چگونه آموزش زبان را به بچه ها انجام دهیم؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد امروز به این مسئله می پردازد که چگونه آموزش زبان را به بچه ها انجام دهیم؟ اگر شما هم کودکی دارید پیشنهاد می کنیم هیچ وقت این مطلب را از دست ندهید.

چگونه آموزش زبان را به بچه ها انجام دهیم؟
چگونه آموزش زبان را به بچه ها انجام دهیم؟

اما چگونه آموزش زبان را به بچه ها انجام دهیم؟

هر نوزاد با توانایی تقلید صداهای هر زبانی متولد می‌شود. اما تا موقعی که یک بچه تقریباً ۱۰ ماهه می‌شود، شروع می‌کند به محدود کردن گستره‌ی صداها به آن‌هایی که اطراف خود می‌شنود. پس اگر می‌خواهید که بچه ی شما زبان دومی را بیاموزد، بهترین کار این است که آن را در سال اول زندگی معرفی کنید.

آیا تا به حال فکر کرده‌اید که به بچه‌های خود زبانی خارجی را بیاموزید؟ من می‌دانم که کاربران زیادِ یادگیری زبان از آن‌ها استفاده می‌کنند تا زبانی خارجی را به بچه‌های خود بیاموزند، اما به جای این که به بچه‌ها اجازه دهند تا از اپلیکیشن استفاده کنند، والدین بچه‌های خود را با لغات داده شده در اپلیکشن ‘امتحان می‌کنند’، و جواب دریافت شده را ارزیابی می‌کنند. بسیار خب، درست است که ارزیابی حافظه‌ی خود برای بچه‌ها خیلی پیچیده است، و این که بچه‌ها زمان خیلی زیادی را در مقابل صفحات مانیتور می‌گذرانند. به علاوه، این به والدین اجازه می‌دهد تا لغات را در زمان مشابه دوره کنند (و تلفظ خود را ارتقا دهند).

برای آموزش زبانی خارجی به بچه‌های خود، شما می‌توانید دروس زبان را برای آن‌ها تهیه کنید، اما هزینه‌ی زیادی دارند. به علاوه، بچه‌ها اغلب در سنین پایین شروع به یادگیری زبان‌های خارجی در مدرسه می کنند. اما، شما به عنوان والدین، خیلی راحت می‌توانید بچه‌های خود را در مقابل زبانی خارجی قرار دهید (حتی اگر شما آن زبان حرفه‌ای نباشید). در اروپای شمالی، حتی کارتون‌ها هم ترجمه نشده‌اند، و به همین دلیل است که نروژی‌ها و سوئدی‌ها بهترین سطح انگلیسی را در اروپا دارند.

چرا به بچه های خود زبانی خارجی بیاموزید؟

– بچه‌هایی که در محیط دوزبانه قرار گرفته اند انعطاف پذیری فکری بهتری را از خود نشان داده اند (حتی وقتی هنوز به آن زبان صحبت نمی‌کنند).

– بچه‌های دوزبانه حافظه ی بهتری دارند، خلاق‌تر هستند و بهتر از رقیبان یک زبانه‌ی خود از پس موضوعات انتزاعی بر می‌آیند.

– و موقع یادگیری زبانی دیگر چه مزیتی خواهند داشت (!)

– صحبت به دو زبان به این معنی نیست که بچه‌های شما دیرتر شروع به صحبت خواهند کرد و آن‌ها را هم گیج نخواهد کرد.