آیلتس برای تحصیل یا کار در انگلیس

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برای افرادی که آیلتس برای تحصیل یا کار در انگلیس را نیاز دارند اطلاعات زیر را ارائه می دهد.

آیلتس برای تحصیل یا کار در انگلیس
آیلتس برای تحصیل یا کار در انگلیس

چرا آیلتس برای تحصیل یا کار در انگلیس تنها مدرک معتبر است

  • دولت انگلستان تغییراتی مهم را برای ایمن کردن آزمون‌های زبان انگلیسی برای اهداف مرتبط با ویزا اعلام کرده است؛
  • آیلتس و مهارت‌های آیلتس در زندگی مورد تأیید ویزاهای انگلستان است که نیازمند مدرک از سطح زبان انگلیسی است؛
  • آزمون جدید با نام مهارت‌های آیلتس در زندگی برای کسانی معرفی خواهد شد که نیاز به بهبود بخشیدن به مهارت‌های اسپیکینگ و لیسنینگ در سطح A1 یا B1 دارند.
  • دولت بریتانیا تغییرات مهمی را درباره‌ی درخواست‌های آزمون زبان برای ویزا اعلام کرده است که موجب کاهش تعداد آزمون‌های مورد قبول برای مقاصد دریافت ویزا شده است و ملزومات جدیدی را برای شیوه‌ی اجرای آزمون‌ها مطرح کرده است.

آیلتس به عنوان محبوب‌ترین آزمون زبان انگلیسی در جهان برای تحصیلات بالاتر و مهاجرت جهانی مورد تأیید تمامی ویزاهای انگلستان قرار گرفته که از داوطلبین درخواست می‌کنند برای تأیید سطح زبانی خود، مدرک ارائه کنند. این به ایفای نقشی مهمی ادامه می‌دهد که آیلتس مدت‌ها در عرصه‌ی آزمون‌گیری زبان برای مهاجرین در انگلستان و سایر کشورها از جمله، استرالیا، کانادا و زلاندنو ایفا کرده است.

بر طبق مقررات جدید، آزمون‌های آیلتس برای درخواست‌های ویزای انگلستان در طول سال و در بیش از ۱۰۰ محل کلیدی در سرتاسر دنیا عرضه می‌شوند و یک آزمون جدید با نام مهارت‌های آیلتس برای زندگی به مردمی معرفی خواهد شد که نیاز به اثبات مهارت‌های اسپیکینگ و لیسنینگ خود در سطح A1 یا B1 دارند بر طبق چارچوب اروپایی دارند.

آزمون آیلتس برای مقاصد دریافت ویزا تنها می‌تواند در مراکز مجاز گرفته شود و مرکز باید فرآیند‌های مشخص‌شده توسط دولت انگلستان را دنبال کند. وقتی آزمونی رزرو شد، مشتری باید مشخص نماید که آزمون برای چیست و اطمینان حاصل کند که مرکز برای برگزاری آزمون با این هدف مجاز می‌باشد. فهرستی از مراکز مجاز برگزاری آزمون را می‌توان در سایت www.ieltsessentials.com/uk. پیدا کرد.

آزمون‌های آیلتس برای ویزای انگلستان و مهاجرت توسط سازمان IELTS SELT Consortia مدیریت می‌شود که متشکل از

British Council, IDP: IELTS Australia و ارزیابی زبان انگلیسی کمبریج است.