هزینه آزمون آیلتس ۲۰۲۴ |هزینه تغییر تاریخ و یا کنسلی آیلتس

راهنمای کامل هزینه آزمون آیلتس سال ۱۴۰۲-۱۴۰۳

اگر دوره های مختلف آموزش آیلتس را گذرانده باشید و آماده شرکت در امتحان IELTS باشید مطمئنا با این سوال روبرو شده اید که هزینه آزمون آیلتس چقدر است؟ آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در این مطلب به تمامی اطلاعات لازم در مورد هزینه های مختلف امتحان آیلتس اشاره خواهد کرد. از آنجا که هزینه های IELTS بسیار بالا می باشد قبل از ثبت نام حتما این مطلب را بخوانید تا دچار ضرر های احتمالی نشوید.

توجه داشته باشید که هزینه آیلتس در کشورهای مختلف با هم فرق می کند. ما در این مطلب به ایران و چند کشور مرسوم برای ایرانی ها اشاره می کنیم.

هزینه آزمون آیلتس
هزینه آزمون آیلتس

قیمت آیلتس در ایران ۲۰۲۴

در سال ۱۴۰۲، قیمت آزمون آیلتس در ایران ۸٫۹۹۰٫۰۰۰ تومان (هشت میلیون و نهصد و نود و هزار تومان) می باشد.

 از آنجا که ممکن است هزینه دلار بالاتر یا پایین تر برود، با توجه به اعلام سازمان سنجش این قیمت ممکن است تغییر پیدا کند. ( در صورت تغییر سریعا در سایت ایران آکسفورد به روز رسانی می شود.)

آیا افزایش قیمت آیلتس سال ۱۴۰۳ اتفاق افتاده است؟

این مطلب به روز رسانی می شود و در صورتی که تغییری در هزینه IELTS اتفاق بیافتد سریعا به شما اعلام می شود. تمامی هزینه ها به روز هستتند.


هزینه ثبت نام آزمون آیلتس لایف اسکیلز IELTS Life Skills سال ۱۴۰۳

امتحان آیلتس لایف اسکیلز یکی از آزمون هایی است که برای مهاجرت به انگلیس لازم است. هزینه IELTS Life Skills در ایران در سال ۲۰۲۳ مبلغ ۸۸٫۹۰۰٫۰۰۰ ریال ( هشت میلیون و هشتصد و نود تومان) می باشد.


قیمت آیلتس  IELTS UKVI سال ۲۰۲۴

آیلتس UKVI هم از انواع آیلتس می باشد که برای مهجرت تحصیلی و یا کاری به انگلیس استفاده می شود. هزینه آیلتس UKVI در سال ۲۰۲۴ مبلغ ۸٫۹۹۰٫۰۰۰ تومان (هشت میلیون و نهصد و نود و هزار تومان) می باشد.

اگر شک دارید باید در چه آزمون آیلتسی شرکت کنید، حتما مطلب آموزش آیلتس را بخوانید.


قیمت آیلتس در ترکیه

با توجه به کاهش ارزش لیر در سال ۲۰۲۳ در ترکیه هزینه ایلتس ارزانتر از ایران است. این هزینه در ترکیه معادل ۱۰٫۴۰۰٫۰۰۰ ریال (ده میلیون و چهارصد هزار تومان) می باشد. البته باید به تغییرات قیمت لیر ترکیه نیز توجه داشته باشید.


هزینه آیلتس در دبی (امارات متحده عربی)

در سال ۲۰۲۴ در دبی هزینه آزمون آیلتس ۱۴۲٫۳۲۰٫۰۰۰ ریال (چهارده میلیون و دویست و سی و دو هزار تومان) می باشد. 


قیمت آیلتس به دلار سال ۲۰۲۳

اما به طور کلی می توان گفت هزینه آیلتس حدود ۲۱۵ دلار تا ۲۴۰ دلار می باشد. همانطور که گفته شد این هزینه بسته به هر کشور ممکن است متفاوت باشد اما تقریبا در اکثر کشورها چندان تفاوتی با این هزینه اعلامی وجود نخواهد داشت.


هزینه های متفاوت دیگر آزمون آیلتس

حالا که شما هزینه امتحان آیلتس در کشورهای مختلف را می دانید باید هزینه های دیگر را نیز مورد نظر خود قرار دهید. این هزینه ممکن است در نگاه اول مهم نباشند اما در شرایط خاص می توانند بسیار برای شما گران تمام شوند. پس حتما این هزینه ها را نیز در نظر داشته باشید.

شرایط و هزینه کنسل کردن امتحان آیلتس

مرکز های آیلتس شرایط بسیار سختی را برای کنسل کردن آزمون در نظر می گیرند. به همه این شرایط دقت داشته باشید تا متحمل ضررهای متفاوت نشوید. 

