسیر آموزش زبان حفظ کنیم؟

پس چگونه انگیزه خود را در مسیر آموزش زبان حفظ کنیم؟

۱- به خود برای اهداف یادگیری زبان انگیزه دهید

بدون برخورداری از اهداف کاملاً واضح به سراغ پروژه‌های خود نروید. وقتی زبان را یاد گرفتید قصد دارید با آن چکار کنید؟ طی ماه‌های آتی در چه شرایطی مایل به استفاده از آن هستید؟ هیچ چیز مثل رسیدن به اهدافتان انگیزه بخش نیست. به خود اهدافی دهید که هم انگیزه‌بخش و هم واقع‌گرایانه باشد: به بیانی دیگر، اهداف هوشمندانه.

برای اینکه مطمئن شوید شروع درستی داشتید همچنین می‌توانید برای خود یک چالش ۳۰ روزه ترتیب دهید، که به شما اجازه می‌دهد همزمان با خوش گذراندن، برای یادگیری خود روتینی درست کنید.

۲- به دنبال ارتباط انسانی باشید

بشر ذاتاً اجتماعی است و همیشه به دنبال رفیق است. در هنگام یادگیری زبان برای با انگیزه ماندن از این به نفع خود استفاده کنید. بجای اینکه از صحبت کردن با دیگران در زبان مورد نظر کمرویی کنید، بروید و با گویشوران بومی آن زبان صحبت کنید. من همیشه معتقد بودم که یادگیری به این ترتیب، راهی فوق‌العاده برای دوست پیدا کردن و کشف کشوری از چشم ساکنین آن است. حتی اگر در شهر بین‌المللی بزرگی زندگی نمی‌کنید، اینترنت به راحتی می‌تواند به شما در برقراری ارتباط با دیگران در آن سوی دنیا کمک کند بی‌آنکه مجبور شوید یک قدم بیرون از خانه‌ی خود بگذارید.

۳- آنچه را واقعاً نیاز دارید یاد بگیرید

بارها پیش آمده که به خود اجازه داده‌ایم با دوره‌ها و شیوه‌هایی هدایت شویم و دست آخر بخشی از زبان را یاد گرفتیم که واقعاً نیازی به آن نداریم. اگر صرفاً دنبال یادگیری لغاتی هستید که از طریقشان سفری خارجی را بگذرانید به خود زحمت دنبال آثار ادبی و اصطلاحات آماری ندهید.

مطمئن شوید که یادگیری‌تان را تنها با مطالعه‌ی بخش‌هایی از زبان که در آن زمان واقعاً نیاز دارید، به حداکثر می‌رسانید. در غیر اینصورت مصطلک می‌شوید و به احتمال بیشتر پیش از آنکه به جایی برسید، کنار می‌کشید.