موانع یادگیری زبان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد امروز به برخی از موانع یادگیری زبان در کشور های مختلف از جمله کانادا ارائه می دهد.

موانع یادگیری زبان
موانع یادگیری زبان

آشنایی با موانع یادگیری زبان

خارق‌العاده‌است که چگونه ما انسان‌ها ساختارها و قوانینی را می‌سازیم که در حقیقت مردم دیگر را از کسب نتایج مورد نظر باز می‌دارد.

در کانادا می‌توانید در دوره‌های رایگان زبان انگلیسی و آزمون‌های رایگان زبان انگلیسی شرکت کنید که با پول مالیات‌دهندگان تشکیل می‌شوند، تا زمانی‌ که:

۱) یک پناهنده یا مهاجر وارد شده باشید یا

۲) بیکار باشید یا

۳) زبان انگلیسی شما به حدی ضعیف باشد که حتی نتوانید خرید‌های خود را به زبان انگلیسی انجام دهید

اگر دارای تحصیلات رده‌ی بالا باشید، در حال حاضر شهروند باشید (سه سال طول می‌کشد تا شهروند کانادا شوید)، دارای شغلی با درآمد پایین باشید ، قدری انگلیسی صحبت کنید اما نه آنقدر که به عنوان یک حرفه‌ای کار کنید و مایل می‌باشید تا برای کسب شغلی بهتر، زبان خود را بهبود دهید، هیچ کمکی از دولت دریافت نخواهید کرد.

شرکت‌هایی هستند که شهریه‌ی دوره‌های آموزشی را به صورت بازپرداخت به کارکنانشان که می‌خواهند تحصیل کنند چه مرتبط با شغلشان است یا برای پیشرفت شخصی می‌پردازند. با اینحال کارمند باید به تحصیل دوره‌ای شناخته شده بپردازد، گواهی دریافت کرده و در آزمون موفق شود. اما این آزمون‌ها واقعاً به چه معنا هستند. راه‌های دیگری هم هست که بسنجیم آیا یک کارمند در حال یادگیری هست یا خیر؟ آزمون‌ها توانایی شما در امتحان و احتمالاً آن‌چه را که یاد گرفته‌اید، به محک می‌گذارند اما لزوماً آن‌چه را که می‌توانید انجام دهید نمی‌سنجند.

بیشتر شرکت‌ها فقط به این دلیل به امتحان‌هایی مانند TOEIC و تافل بسنده می‌کنند تا به این موضوع پی ببرند که آن امتحانات راهنمای مفیدی برای این که یک فرد تا چه حد می تواند خوب به زبان انگلیسی ارتباط برقرار کند، نیستند.

تنها راه امتحان کردن توانایی افراد به برقراری ارتباط در زبان دوم این است که آن ها را بنشانید و با آن‌ها صحبت کنید؛ تکالیف نوشتاری یا سوالاتی از امتحان شفاهی بدهید تا جواب دهند؛ و بعد نتایج را آنالیز کنید.

در همان موقع اگر افراد با قوانین و محدودیت‌هایی که توسط مامورین آموزشی دولت گذاشته شده مواجه نشوند، کمک مالی برای تحصیل در اختیارشان قرار نخواهد گرفت، چه در شرکت‌ها، چه موسسات آموزشی یا دولت.