چگونه بیشترین بهره را از اپلیکیشن های زبان ببریم

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به شما نشان می دهد که چگونه بیشترین بهره را از اپلیکیشن های زبان ببریم . اگر شما هم زیاد از موبایلتان استفاده می کنید حتما این مطلب را تا انتها دنبال کنید.

اما چگونه بیشترین بهره را از اپلیکیشن های زبان ببریم

چگونه بیشترین بهره را از اپلیکیشن های زبان ببریم
چگونه بیشترین بهره را از اپلیکیشن های زبان ببریم

هر چیزی به نوبت: از امتحان کردن یک اپلیکیشن ابتکاری نهراسید. اپلیکیشن های زیادی وجود دارند که رویکردهای جدیدی را به آموزش زبان ارائه می کنند و از روش های سنتی دوری می جویند. یکی از مزیت های بزرگ تکنولوژی این است که یافتن روش های جدید و جالب تر یادگیری یک زبان، همیشه امکان پذیر است، پس از قرار گرفتن در مسیری جدید نهراسید و متوجه شوید که چه چیزی برای شما بهترین نتیجه را دارد!
همان طور که در حال کشف گزینه های خود هستید، در این جا تعدادی نکات برای به حداکثر رساندن یادگیری آورده شده است:
•  از چیزهای رایگان به نفع خود استفاده کنید. خیلی از اپلیکیشن ها برنامه های آزمایشی رایگان یا دانلودهای اپلیکیشن اصلی را ارائه می­کنند. این موقعیتی خوب است که شما بدون خرج کردن پول خود، متوجه شوید کدام یک از اپلیکیشن­ها را دوست دارید. اگر شما یک اپلیکیشن جدید را دوست دارید، فوق العاده است! اگر نه، به سراغ بعدی بروید.
•  تلاش کنید تا هر روز از یک اپلیکیشن استفاده کنید، حتی اگر فقط برای چند دقیقه باشد. قرارگیری مداوم در برابر زبان مقصد خود، عامل اصلی نگه داری و ساختن آن چیزی است که از قبل یاد گرفته­اید.

و از آنجا که اپلیکیشن ها ابزاری خیلی راحت برای استفاده هستند، باید قادر باشید تا آن ها را در حتی شلوغ ترین برنامه ها هم جای دهید. اگر برنامه ی یادگیری زبان تان با ساعت حمام کردن تان هم همزمان می شود عیبی ندارد.

  • با هر اپلیکیشنی که دانلود می کنید بازی کنید تا ایده ی وسیع تری از آن و ویژگی هایش کسب کنید. وقتی اپلیکیشنی جدید را دانلود می­کنید، شاید وسوسه شوید که فقط از ویژگی هایی که درست جلوی چشم شما هستند استفاده کنید و همه ی ویژگی های دیگر یا چیزهای مکمل را که ممکن است بتوانید برای آن اپلیکیشن دانلود کنید، کاملاً بی خیال شوید. با اینحال این ممکن است باعث شود فرصت های یادگیری عالی دیگر را از دست دهید، پس ادامه داده و بازی کنید!
  • اپلیکیشن ها را برای تحصیلاتی خوب با هم ترکیب کرده و مطابقت دهید. هر اپلیکیشن ویژگی ها و تکنیک های آموزشی منحصربفردی دارد. برخی ممکن است برای ریدینگ خوب باشند، درحالیکه بقیه برای لیسنینگ بهتر هستند. ترکیب کردن و مطابقت اپلیکیشن ها به شما کمک خواهد کرد تا مهارت های زبانی چندگانه ی خود را بهبود بخشید.

حتی اگر صرفاً اپلیکیشن ها را با هم ترکیب کرده و مطابقت می دهید، در معرض گستره ی وسیع تری از گویشوران و لهجه ها قرار خواهید گرفت که باعث می شود به احتمال بیشتری در هنگام رویارویی با زبان در دنیای واقعی آن را بفمید.