هزینه کنسل کردن آزمون آیلتس ۲۵٪ هزینه آزمون اصلی می باشد. ( حدود ۵۵ الی ۷۵ دلار آمریکا برای Admintrative Fee)

اما برای کنسل کردن باید حتما این شرایط را مورد توجه قرار دهید:
 • شما ۵ هفته مانده به تاریخ آزمون می توانید امتحان خود را کنسل کنید، در غیر اینصورت هیچ هزینه ای به شما عودت نخواهد شد.
 • اگر کمتر از ۵ هفته به آزمون مانده باشد تنها در شرایطی که بتوانید ثابت کنید مشکل جدی برای شرکت در آزمون داشتید می توانید از عودت مبلغ بهرهمند شوید. (می توانید با گواهی پزشک این شرایط را اثبات کنید)

شرایط و هزینه تغییر تاریخ آزمون آیلتس

هم چنین هزینه تغییر تاریخ ازمون آیلتس هم ۲۵٪ از هزینه کل آزمون شما می باشد.

 • برای تغییر تاریخ آزمون آیلتس هم دقیقا همانند کنسل کردن باید اقدام کنید. یعنی ۵ هفته زودتر از تاریخ آزمون خود اقدام نمایید.
 • همچنین تاریخ جدید هم باید نهایتا تا ۳ ماه با تاریخ آزمون قبلی متفاوت باشد.
 • هم چنین شما فقط یک بار می توانید تاریخ آزمون را تغییر دهید.

برای دیدن تاریخ های آیلتس آکادمیک و جنرال سال ۲۰۲۳ کلیک کنید.

هزینه آزمون آزمایشی آیلتس

برای آمادگی حداکثری آیلتس یکی از مهم ترین قسمت ها شرکت در آزمون های آزمایشی آیلتس می باشد. هزینه ازمون های آزمایشی در ایران متفاوت هستند. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برگزار کننده آزمون های ازمایشی با کیفیت آیلتس به همراه ارائه جواب های کامل و تحلیل نمره می باشد. برای شرکت در آزمون های آزمایشی آیلتس ایران اکسفورد و دریافت هزینه آن حتما با موسسه تماس بگیرید.

هزینه کلاس های آموزشی آیلتس

همانطور که در بالا دیدید، برای شرکت در امتحان آیلتس باید هزینه های نسبتا بالایی را پرداخت کنید. به همین خاطر آموزش آیلتس بسیار مهم می باشد. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تنها موسسه زبان است که دوره های آموزش آیلتس را به صورت تضمینی و با ارائه ضمانت نامه کتبی ارائه می دهد. از مزایای کلاس های آیلتس ما می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اساتید مجرب به همراه سابقه زبان اموزان موفق در ادوار گذشته
 • فشردگی کلاس های آیلتس
 • آموزش تضمینی آیلتس
 • ارائه آزمون های آزمایشی کاملا رایگان برای داوطلبین
 • بازگشت وجه در صورت عدم رضایت از استاد
 • بازگشت وجه در صورت عدم کسب نمره مورد نظر خود در امتحان آیلتس
 • برگزاری دوره های متفاوت گروهی، نیمه خصوصی، خصوصی، حضوری و آنلاین برای داوطلبین با شرایط متفاوت

برای دیدن شهریه کلاس های آموزش آیلتس و زمانبندی کلاس های آیلتس کلیک کنید.

خلاصه نکات کلیدی در مورد هزینه های امتحان آیلتس

زبان آموزان باید توجه داشته باشند که در هر دو آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال هزینه آزمون آیلتس ۲۰۲۳ یکسان می باشد و نوع آزمون تفاوتی در هزینه نخواهد داشت. اگر شما قصد شرکت در IELTS در کشور های دیگر همچون ارمنستان ، ترکیه ، امارات و … را دارید بهتر است با مرکز موجود در آن کشور نیز قیمت ها را چک کنید. زیرا هر مرکز بسته به امکانات و نیاز های محلی خود ممکن است بالاتر یا پایین تر از این هزینه را از شما دریافت کند. همچنین باید توجه داشته باشید که علاوه بر قیمت آیلتس ۲۰۲۳ اگر در کشور دیگری قصد شرکت در امتحان IELTS را دارید از آنجا که قسمت Speaking معمولا در روز دیگری ( هفت روز بعد یا قبل از بخش کتبی ) برگزار می شود باید مبلغ های سکونت در این کشور ها را نیز تقبل کنند.

سوالات متداول در مورد هزینه آیلتس

هزینه آزمون آیلتس ارزانتر است یا آزمون تافل؟

بستگی دارد در چه کشوری بخواهد در آزمون شرکت کنید. در ایران آزمون تافل کمی ارزانتر از آزمون ایلتس است.

آزمون آیلتس چند دلار است؟

امتحان آیلتس در کشورهای مختلف هزینه های متفاوتی را دارد. این هزینه بین ۲۱۵ دلار تا ۲۴۰ دلار متفاوت است. برای دیدن هزینه آیلتس به ریال به صورت به روز به این مطلب در سایت مراجعه کنید

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برگزار کننده دوره های آموزش آیلتس و برگزار کننده آزمون های آزمایشی آیلتس می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.