آموزش زبان به دوستان برای یادگیری بهتر

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد یکی از راه های مفید به یاد آوردن زبان را آموزش زبان به دوستان برای یادگیری بهتر می داند. وقتی درس بدهید می توانید بهتر نتیجه هم بگیرید. البته مسلما نمی توانید همانند یک معلم حرفه ای باشید اما برای دوستان و خانواده تان می توانید بسیار مفید باشد.

آموزش زبان به دوستان برای یادگیری بهتر
آموزش زبان به دوستان برای یادگیری بهتر

اما آموزش زبان به دوستان برای یادگیری بهتر چطور انجام می شود؟

بخشی از دلیل اینکه زبان مقصد خود را فراموش می کنید این است که از آن استفاده نمی کردید. این دفعه فعالانه دنبال فرصت هایی برای به کار بردن آن عضلات زبانی باشید. آموزش به دیگران یکی از مؤثرترین راه های به روز ماندن است.

شما مجبور نیستید که بر روی سایت های آموزش زبان پروفایل معلم را ایجاد کنید. فقط باید در جستجوی کسانی باشید که در زبان کمک می­خواهند. پس شاید وقتی در یک گروه اینترنتی جستجو می کنید، نگاهتان به تعدادی سؤال زبانی بیفتد که می خواهید جواب دهید. برای به اشتراک گذاشتن آن اطلاعات زمان صرف کنید، مهم نیست که چقدر کوچک یا ساده باشد.

یک گروه اینترنتی زبانی برای مثال دائماً در حال رشد است و بحث های سرزنده ای درباره ی بسیاری از موضوعات زبانی دارد. به مکالمه بپیوندید و آنچه را می دانید به اشتراک بگذارید.

فرآیند درس دادن می تواند خیلی آموزنده باشد. بیان کردن آنچه که می­دانید باعث محکم تر شدن آن اطلاعات در قالب حافظه ی طولانی مدت می شود (و گاهی اوقات می تواند خلأهای اطلاعاتی خودتان را هم آشکار کند، چنانچه متوجه شوید که در واقع نمی­توانید پاسخ سؤال کسی را بدهید یا مفهومی مشخص را توضیح دهید).

چیزی وجود دارد راجع به مسئول بودن نه تنها برای یادگیری خودتان بلکه برای یادگیری فردی دیگر که باعث می شود در آن زبان حتی شدیدتر هم تلاش کنید. جرقه ی انگیزه ی بیشتر را در شما می زند تا بتوانید چگونگی کارکرد زبان را توصیف کنید. شما آن تحقیق بیشتر را انجام می­دهید چون نمی خواهید چیزی را که اشتباه است آموزش بدهید. پس مجدداً در اینترنت بررسی می کنید، مطالب خود را دوباره می خوانید و حتی از افراد پیشرفته تر از خود سؤال می کنید. این روشی بسیاز خوب است.

همزمان که محتوای اصیل در زبانتان را جستجو می کنید یا از سایر ابزارهای مطالعه استفاده می کند، می توانید سریعاً به قوانین گرامری یا لغاتی که از ذهنتان پریده است در کتاب درسی خود رجوع کنید. واقعاً باید هر جا که می روید یک کتاب درسی با خود به همراه داشته باشید.